Aktualny motyw: Panele winylowe – piękne i praktyczne

Mecenas Motywu

Aranżacja wnętrz: jak nie popełnić rażących błędów?

Artykuł sponsorowany


Aranżowanie wnętrz we własnym domu lub mieszkaniu jest jednym z najważniejszych etapów przeprowadzki czy też odświeżania danych pomieszczeń. Nie ma przecież nic lepszego niż to, aby przebywać na co dzień w miejscu, którego wizja tkwiła w naszej głowie przez długi czas, czyż nie? Właśnie dlatego uważamy, że ignorowanie tego kroku jest niezwykle niemądre. Jak jednak zrobić to w taki sposób, aby nie żałować osiągniętego efektu? Pozwólcie, że damy Wam kilka rad, aby pozbyć się tych wątpliwości!

Projekt przede wszystkim!

Nietrudno zauważyć, że wiele świetnych projektów ma jedną podstawową cechę: zostały one, chociaż w małym stopniu zaplanowane. Wizja na idealne wnętrze pozostanie tylko wizją – oczywiście, jeżeli nie przelejemy jej na konkretny projekt! Właśnie dlatego warto dokładnie zaplanować nie tyle, co zagospodarowanie przestrzeni, ale także funkcje każdego elementu. To niezwykle ważne, zwłaszcza kiedy dysponujemy niezbyt dużym metrażem. Zdziwicie się, jak pozornie drobny element jak stolik potrafi „zagracić” pomieszczenie i sprawić, że będzie ono znacznie mniej przyjemne w odbiorze. Czasami potrzeba naprawdę niewiele!

Paleta kolorystyczna

Innym kluczowym dla wystroju wnętrza czynnikiem jest także użyty kolor. Czasami to właśnie inna barwa lub nawet jej nasycenie potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do danej palety, czy też wybranej kombinacji kolorystycznej, to warto udać się na wasze ulubione blogi wnętrzarskie – tam na pewno znajdziecie sporo ciekawych inspiracji i wariacji na temat barw. Weźmy pod uwagę także to, jakie emocje wyzwala dany kolor i jak się czujemy w jego otoczeniu. Może nie jest on możliwie najlepszą opcją?

Zabawa formą

Nie wiemy skąd, jednak w Polsce utarł się pewien schemat urządzania wnętrza. Wszystkie szafy czy komody znajdują się pod jedną ścianą, kanapa pod drugą, a na środku znajdziemy stolik, będący centralnym punktem pomieszczenia… Czas zerwać z tą wszechobecną rutyną i postawić na coś świeżego i niestandardowego! Pobawcie się formą i ustawieniem poszczególnych elementów! Może znajdziecie wtedy coś, co będzie wam się bardziej podobało! Pamiętajcie o tym, aby nie przesadzić – nie chcecie przecież zaburzyć równowagi danego wnętrza?

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz to głównie pokaz naszej kreatywności i smaku – warto jednak trzymać się (nawet w luźny sposób) pewnych ogólnych zasad, mogących posłużyć nam w tworzeniu własnego projektu! Mamy nadzieję, że po tym artykule i wizycie na wybranych blogach wnętrzarskich macie już pomysł na swój dom lub mieszkanie!

Fot. i oprac. na podstawie:
blog makehomeeasier.pl

Sprawdź również

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

wnętrze restauracji glamour
W gabinecie osobliwości

Od amerykańskiego stylu glamour do wariacji na temat europejskich pałaców. W projektach Kena Fulka sprzeczności łączą się pod sztandarem przepychu.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

W ciemnych barwach: stylowe mieszkanie w Kijowie
W ciemnych barwach: stylowe mieszkanie w Kijowie

Niepozorne mieszkanie do wynajęcia stało się odważną przestrzenią w ciemnych kolorach. Jest tu miejsce do medytacji oraz ceremonii parzenia herbaty, którą lubi właścicielka – ukraińska projektantka mody.Ważnym etapem projektu była modernizacja całego układu mieszkania, ponieważ projektantka znacząco zmodyfikowała  niektóre obszary na rzecz dużej otwartej przestrzeni. Dzięki temu zmieniła się ona nie do poznania.