Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Kolor, sztuka, rzeźba: dom w Melbourne w stylu vintage

Dom dwóch pasjonatów designu, na co dzień prowadzących Smith Street Bazaar, czyli miejsce, w którym znajdziemy perełki designu: nie tylko z Australii, ale i całego świata. Niektóre z nich trafiły do wnętrza. Niezwykle barwnego i pełnego dzieł sztuki.

Dwójka miłośników designu

Dom ulokowany w Melbourne został urządzony w stylu vintage. Wnętrze należące do dwóch pasjonatów wzornictwa Eddy’ego Opmanisa i fotografki, Eryci Green, jest dokładnie tym, czego można się spodziewać, biorąc pod uwagę to, czym na co dzień się zajmują. To właściciele popularnego w Australii sklepu Smith Street Bazaar. Znajdziemy tam projekty australijskich twórców, takich jak: Grant Featherston, Dario Zoureff, czy Jakob Rudowski, ale też międzynarodowej światy designerów, jak Gio Ponti, Florence Knoll, Percival Lafer, Marc Newson, Gae Aulenti, Eero Saarinen, czy Karl Springer. Para spędza swoje życie na ciągłym poszukiwaniu skarbów designu oraz unikalnych dodatków i mebli, co znajduje odzwierciedlenie również i w każdym zakątku ich domu w Brunswick.

Dom z historią: ewoluujące lokum po babci

Dom znajduje się w posiadaniu rodziny od pokoleń. Pierwotnie był własnością babci Eddy’ego, a następnie jego rodziców, zanim Eddy powrócił tu 10 lat temu. Kilka remontów później, dom pozostaje wciąż ewoluującą przestrzenią, ale nie można odmówić mu konsekwencji w kreowaniu twórczej atmosfery. Para ma nadzieję, że w końcu zakończy kolejne renowacje,  jednak większośc ekip budowlanych, z którymi się konsultowała, niestety zaleca wyburzenie domu i rozpoczęcie jego budowy od nowa. – Oznacza to, że chyba nigdy nie poczujemy, że to koniec jego urządzania, ale jest to także w pewien sposób oczyszczające. Wbijam gwoździe, kiedy tylko mam ochotę zmienić miejsce, w którym wiszą obrazy, albo maluję ścianę na nowy kolor – mówi Eryca. – To wszystko jest naprawdę trochę eksperymentem, bo kiedy stajemy się na tyle dorośli, aby wiedzieć, że urządziliśmy swój dom właściwie i raz na zawsze?

Dom wypełniony sztuką…

W domu znalazły się fantastyczne dzieła sztuki i meble, z których wszystkie opowiadają historię. – Oboje podziwiamy minimalizm, ale żadne z nas nie jest do niego zdolne  – twierdzi w wywiadach Eryca. – Spędzam dużo czasu siedząc w uroczym krześle, patrząc na sztukę, którą zebraliśmy od bardzo bliskich i niesamowicie utalentowanych przyjaciół… Czy to z wysokiej klasy galerii, czy z pchlego targu, wszystko znalazło się tutaj – dodaje.

… i kolorem

Odważny kolor to jedna z cech charakterystycznych tego domu, widoczna w idealnie różowych ścianach salonu, aksamitnych zasłonach i musztardowej przestrzeni jadalnej. – Wiele osób boi się koloru (w tym Eddy). Ja, ani trochę! – mówi Eryca, która uważa, że to właśnie kolor stanowi świetny sposób na ponowne wymyślenie danej przestrzeni.

Prywatność w ogrodzie

Jednym z elementów, które para najbardziej docenia w tej nieruchomości, jest połączenie prywatności i otwartości domu, którą oferuje. –  Jest tu niezwykle spokojnie, miejsce to zapewnia nam prywatność, ale jednak Eddy zna sąsiadów od 50 lat, więc zawsze znajdujemy czas na przywitanie się z innymi – opowiada Eryca.

Ten dom jest ciągle zmieniającą się przestrzenią, która doskonale odzwierciedla jego kreatywnych właścicieli. – Opisałabym nasz styl jako dekoracyjny, ciągle ewoluujący, kreatywny, a zarazem  mam nadzieję przyjazny i ciepły  – podsumowuje Eryca.

