Różne rzeczy: Komfort i architektura zdrowia. Podcast ŁDF x MAGAZIF z Ewą Trzcionką

W najnowszym odcinku podcastu Różne Rzeczy rozmawiamy o tym, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie a przyczynkiem do naszego spotkania była premiera najnowszego filmu dokumentalnego Ewy Trzcionki pt. Odnowa Architektura, poświęconego rozbudowie sanatorium w Ustroniu, którego podjęli się Maciej Franta i Robert Konieczny.

Jak dziś projektować miejsca sanatoryjne oraz uzdrowiska i dla kogo? Jak architektura może wspierać nasze zdrowie, które jest naszym największym komfortem, a zarazem naszym kapitałem na przyszłość? Jak ma się do tego niezależność i bycie off?

O te aspekty pytam Ewę Trzcionkę, która wyreżyserowała dokument Odnowa Architektury, poświęcony kompleksowi uzdrowiskowemu w Ustroniu projektu Franta/Buszko. Jednak wątki tej niezwykle szczerej rozmowy zarysowują i dużo szerszy kontekst: krążą wokół profilaktyki zdrowotnej, a także dotykają fenomenu uzdrowisk i sanatoriów, które dziś porosły patyną. Ale czy na pewno?

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Katarzyna Księżopolska - Redaktor naczelna MAGAZIF.com

Redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com. Z wykształcenia socjolog i filolog polski. Autorka wywiadów, relacji z wydarzeń, poradników i raportów dla branży architektury, designu i wnętrz; moderatorka paneli dyskusyjnych, rozmów i spotkań; prowadząca warsztaty i konsultacje dla architektów i projektantów w zakresie komunikacji. Kierowniczka produkcji filmów dokumentalnych, poświęconych branży wnętrzarskiej. Cyklicznie dokonuje autorskiego przeglądu inspiracji, nowości oraz wydarzeń branżowych w ramach formatu „MAGAZIF NEWS”. Zasila szeregi jury najważniejszych konkursów branżowych w Polsce – m.in. Dobry Wzór, Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie, must have przy Łódź Design Festival, Diament Meblarstwa. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją międzynarodowych projektów oraz consultingiem dla firm w zakresie wdrożeń produktowych i strategicznych. Miłośniczka designu i mody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama