Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Pojemniki hermetyczne – kiedy i do czego warto ich użyć?

Artykuł sponsorowany


Niemal każdy sklep z artykułami do domu proponuje w swojej ofercie pojemniki hermetyczne. Trudno się temu dziwić — uniwersalność ich zastosowania znacznie wpływa na ich popularność. Zastanawiasz się, czy mogą to być produkty także dla Ciebie? Nie do końca wiesz, kiedy i do czego możesz je wykorzystać? W takim razie zajrzyj poniżej i przekonaj się, jak praktyczne mogą być w Twoim domu pojemniki hermetyczne.

Pojemnik hermetyczny, czyli jaki?

Definicji pojemnika nie trzeba nikomu tłumaczyć, każdy z nas posiada jakiś w swoim mieszkaniu: czy to do przechowywania ubrań i akcesoriów, czy produktów spożywczych. Jednak co oznacza, że jest on hermetyczny? Ta właściwość jest niezwykle ważna, jeśli zamierzasz go użyć w kuchni. Każdy jest bowiem idealnie szczelny, tzn., że blokuje dopływ powietrza do jego wnętrza.

Jak to przekłada się na przechowywanie produktów żywnościowych? Ten aspekt jest niesamowicie ważny pod względem zabezpieczenia jej przed psuciem się. Odcinając dopływ powietrza do wnętrza pojemnika, sprawisz, że w jego wnętrzu nie dojdzie tak szybko do pleśnienia żywności, jak miałoby to miejsce przy pozostawieniu jej bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli więc zależy Ci na dłuższym i bezpieczniejszym przechowywaniu jedzenia, postaw na pojemniki hermetyczne.

Do czego wykorzystać pojemniki hermetyczne?

Sposób składowania i magazynowania pożywienia bardzo często przekłada się nie tylko na długość możliwości spożycia, ale również na jej smak i zapach. Jest to bardzo ważny aspekt, który przemawia za wykorzystaniem pojemników hermetycznych w wielu sytuacjach. Kiedy i do czego dokładnie?

pojemniki hermetyczne zalety

Hermetyczne pojemniki do organizacji lodówki

Lodówka to sprzęt pomagający utrzymać żywność w świeżości, jednak jej pojemność jest ograniczona i często zdarza się, że zaczyna brakować w niej miejsca. Zmagasz się z takim problemem? O odpowiednią organizację zadbasz z hermetycznymi pojemnikami na żywość, które nie tylko przedłużą jej możliwość spożycia, ale także pomogą w ograniczeniu zajmowanego miejsca.

Warte uwagi są np. pojemniki-organizery dwu- lub trzypoziomowe, które pozwolą Ci odpowiednio zagospodarować przestrzeń lodówki. Ich szczelność zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zapachu wędlin po całej lodówce, a przezroczysta forma pozwoli na sprawdzenie zawartości bez konieczności otwierania.

Przechowywanie suchej żywności

Mąka, cukier, makaron czy płatki śniadaniowe to produkty, które bardzo często trzymamy w otwartych opakowaniach. Prowadzi to do szybszego psucia, ale także zagraża zagnieżdżeniem się nieproszonych gości pod postacią moli. Możesz tego w prosty sposób uniknąć — wystarczy, że przesypiesz żywność do szczelnych pojemników hermetycznych.
Okrągłe lub kwadratowe, wyższe bądź niższe — wybór jest przeogromny, dzięki czemu z łatwością dopasujesz pojemniki do swoich potrzeb. Przy sypkich produktach rozważ zakup pojemników z dozownikami, które znacznie ułatwią korzystanie z umieszczonej w nich żywności.

pojemniki hermetyczne zalety

Pojemnik na obiad na wynos

Codziennie bierzesz ze sobą do pracy wcześniej ugotowany obiad? Nie wyobrażasz sobie dnia bez domowego, ciepłego posiłku? Idealnym produktem, w którym w prosty sposób go przeniesiesz, będą szklane pojemniki na lunch. Materiał wykonania zabezpieczy Cię przed przypadkowym pęknięciem, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku plastiku, a silikonowe zapięcie zadba o nieprzeciekanie. Wystarczy więc, że zakupisz pojemnik o odpowiedniej wielkości, adekwatnej do swoich potrzeb.
Jak widać powyżej, możliwości wykorzystania pojemników hermetycznych jest wiele. Oczywiście nie są to jedyne — śmiało możesz je stosować także przy innych, niewymienionych tu produktach. Wybierz najdogodniejszy wariant dla siebie i spraw, by przechowywana żywność zawsze zachwycała doskonałym smakiem.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Bokono

ludzie

Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz.III
Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz.III: Misja ratunkowa dla mebli retro

Kasia Szyszko długo przekonywała się do stylistyki lat 60. i 70., którą znała z rodzinnego domu i do której nie chciała wracać. Aż tu nagle pojawiła się w jej życiu muszelka – krzesło, które skradło jej serce i odczarowało PRL w jej głowie.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Co łączy włoski makaron z polskim kilimem?
Co łączy włoski makaron z polskim kilimem?

Zaprojektowany przez Piotrka Niklasa kilim Rapallo to pierwszy z kilimów Splot zainspirowany spotkaniem Przemka Cepaka – twórcy marki Splot – z Justyną Kosmalą – legendarną już warszawską restauratorką.

akcesoria kuchenne

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Zestaw do sushi: celebracja w pięknej oprawie
Zestaw do sushi: celebracja w pięknej oprawie

Nie w pośpiechu, lecz celebrując – właśnie tak powinnismy spożywać posiłki. Projekt zestawu do sushi powstał z potrzeby stworzenia pięknej oprawy dla smakowitych dań kuchni japońskiej. Zobaczcie zestaw naczyń zaprojektowanych przez Ewelinę Lekką.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wyposażenie kuchni: wszystko, czego potrzebujesz
Wyposażenie kuchni: wszystko, czego potrzebujesz

To właśnie wyposażenie kuchni najczęściej pozwala od razu odróżnić lokal użytkowy od miejsca do mieszkania. Nawet jeśli kuchnia biurowa jest dobrze urządzona, to zazwyczaj dopiero w w tej domowej wykorzystamy w pełni wszystkie detale.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Szafka kuchenna: klucz do organizacji. Poznaj 11 patentów!
Szafka kuchenna: klucz do organizacji. Poznaj 11 patentów!

Szafka kuchenna to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Jednak szafka szafce nierówna. Jej wnętrze skrywać musi multum akcesoriów kuchennych, naczyń, przypraw zamkniętych w szczelnych pojemnikach czy innych produktów spożywczych – wszystkie te rzeczy powinny znaleźć się we właściwym miejscu!

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Ciepło i harmonia – mieszkanie Julii Wieniawy
Ciepło i harmonia – mieszkanie Julii Wieniawy

Dwupoziomowe mieszkanie aktorki zostało zaprojektowane tak, by emanowało ciepłem i dalekowschodnią harmonią, a przy tym wyzwalało kreatywną energię do pracy. Balijskie inspiracje z miłością do jogi w tle przeplatają się tutaj z nowoczesnymi rozwiązaniami, które czynią tę przestrzeń bardzo komfortową.