Dark nordic, czyli szarości przełamane drewnem: 80-metrowy apartament we Wrocławiu

Apartament wielkości niespełna 80 m2 znajduje się w zachodniej części Wrocławia. Projekt wykonany został w 2020 roku a realizację zamknięto w pierwszym kwartale 2021 roku. Wnętrze składa się z: przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym i jadalnią, sypialni, łazienki i dwóch mniejszych pokoi. W zakres projektu wchodziły prawie wszystkie pomieszczenia, oprócz małych pokoi, wszak te jeszcze nie mają przeznaczenia.

Mieszka w nim młode małżeństwo i ich czworonożny przyjaciel. Właściciele od początku znali styl wnętrza, w którym chcą mieszkać. To dark nordic.
Ustawienie deweloperskie projektowanych pomieszczeń zostało zmienione. Poprzedni aneks kuchenny był projektowany tylko we wnęce kuchennej. – Wykonując projekt zmieniłam ustawienie i lodówkę, piekarnik oraz cargo przeniosłam na ścianę, która w kształt litery „L” łączy się ze ścianą medialną i miejscem do przechowywania w salonie. Dzięki temu zabiegowi, udało się wygospodarować wygodny blat roboczy (wykonany z Corianu), ciekawą i nowoczesną bryłę wnętrza – mówi architektka Monika Staniec.

Tekstury i przestrzenie

Minimalistyczne linie mebli zbudowane są z dwóch tekstur: laminat drewniany oraz czerń z rysunkiem przecierek.
W open space stoi solidny, drewniany stół i kilka krzeseł, nad jadalnią wisi geometryczna lampa.
W salonie stoi jedynie sofa, a za nią na ścianie wiszą półki na zieleń i książki. Podłoga pokryta jest panelami winylowymi, wybór był oczywisty od początku. Są idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy zwierząt. Efektów strukturalnych dodają plecionkowe zasłony, doświetlone zza listwy światłem led, oraz płyty betonowe na ścianie medialnej. Ten sam efekt betonu powtórzony jest w przedpokoju przy siedzisku. Tutaj również pojawiają się półki na odłożenie podręcznych rzeczy po wejściu do mieszkania.

Za drzwiami

Ciekawym zabiegiem jest użycie dwóch rodzajów drzwi – te do sypialni i łazienki są drzwiami ukrytymi, a to pozostałych pokoi to błyszczące czarne drzwi, które ciekawie mienią się blikami światła. W przedpokoju znajduje się również ukryta za lustrem szafa, pełni funkcję gospodarczą i garderoby. W ogromnej tafli lustra odbija się czarna ściana z ukrytymi drzwiami.

W łazience, która mierzy około 7 m2, znajduje się wanna z opcją prysznicową, toaleta, umywalka ustawiona na blacie oraz szafa, która chowa w sobie pralkę, suszarkę, miejsce na środki czystości. Nad toaletą, za frontami oklejonymi mozaiką ceramiczną, również znajdują się półki. Ostatnim miejscem do przechowywania jest szafka lustrzana nad blatem umywalkowym i szuflady w szafce umywalkowej. Łazienka jest dzięki tym rozwiązaniom niezwykle funkcjonalna.
Kolorystyka jest kontynuacją części dziennej, dominuje tutaj czerń, drewno w postaci kafli, szarości.

Sypialnia

Sypialnia została podzielona na dwie strefy: sypialnianą i garderobianą. Ciemna tonacja pomieszczenia i dodatek butelkowej zieleni tworzą przyjemną atmosferę. Kameralne pomieszczenie nie jest jeszcze w całości wykończone. Właściciele pragną doposażać swój dom z czasem, aby wybierać najbardziej funkcjonalne rozwiązania i stawiać na jakość mebli, dodatków.

Bio projektu:
Projekt: InteriorDesign Monika Staniec
Lokalizacja: Wrocław
Powierzchnia: 80 m2

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe InteriorDesign Monika Staniec

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama