Total look, ombre albo możliwość wyświetlania dobrej jakości obrazu na ścianie? Na to i wiele, wiele więcej pozwalają nam obecne na rynku farby.
Nowe oblicze total look, czyli biele i zdecydowane barwy
Biel to kolor najdelikatniejszy i zarazem ponadczasowy. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje do wielu stylów: skandynawskiego, nowoczesnego, rustykalnego. Charakter bieli zależy od dodatków. W bardziej tradycyjnej formie doskonale sprawdzi się w towarzystwie wikliny, drewna i akcentów rustykalnych. Pasuje do stylu romantycznego typu shabby chic, delikatnych zdobień i subtelnych wzorów.
Z kolei sposób na nowoczesne wykorzystanie tej jasnej barwy odnajdziemy w futurystycznych dodatkach, designerskich fotelach, sporej ilości luster powiększających pokój czy inteligentnych gadżetach – jak np. termointeligentnej farbie – biel i nowoczesny styl idą w parze, tym bardziej, gdy na rynku mamy dostęp do przeróżnych dodatków, gadżetów, które uczynią nasze wnętrze niepowtarzalnym – podkreśla Waldemar Sas, Brand Manager marki CIQ – jeśli dodatkowo chcemy, aby nasz salon czy sypialnia nie tylko wyglądały nowocześnie, ale również spełniały nowoczesne funkcje, warto pomyśleć o wyborze białej termointeligentnej farby, która zimą ogrzewa pomieszczenia, a latem – chłodzi – dodaje.

Polifarb Kalisz
Alternatywę stanowią szarości. Także w wydaniu total look. Wnętrze nabiera wówczas charakteru i staje się stylowe. Odważniejsi mogą postawić na bardziej zdecydowane barwy, jak błękity i chabry.

Polifarb Kalisz

Polifarb Kalisz

Polifarb Kalisz
Łazienka ombre, czyli połączenie farby i wosku
Fanom królującego od kilku sezonów cieniowania w postaci ombre z pomocą przyjdą farby kredowe, takie jak np. od Annie Sloan. By cieszyć się wyjątkowym dekorem ścian nie potrzebujemy specjalnych przygotowywań: Chalk Paint™ nie wymaga wcześniejszego oczyszczania i gruntowania ścian. Nadaje się przy tym do niemal każdej powierzchni, pozwalając na samodzielne malowanie, wszak dla chcącego nic trudnego.
Kolory? Można zdecydować się na ciepłe beże lub szarości. Zdecydowanie odważniej będzie, gdy użyjemy turkusowej farby do ścian.

Annie Sloan
Technika jest niezwykle prosta – tworząc np. morskie ombre, należy zacząć od najjaśniejszego koloru u samego dołu ściany. Aby uzyskać płynne przejście kaskady należy zmieszać warstwę z drugim kolorem, by lekko ją przyciemnić, a następnie połączyć je przy użyciu suchego, czystego pędzla. Gdy farba jest jeszcze mokra, powtarzamy etapy i stopniowo przyciemniamy kolor do samej góry ściany. Teraz pora na aspekt praktyczny – całość należy utrwalić woskiem Chalk Paint™ Wax, który uodporni powierzchnię na działanie wilgoci.

Annie Sloan
Złoty ekran na wyciągnięcie ręki. Kino w domu… i nie tylko
Wśród obecnie dostępnych na rynku farb, także i kinomaniacy znajdą coś dla siebie.
Farba marki Screen Goo to specjalistyczna farba akrylowa zaprojektowana na potrzeby tworzenia ekranów w branży projekcji wizualnej. Ma ona ciekawą właściwość – dzięki niej każda gładka powierzchnia służąca do malowania, o dowolnym kształcie może stać się wysokiej jakości ekranem. Innymi słowy, Screen Goo to farba projekcyjna posiadająca duży współczynnik odbicia, odpowiadająca parametrom ekranów białych (tzw. Matt White).

Farby projekcyjne Screen Goo
Do prawidłowego i jeszcze lepszego wykonania profesjonalnego ekranu Screen Goo można użyć zestawu dwóch typów farb: farby podkładowej, a następnie właściwej. Przy ich zastosowaniu ekran zyska prawidłowe właściwości. To jak: gotowi na seans?
Fot. i oprac. na podstawie:
Materiały prasowe: Annie Sloan, Polifarb Kalisz, projektor.pl
Inne ciekawe eventy

Targi Rzeczy Wyjątkowych JWSR 2025 Wrocław

Wystawa w Zamku Cieszyn

Targi Rzeczy Ładnych 2025 Wiosna