Patrząc na zdjęcia nie trudno w to uwierzyć.

Fot. i oprac. na podst.: Designfiles

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Wszystkie odcienie nowoczesności. Z wizytą w domu Maffashion

Julię Kuczyńską, najpopularniejszą blogerkę w Polsce, cechuje wyjątkowe wyczucie stylu. Widać to nie tylko w jej modowych stylizacjach, ale także we wnętrzach, w których mieszka na co dzień. Jej dom w Konstancinie zachwyca przestronnymi, zalanymi naturalnym światłem wnętrzami, świetnym designem oraz harmonią i konsekwencją, właściwym tylko najlepszym realizacjom.

trendy

Nowoczesna stodoła: projekt domu typu stodoła
Nowoczesna stodoła: projekt domu typu stodoła – wokół zalet i wad

Nowoczesne domy stodoły posiadają charakterystyczne, duże przeszklenia oraz przestronne wnętrze. Domy typu stodoła sprawdzą się szczególnie w przypadku wąskich działek. Ich nowoczesna forma wyróżnia się na tle otoczenia

styl eklektyczny

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

bz0431 Mieszkanie przy Filtrach / pigalopus
Kolorystyczne wnęki, drewno i piękna kompozycja wnętrza: mieszkanie w Warszawie

Projekt wnętrz mieszkania w kamienicy na warszawskiej Starej Ochocie utrzymane w ciepłej kolorystyce z dominacją różu i odcieni zieleni. Właścicielom zależało na stworzeniu subtelnej przestrzeni, którą wypełnią zgromadzoną na przestrzeni lat sztuką – ceramiką, malarstwem i fotografią. Kluczowym zabiegiem projektantek było otwarcie przestrzeni od ciemnego przedsionka na salon i oddzielenie funkcji za pomocą ażurowego drewnianego regału zamiast ścian działowych.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Mieszkanie jak wakacyjna wyprawa
Mieszkanie jak wakacyjna wyprawa

Właścicielka pokazywanego dziś mieszkania mieszka w Olsztynie. Początkowo planowała urządzenie apartamentu z lokalną pracownią architektoniczną, ale ze względu na jasno określone oczekiwania zaczęła rozpatrywać współpracę z biurami spoza regionu.

styl vintage

Czytaj więcej

ludzie

Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV
Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV: Najważniejsza jest ciekawa opowieść

Przemysław Piotr Kłosowicz żyje z pisania, stąd jego zamiłowanie do ciekawych historii. A te można odnaleźć w meblach i  akcesoriach, które niejedno już przeżyły. Lub stworzyć je od nowa, we własnej wyobraźni. Zobaczmy, jak się mają przedmioty, które stały się bohaterami niejednej opowieści Przemka.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Eklektycznie i przytulnie – MA HOUSE
Eklektycznie, przytulnie i z drugiej ręki – mieszkanie nad sklepem

Ben Mooney zawsze chciał mieszkać nad sklepem. Po latach jego marzenie się spełniło – idealne okazało się piętro nad sklepem Collingwood z lat 80. XIX wieku. To tu odbywają się również sesje zdjęciowe i małe imprezy znane jako Ma House.

wnętrza mieszkalne

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Gdy dom opowiada historię. Nowoczesny 550-metrowy apartament z widokiem na Nowy Jork
Gdy wnętrze opowiada historię. Nowoczesny 550-metrowy apartament z widokiem na Nowy Jork

Ten nowoczesny apartament w Nowym Jorku, zaprojektowany przez Emmę Donnersberg, jest doskonałym przykładem realizacji idei: mniej znaczy więcej. Urządzono go w minimalistycznym stylu, a punktem centralnym jest roztaczający się z niego fantastyczny widok na miasto.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Jak mieszkają siostry ADiHD?
Ciepło i harmonia. Jak mieszkają i pracują siostry ADiHD?

Dwie najbardziej rozpoznawalne w Polsce siostry, Ilona i Milena Krawczyńskie, są związane ze sportem, modelingiem, telewizją i internetem jako influencerki. Ich niespożyta energia i odważne działania sprawiły, że zdobyły tytuł influencerek roku 2022 w konkursie Ofemin. Dziś wpuszczają nas do wnętrz, w których mieszkają i pracują.