Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2020

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Aranżacja wnętrz: jak nie popełnić rażących błędów?

Artykuł sponsorowany


Aranżowanie wnętrz we własnym domu lub mieszkaniu jest jednym z najważniejszych etapów przeprowadzki czy też odświeżania danych pomieszczeń. Nie ma przecież nic lepszego niż to, aby przebywać na co dzień w miejscu, którego wizja tkwiła w naszej głowie przez długi czas, czyż nie? Właśnie dlatego uważamy, że ignorowanie tego kroku jest niezwykle niemądre. Jak jednak zrobić to w taki sposób, aby nie żałować osiągniętego efektu? Pozwólcie, że damy Wam kilka rad, aby pozbyć się tych wątpliwości!

Projekt przede wszystkim!

Nietrudno zauważyć, że wiele świetnych projektów ma jedną podstawową cechę: zostały one, chociaż w małym stopniu zaplanowane. Wizja na idealne wnętrze pozostanie tylko wizją – oczywiście, jeżeli nie przelejemy jej na konkretny projekt! Właśnie dlatego warto dokładnie zaplanować nie tyle, co zagospodarowanie przestrzeni, ale także funkcje każdego elementu. To niezwykle ważne, zwłaszcza kiedy dysponujemy niezbyt dużym metrażem. Zdziwicie się, jak pozornie drobny element jak stolik potrafi „zagracić” pomieszczenie i sprawić, że będzie ono znacznie mniej przyjemne w odbiorze. Czasami potrzeba naprawdę niewiele!

Paleta kolorystyczna

Innym kluczowym dla wystroju wnętrza czynnikiem jest także użyty kolor. Czasami to właśnie inna barwa lub nawet jej nasycenie potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do danej palety, czy też wybranej kombinacji kolorystycznej, to warto udać się na wasze ulubione blogi wnętrzarskie – tam na pewno znajdziecie sporo ciekawych inspiracji i wariacji na temat barw. Weźmy pod uwagę także to, jakie emocje wyzwala dany kolor i jak się czujemy w jego otoczeniu. Może nie jest on możliwie najlepszą opcją?

Zabawa formą

Nie wiemy skąd, jednak w Polsce utarł się pewien schemat urządzania wnętrza. Wszystkie szafy czy komody znajdują się pod jedną ścianą, kanapa pod drugą, a na środku znajdziemy stolik, będący centralnym punktem pomieszczenia… Czas zerwać z tą wszechobecną rutyną i postawić na coś świeżego i niestandardowego! Pobawcie się formą i ustawieniem poszczególnych elementów! Może znajdziecie wtedy coś, co będzie wam się bardziej podobało! Pamiętajcie o tym, aby nie przesadzić – nie chcecie przecież zaburzyć równowagi danego wnętrza?

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz to głównie pokaz naszej kreatywności i smaku – warto jednak trzymać się (nawet w luźny sposób) pewnych ogólnych zasad, mogących posłużyć nam w tworzeniu własnego projektu! Mamy nadzieję, że po tym artykule i wizycie na wybranych blogach wnętrzarskich macie już pomysł na swój dom lub mieszkanie!

Fot. i oprac. na podstawie:
blog makehomeeasier.pl

Sprawdź również

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Mała Japonia w sercu Warszawy

Apartament o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych sprzyja twórczemu myśleniu i życiu w duchu slow life. Charakter wnętrza tworzą nawiązania do japońskiej estetyki, które przenikają się z najlepszym europejskim designem.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

salon w stylu japońskim z ciemno szarą rogówką oraz czarnymi panelami na fragmencie ściany
Z miłości do Japonii – mieszkanie w stylu japońskim w Krakowie

Życzeniem inwestora było, by wystrój mieszkania odzwierciedlał jego wielką pasję: miłość do Japonii. Od kiedy pełen energii mężczyzna na zabój zakochał się w kulturze kraju Kwitnącej Wiśni, z zaangażowaniem uczy się języka japońskiego. Gdy tylko może odwiedza ten kraj, poznaje jego mieszkańców i obyczaje, a nawet planuje tam roczne studia.