Apartament, który mieści się na ostatnim piętrze budynku, posiada duży taras z pięknym widokiem na miasto oraz park. Został zaprojektowany dla właścicieli (małżeństwa), którzy lubią wnętrza przytulne, ale z charakterem i mocniejszymi akcentami kolorystycznymi.
Projekt powstawał w ścisłej wspópracy z inwestorami, uwzględniał ich pasje oraz potrzeby.
Właśnie z tego powodu znalazło się w nim miejsce na kolekcję wina; miejsce do przechowywania i ekspozycji kolekcjonerskich egzemplarzy butelek z wytrwanymi trunkami, jak również akcenty dekoracyjne w postaci tapet i mozaiki z motywami kwiatów, ptaków, natury oraz duża, komfortowa łazienka, na czym szczególnie zależało inwestorom.

W prawie całym mieszkaniu przewija się podobna baza kolorów: są tu odcienie bieli, beżu, szarości, drewna oraz złote motywy. Do tej bazy w każdym pomieszczeniu dodany jest mocniejszy akcent kolorystyczny i jego odcienie.

Strefa dzienna – otwarta na gości

Strefę dzienną tworzy salon z otwartą kuchnią. Podział tych dwóch przestrzeni zapewnia wyspa kuchenna w kolorze złota z czarnym blatem. Wcześniej kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym: była oddzielona od salonu ścianą działową biegnącą po łuku. Właściciele chcieli mieć kontakt z gośćmi podczas przygotowywania posiłków, dlatego też postanowiono o jej otwarciu.
Wyzwaniem był tu dość duży słup konstrukcyjny, który znajdował się pośrodku przestrzeni i uniemożliwiał swobodne rozmieszczenie funkcji. – Zaprojektowałam w jego sąsiedztwie regał na wina, w taki sposób, że słup obecnie nie jest widoczny.Czasami początkowe trudności stają się pretekstem do ciekawych rozwiązań. – opowiada architektka Anna Nowak-Kasprzak, autorka tego projektu.

Energetyzujące akcepty

Ożywiający akcent stanowi tapeta marki Inkiostro Bianco z motywem żurawi. Nad wyspą znajdują się lampy Glo z firmy Penta. Pomysł na grafikę/ tapetę w kuchni pojawił się w trakcie projektowania – powstało wolne miejsce, na którym mógł znaleźć się tylko płaski element, idealne miejsce na akcent 2D np. grafikę czy tapetę.
W gabinecie dominuje ciepła tonacja barw. Znajduje się tu sekretarzyk połączony z piękną tapetą z motywem ptaków z firmy Christian Fischbacher i zabudową meblową. Jest to miejsce służące do odpoczynku i relaksu. Znajduje się tu również sofa i wygodny fotel w kolorze malinowym, w którym można przysiąść i zatopić się w dobrej lekturze.

Utonąć w błękicie

W sypialni dominują odcienie koloru niebieskiego po odrobinę zieleni na tle beżów i szarości. Na ścianach znalazła się tu piękna tapeta z firmy Romo, z bliska przypominająca obraz malowany na jedwabiu. Łazienka miała być strefą relaksu i odpoczynku, gdzie można wziąć długą relaksującą kąpiel. Znajduje się w niej również toaletka, specjalnie zaprojektowana na potrzeby właścicielki. Na ścianie frontowej, ułożona jest piękna mozaika, mieniąca się w świetle z firmy Bisazza.
W całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki i kuchni na podłodze znajduje się parkiet. Został on odnowiony i wycyklinowany. Większość mebli została zaprojektowana na zamówienie.
Z właścicielami apartamentu współpracuję już od paru lat. Jest to trzecia z kolei, realizacja którą razem zrobiliśmy. Wcześniej był to projekt pierwszego apartamentu oraz projekt wnętrz biurowych. Niedługo zaczynamy kolejny etap prac, w tym prace projektowe nad ogrodem zimowym – zdradza architektka.

Bio projektu:
Projekt: Anna Nowak-Kacprzak. Architektura Wnętrz, Studio Awan
Zdjęcia: Anna Nowak-Kacprzak
Lokalizacja: Warszawa