Aktualny motyw: Okienne stylizacje

Logo anwis mecenas motywu

MECENAS MOTYWU

Gotowe domki narzędziowe – czy warto?

Artykuł sponsorowany


Gotowe – czy warto zdecydować się na któryś z modeli dostępnych w marketach budowlanych? Jaki domek narzędziowy wybrać? Sprawdź, co trzeba wiedzieć na ten temat.

Czy warto kupić gotowy domek narzędziowy?

Gotowe domki narzędziowe dostępne na rynku to doskonałe rozwiązanie, które warto wykorzystać zarówno w ogrodzie, jak i na działce rekreacyjnej. Ma ono znacznie więcej zalet niż samodzielne budowanie domku od podstaw. Oto one:

Gotowe domki narzędziowe – czy warto
 • Zarówno wygląd, jak i sposób wykonania oraz materiał, z jakiego zbudowano domek narzędziowy, można ocenić już na etapie poszukiwań odpowiedniego modelu.
 • Drewniane domki ogrodowe są zabezpieczone impregnatem.
 • Konstrukcja domku narzędziowego kupionego w sklepie jest znacznie szybsza, ponieważ nie wymaga ani tworzenia projektu, ani kompletowania zamówienia, ani docinania poszczególnych elementów.
 • Z budową gotowego domku narzędziowego poradzi sobie niemal każdy, ponieważ polega ona na składaniu gotowych elementów, które są do siebie idealnie dopasowane.

Gotowy domek ogrodowy – czy warto?

Domki narzędziowe to obiekty, które powstają z myślą o przechowywaniu narzędzi, akcesoriów, a także różnego rodzaju sprzętów, jak kosiarki czy rowery. Są one jednak na tyle uniwersalne, że z powodzeniem mogą spełniać o wiele więcej funkcji. Znaczenie będzie tu miała wielkość domku narzędziowego i materiał, z którego jest wykonany, jednak większość modeli można wykorzystać zarówno w celach praktycznych, jak i do rekreacji. Zobaczmy:

 • Domek narzędziowy świetnie sprawdzi się jako miniwarsztat, jeśli tylko wyposażymy go w rozkładany stolik, który będzie pełnił funkcję blatu roboczego, i półki na narzędzia.
 • Domek narzędziowy w ogrodowej aranżacji może odgrywać rolę otwartej altany, jeśli znajdzie się w nim wygodny komplet wypoczynkowy.
 • Domki drewniane najlepiej sprawdzają się w funkcji małego ogrodowego SPA.
 • Domek narzędziowy może służyć za pracownię lub małe biuro, z którego będziemy korzystać w ciepłe dni.
 • Duży domek ogrodowy sprawdzi się latem w funkcji domku dla gości.
 • Odpowiednio zaaranżowany domek ogrodowy to doskonałe miejsce dla zabaw dla dzieci.
 • W domku narzędziowym przechowamy meble ogrodowe, narzędzia ogrodnicze i inne akcesoria. Większe modele mogą sprawdzić się w formie garażu dla rowerów lub motocykli.

Domki ogrodowe plastikowe

Jaki domek do samodzielnego montażu wybrać? Obecnie domki wykonane są z nowoczesnych, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne tworzyw sztucznych. Większość z nich nie wymaga specjalnego zabezpieczania, ponieważ zrobiono to już na etapie produkcji. Bardzo praktyczne są na przykład domki narzędziowe z tworzywa sztucznego, ponieważ są lekkie (co ma znaczenie zwłaszcza podczas montażu lub transportu) i łatwe w czyszczeniu. Trzeba tu jednak dodać, że gotowe domki plastikowe szybko się nagrzewają, dlatego trudno je zaadaptować na pomieszczenia do rekreacji.

Gotowe domki narzędziowe – czy warto

Drewniane domki narzędziowe

Domki narzędziowe drewniane cieszą się największą popularnością i trudno się temu dziwić. Naturalne drewno jest nie tylko ponadczasowe i estetyczne, ale również doskonale wpisuje się w każdą przestrzeń ogrodu, a do tego jego właściwości pozwalają na wykorzystanie do różnych celów. Drewniany domek ogrodowy świetnie nadaje się do przechowywania narzędzi, a jednocześnie z powodzeniem będzie nam służył jako warsztat, domek do zabawy dla dzieci, ogrodowa altanka, ogrodowe SPA czy też małe biuro. Drewniane domki narzędziowe wymagają jednak ochrony przed warunkami atmosferycznymi, dlatego musimy je poddawać systematycznej konserwacji. Domek drewniany daje jednak spore możliwości personalizacji – łatwo zmienimy wygląd domku, przemalowując go na dowolny kolor, i tym samym dopasujemy go do aranżacji ogrodu oraz innych obiektów na naszej działce.

Ogrodowe domki metalowe

Domki narzędziowe metalowe (z blachy stalowej) są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości. Najlepiej nadają się one do przechowywania narzędzi i trzeba je traktować jako pomieszczenia gospodarcze. Dlaczego nie mogą to być domki rekreacyjne? Jak łatwo się domyślić, blacha szybko się nagrzewa – to skutecznie zniechęca do przebywania w domku z niej wykonanym. W zależności od zastosowanej blachy metalowe domki niekiedy wymagają stosowania dodatkowej konserwacji. Metalowy domek narzędziowy to obiekt, który najczęściej stawia się w mniej widocznej części ogrodu, ponieważ nie jest tak estetyczny jak pozostałe, wymienione wyżej modele.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe meblobranie.pl

Inne

Jak dbać o trawnik po zimie? Regeneracja trawnika przed sezonem
Jak dbać o trawnik po zimie? Regeneracja trawnika przed sezonem

Trawnik po zimie bywa osłabiony i często zniszczony przez mróz. Wczesną wiosną jest idealny moment na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą mu wrócić do pełni sił. Dzięki temu, że pielęgnacja trawnika będzie odpowiednia będzie zachwycał przez całe lato.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Ogród zimowy: jak zrobić go krok po kroku?
Ogród zimowy: jak zrobić go krok po kroku?

Ogród zimowy ma wiele zalet – kluczową jest to, że pozwala na uprawę najbardziej wymagających gatunków roślin (np. roślin tropikalnych). Dzięki odpowiedniej konstrukcji ogrodu zimowego oraz znajomości odpowiednich rozwiązań miejsce to pozwoli cieszyć się roślinnością przez cały rok. Jak stworzyć takie miejsce? Budowa ogrodu zimowego nie jest trudna, jednak musi być przemyślana.

przechowywanie

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Pomysły na przechowywanie w kuchni i organizację szafek
Pomysły na przechowywanie w kuchni i organizację szafek

Naczynia, garnki, sztućce, przybory kuchenne, akcesoria kuchenne, a nawet zakupione produkty spożywcze czy środki czystości – wszystkie one znajdują się w kuchni. Jak sprawić, by były na wyciągnięcie ręki? Oto sprytne pomysły na przechowywanie w kuchni

ludzie

Marie Kondo: magia sprzątania i przechowywania
Marie Kondo: magia sprzątania i przechowywania

Marie Kondo i stworzona przez nią metoda utrzymania porządku, bazująca na znajomości filozofii, na którą składa się szereg metod KonMari, to sposób… wyrzucania rzeczy, mający sprzyjać stworzeniu, utrzymaniu porządku. Na czym polega tak znana „Magia sprzątania” i co możemy wynieść z jej idei?