Aktualny motyw: Okienne stylizacje

Logo anwis mecenas motywu

MECENAS MOTYWU

Jak dbać o meble z drewna?

Artykuł sponsorowany


Drewniane meble to jedne z najbardziej wytrzymałych modeli, które zachowują swój doskonały wygląd na długie lata. Jeśli chcesz, aby tak się stało, należy o nie odpowiednio zadbać. Zaleca się je odpowiednio pielęgnować i stosować do nich konkretne środki czyszczące i konserwujące naturalne materiały. W artykule podpowiadamy, jak powinieneś prawidłowo dbać o meble z drewna, aby zapewnić im świetny wygląd przez cały czas.

Jakie wybrać odpowiednie środki do drewna?

Kurz i zabrudzenia pojawiają się niemal wszędzie. Drewniane meble również zmuszone są do codziennego mierzenia się z zanieczyszczeniami, wodą, promieniowaniem słonecznym i uszkodzeniami mechanicznymi. W związku z tym powstały specjalne środki pozwalające zarówno na odnowienie, jak i dokładne oczyszczenie powierzchni drewnianych elementów. W tym przypadku wybór odpowiednich środków i zachowanie systematyczności ma duże znaczenie. Pomoże Twoim meblom zachować doskonały wygląd na znacznie dłużej.
Na początku, zanim zaczniesz czyścić swoją drewnianą komodę, znajdź porządny, skuteczny detergent. Meble z drewna ze sklepu meblekatmandu.pl potrzebują specjalnych środków, by ich powierzchnia nie uległa zniszczeniu w czasie usuwania zabrudzeń. Czasami dobrze sprawdza się chłodna przegotowana woda, jednak do cięższych plam należy dobrać odpowiedni detergent. Ważne, aby był to dobrej jakości środek, który w żaden sposób nie zniszczy drewnianej powierzchni. Do tego typu materiałów najlepsze będą produkty powstałe z naturalnych składników.

jak dbać o meble z drewna meble drewniane

Przed zakupem zwróć uwagę na składniki detergentu. Zakazany jest każdy środek, który ma w swoim składzie kwasy oraz substancje żrące. Meble z drewna są wrażliwe na uszkodzenia, dlatego zastosowanie silnej chemii nie będzie dobrym pomysłem, nawet przy trudno czyszczących się plamach. Wybieraj w pełni naturalne woski, oleje lub lakiery przystosowane do drewna. Większość tego typu produktów działa w zimnej wodzie, znacznie mniej szkodliwej dla drewna niż ciepła. Pamiętaj jednak o tym, że im mniej cieczy, tym lepszy i trwalszy wygląd drewna.

jak dbać o meble z drewna meble drewniane

Co przyda się w pielęgnacji drewnianych mebli?

Na rynku możesz znaleźć wiele akcesoriów, które znacznie ułatwiają pielęgnację drewnianych mebli. Do systematycznego czyszczenia naturalnych powierzchni przyda się takie narzędzie jak ircha. Jest to bardzo delikatna gąbka mająca cienką, owczą skórę. Stosując ją w codziennej pielęgnacji, na znacznie dłużej zachowują swój doskonały wygląd. Dodatkowo przy jej stosowaniu nie pojawia się ryzyko zniszczenia powierzchni, ponieważ ircha delikatnie, ale skutecznie oczyszcza drewno z zabrudzeń.
Do czyszczenia i pielęgnacji przydadzą się nie tylko wymyślne narzędzia, ale również proste ścierki. Każda z nich powinna być używana do innej czynności, np. jedna do detergentu, druga do czyszczenia na mokro, a trzecia na wytarcie do sucha. W przypadku, kiedy Twoje meble posiadają zdobienia, powinieneś się również zaopatrzyć w pędzelki o długich trzonkach. Dzięki nim dotrzesz do ciężko dostępnych elementów wzorów i dokładnie oczyścisz każdy zakamarek z zabrudzeń i kurzu.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe meblekatmandu.pl

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Królestwo zieleni – jak wyeksponować rośliny w mieszkaniu
Zieleń udomowiona – połącz rośliny z nowoczesnymi żaluzjami drewnianymi

Domowa dżungla jest jednym z najmodniejszych trendów ostatnich lat, który nieprędko odejdzie do lamusa. Różnego rodzaju rośliny doniczkowe zaczynają dominować nie tylko w domach, ale i w firmach oraz pomieszczeniach użyteczności publicznej. Nowoczesne żaluzje drewniane nie tylko idealnie współgrają z bujną roślinnością, ale także dostarczają odpowiednią ilość światła słonecznego, którą można samodzielnie dozować zgodnie z potrzebami.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony– gdzie sprawdzi się ten duet?
Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony – gdzie sprawdzi się ten duet?

To zestawienie na pierwszy rzut oka wydaje się nietypowe, ale zastanawiają się nad nim zarówno miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, jak i tradycyjnych dekoracji. Kto powiedział, że albo trzeba zrezygnować z żaluzji na rzecz zasłon, albo postawić na zasłony ewentualnie w towarzystwie firanki, ale zapomnieć wtedy o żaluzjach?

trendy

Designerski luksus z cywilizacyjnego odpadu
Designerski luksus z cywilizacyjnego odpadu. Premiera najnowszej kolekcji Cyryla Zakrzewskiego w Mediolanie

Polski rzeźbiarz i designer Cyryl Zakrzewski podbija światowe salony swoimi bionicznymi meblami. Jego najnowsza kolekcja „Continuum”, mająca premierę w Mediolanie, udowadnia, że nawet śmieć może stać się skarbem.

ludzie

Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV
Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV: Najważniejsza jest ciekawa opowieść

Przemysław Piotr Kłosowicz żyje z pisania, stąd jego zamiłowanie do ciekawych historii. A te można odnaleźć w meblach i  akcesoriach, które niejedno już przeżyły. Lub stworzyć je od nowa, we własnej wyobraźni. Zobaczmy, jak się mają przedmioty, które stały się bohaterami niejednej opowieści Przemka.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Kolekcje umywalek nablatowych, które można dopasować do łazienek
Kolekcje umywalek nablatowych, które można dopasować do łazienek w różnych stylach

Umywalki dopasowane do potrzeb domowników, na przykład pod względem budowy czy wymiarów, zapewniają większy komfort podczas wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego warto dowiedzieć się, jak dopasować umywalkę nablatową do wnętrz łazienek zaprojektowanych z myślą o indywidualnych preferencjach.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Pomysły na przechowywanie w kuchni i organizację szafek
Pomysły na przechowywanie w kuchni i organizację szafek

Naczynia, garnki, sztućce, przybory kuchenne, akcesoria kuchenne, a nawet zakupione produkty spożywcze czy środki czystości – wszystkie one znajdują się w kuchni. Jak sprawić, by były na wyciągnięcie ręki? Oto sprytne pomysły na przechowywanie w kuchni