Nadążać za tym, co proponują producenci nowoczesnego sprzętu. Otwierać się na każdą potrzebę klienta, a wiele z nich wyprzedzać. Jeżeli się zamykać, to tylko po cichu. To potrafią wyrafinowane kuchnie od ernestrust.
We współczesnych domach chętnie stosujemy zaawansowane technologie, ale mówiąc o technologii, mamy najczęściej na myśli urządzenia typu smart, połączone w sieć. Inteligentne lustra, czujniki, zestawy głośników, sterowane z poziomu aplikacji ogrzewanie i rolety… Długo by wymieniać. Te wszystkie udogodnienia wiążą się ze sprzętem, w tym sprzętem AGD stosowanym w kuchni. Jednak powinny być raczej przysłowiową wisienką na torcie nowoczesnego wnętrza, które nadal – mimo licznych przejawów minimalizmu w architekturze wnętrz – wypełniają meble.
Nowoczesności wymaga się głównie w kuchni. To tu każda dodatkowa funkcjonalność jest na wagę złota, a wykończenie mebli staje się szalenie ważne w obliczu trudnych warunków, ekstremalnych temperatur i niespotykanych gdzie indziej zabrudzeń
Te salonowe są mniej podatne na technologiczne nowinki, choć na wskroś nowoczesne rozwiązania też znajdują swoich zwolenników. Nowoczesności wymaga się dziś (i chyba zawsze tak było) głównie w kuchni. To tu każda dodatkowa funkcjonalność jest na wagę złota, a wykończenie mebli staje się szalenie ważne w obliczu trudnych warunków, ekstremalnych temperatur i niespotykanych gdzie indziej zabrudzeń. Dlatego tak istotne jest, żeby wybierając producenta mebli kuchennych, postawić na firmę, która dysponuje dobrym zapleczem technologicznym i ma doświadczenie oraz idzie z duchem czasu. Ernetrust dał się poznać od tej najlepszej strony, prezentując swoje meble kuchenne na wymiar i pokazując, w czym tkwi szkopuł. Ano, w detalu. Nawet najnowocześniejszy park maszynowy (a takim dysponuje wspomniany producent) nie zastąpi ludzkich rąk, gdy potrzebna jest ostateczna obróbka mebla.
Wykwalifikowani rzemieślnicy pracujący dla ernestrust szlifują, docinają, polerują – nie tylko za pomocą skomplikowanych narzędzi. Dbałość o detale wymaga potraktowania każdego centymetra blatu czy płyty, z której powstanie front, z należytą uwagą. I tego właśnie uczy nas ernestrust – uważności.
Uważność w wydaniu marki premium to także pochylenie się nad potrzebami docelowego odbiorcy. Nie hipotetycznego, reprezentującego tzw. grupę docelową, której cechy zdefiniował sztab marketingowców. Współpracując z erenstrust przy tworzeniu mebli na wymiar, mamy pewność, że… wszystko może ulec zmianie. Każdy zaproponowany na wstępnym etapie projekt da się mocno zmodyfikować zgodnie z gustem klienta. Personalizacja to element, o który ernestrust bardzo dba.
Blaty: połączone ze zlewem, nietypowe, czy klasyczne blaty drewniane?
Klient ma na przykład do wyboru kilka rodzajów materiału, z którego zostanie wykonany blat, i zawsze są to materiały najwyższej próby. Mamy zatem blaty naturalne – drewniane (twarde odmiany drewna, czyli: dąb, orzech, bambus i klon) i z kamienia (granit, łupek, wapień, kwarcyt, kamień wulkaniczny), a także te wykonane przy użyciu zaawansowanych technologii, łączące zalety różnych materiałów.
Blaty fornirowane są pokryte jedwabistą powłoką poliuretanową, a blaty laminowane pokrywa laminat wysokociśnieniowy. Oba rodzaje stanowią alternatywę dla blatów z drewna, i są odporne na zniszczenia, temperaturę oraz wilgoć.
Alternatywą dla kamiennych blatów są zaś blaty mineralne, czyli wykonane z żywicy akrylowej i wodorotlenku glinu z dodatkiem pigmentów, które decydują o ich wykończeniu. Blaty mineralne, znane też jako blaty kompozytowe lub solid surface, są lżejsze od tych z naturalnego surowca, odporne na zarysowania i zaplamienia. Ich krawędź jest wodoodporna (w przeciwieństwie do blatów laminowanych) i mogą mieć grubość 12 mm – pozwala to uzyskać minimalistyczny styl w kuchni. Są termoplastyczne, a więc można im nadać dowolny, nawet nietypowy kształt. Tę możliwość docenimy, chcąc uniknąć podziałów w bryle kuchni – teraz blat może płynnie przejść w zlew.
Wśród blatów kompozytowych od ernestrust znajdziemy takie, które zawierają 90% kwarcu i 10% żywicy akrylowej. Mają zatem właściwości podobne do blatów kamiennych, ale ich kolor i struktura zawsze są jednolite.
Mamy też blaty ze spieków: ceramicznych i mineralnych. Spieki ceramiczne cechuje wykończenie wyglądające niczym naturalny kamień, a dodatkowo są one bardzo odporne, nawet na substancje żrące. Te mineralne z kolei, oprócz równie dużej odporności, są nieporowate, dzięki czemu łatwe do utrzymania w czystości.
Gładkość to także cecha blatów szklanych. Wykonane ze szkła float, idealnie odbijają światło, podobnie jak blaty stalowe. Te ostatnie są również przeciwbakteryjne i kwasoodporne. Chcąc uzyskać efekt monolitu w kuchni, możemy zintegrować blat stalowy ze zlewem, z płynnym przejściem, podobnie jak w przypadku blatu mineralnego.
Luksusowa kuchnia czy już salon?
W dobie otwartych kuchni design mebli kuchennych i sprzętów, jeżeli nie są zabudowane, stał się tak samo ważny, jak forma mebli salonowych. Eleganckie kuchnie ernestrust z wysmakowanymi detalami, takimi jak spersonalizowane grafiki w przestrzeni za uchwytami szafek (Personal Decor System), już na pierwszy rzut oka są ekskluzywne. Gdy dodamy do tego ułatwiające życie systemy z wysuwanymi cargo, cichym domykiem i szeregiem innych, wciąż udoskonalanych rozwiązań, niczego więcej nam nie będzie trzeba. Architekci wnętrz stawiają dziś kuchnię w samym centrum swoich zainteresowań.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe ernestrust