Piękna wiejska okolica, bujna i różnorodna roślinność wokół domu, a przede wszystkim rzeka, która płynie przez działkę były bardzo atrakcyjną alternatywą do życia w mieście.

Wnętrze całego domu Agata zaprojektowała „na kolanie” w przerwach na kawę między projektami dla swoich klientów. W przeciwieństwie do wnętrz, które tworzyła zawodowo, tu mogła sobie pozwolić na brak perfekcji i absolutnie nie myślała o tym czy wnętrze spodoba się innym. Dom przeszedł generalny remont, łącznie ze zmianą całego układu funkcjonalnego i wszelkich instalacji wraz z kuciem starych posadzek pod ogrzewanie podłogowe. Ciekawostką jest to, że pokoje dzieci znajdują się w części domu, która lata temu była oborą. We wnętrzu panuje swobodny klimat, który łączy elementy typowo rustykalne z elegancką sztukaterią, dodatki i meble z IKEA mieszają się z perełkami światowego designu.

Udało się odkryć i wyczyścić jedną ścianę z cegły, a istniejące metalowe dźwigary obudowano drewnem z topoli ściętej przez tatę Agaty. Wiele elementów ma swoją historię, jest kilka antyków czy dodatków po dziadkach, jednak najważniejsze dla właścicielki było wyeksponowanie wszystkich obrazów, zdjęć i grafik. Pierwsze skrzypce grają grafiki artysty Norberta Hansa, które właścicielka zbiera od wielu lat. Wnętrze miało być przytulne, ale przede wszystkim ponadczasowe, dlatego nie odnajdziecie tutaj modnych elementów, które szybko by się zdezaktualizowały.

Fot. Piotr Walendziak