Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Praca jako projektant wnętrz wymaga ogromnej kreatywności

W ostatnich latach architektura wnętrz stała się dziedziną, do której przykładamy coraz większą wagę. Dzięki rosnącej popularności programów telewizyjnych dotyczących metamorfoz wnętrz, praca jako projektant wnętrz stała się chętnie wybieranym zawodem.

Wbrew pozorom praca jako projektant wnętrz nie kończy się wyłącznie na aranżacji mieszkań bądź domów bogatych osób. Osoby pracujące w tym zawodzie zajmują się projektowaniem i dekorowaniem wnętrz przeróżnych budynków. Projektant może zatem zaaranżować mieszkania, domy, biura, kościoły lub centra handlowe.

Praca jako projektant wnętrz wymaga ogromnej kreatywności

Chcesz zostać projektantem wnętrz? O tym musisz pamiętać!

architekta wnętrz polega na tworzeniu całej koncepcji wyglądu danego wnętrza. Osoba ta jest zatem odpowiedzialna za dobór dodatków, ozdób, detali, mebli, a także koloru ścian. Głównym zadaniem projektanta wnętrz jest zadbanie o to, aby wszystko co znajduje się we wnętrzu, było ze sobą spójne i zharmonizowane. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zamierzonego stylu w danym pomieszczeniu lub w całości budynku.

Projektant wnętrz jest zawodem wymagającym od nas wyobraźni, pomysłowości, zmysłu estetycznego oraz plastycznego. Drogi prowadzące do wykonywania tego zawodu mogą być różne.  Aby zostać projektantem wnętrz, dobrze jest ukończyć studia na kierunku architektonicznym, nie jest to jednak wymóg konieczny. W zawodzie tym liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne oraz kreatywność. Mając cechy na idealnego projektanta wnętrz można poprzestać na ukończeniu kursów. Obecnie w przepisach prawa brakuje regulacji, które jasno określają wymagania stawiane wobec osoby zajmującej się projektowaniem wnętrz.

Praca jako projektant wnętrz, a zarobki

Osoby zainteresowane pracą jako projektant wnętrz na pewno są ciekawi, ile może zarabiać taka osoba. Trudno jednak odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Zarobki osoby zajmującej się architekturą wnętrz są uzależnione od wielu czynników – jak np. stażu pracy, czy doświadczenia. Ważną kwestią jest także samo zatrudnienie. Praca na własny rachunek, a zatrudnienie jako zwykły pracownik pozwalają zarobić różne kwoty. Samo miejsce także jest ważne – największymi zarobkami cieszą się projektanci wnętrz w dużych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, czy Poznań.

Wbrew pozorom wpływ na zarobek ma także nasze wykształcenie. Nie powinien zatem zdziwić nas fakt, że doświadczona osoba po studiach, kursach oraz szkoleniach zarabia dużo więcej niż kreatywny projektant z wrodzonym zmysłem estetycznym. Pracując jako projektant wnętrz możemy zatem zarabiać kwoty mieszczące się w widełkach: pomiędzy 2500 zł brutto, a 5000 zł brutto na etacie.

Sprawdź również

Inne

dom drewniany całoroczny letniskowy
Czy można mieszkać w domku letniskowym?

Wielu właścicieli budynków rekreacyjnych zastanawia się, czy może oficjalnie w nich zamieszkać. Można zwątpić w taką możliwość, jeśli nie jest to domek całoroczny. Tak przystosowane budynki dają podstawę do komfortowego korzystania w każdym sezonie. Czy można mieszkać w domku letniskowym, który jest całoroczny?

Inne

minimalistyczne łóżko z zielonym zagłówkiem render ikona
Ekologiczna sypialnia – jak ją urządzić?

Przeciętny dorosły człowiek spędza w sypialni około 9 godzin dziennie. Jest to więc jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym naszym domu. Dlatego też nie tylko powinieneś upewnić się, że czujesz się komfortowo w swoim pokoju sypialnym, ale również spróbować uczynić go tak ekologicznym, jak to tylko możliwe.