Zmiana pierwotnego układu funkcjonalnego i wciągnięcie do przestrzeni salonu okien z sypialni, pozwoliły dobrze doświetlić mieszkanie, które ma ekspozycję wschodnią. Przechodni układ pomieszczeń pozwala korzystać z przestrzeni na wiele sposobów. Dzięki szklanym drzwiom loftowym zaciera się granica pomieszczeń a cała przestrzeń mieszkania optycznie powiększa się. Kuchnia, która jest integralną częścią salonu, ma układ gabinetowy, co sprawia, że nie wyróżnia się wizualnie, na czym bardzo zależało inwestorowi. Geometria szafy w strefie wejściowej dostosowana jest do układu mieszkania. Oprócz funkcji przechowywania, wizualnie wygradza strefę salonu.
W łazience postawiono na mocny kontrast białych oraz czarnych materiałów. Czysty podział podkreślony jest dodatkowo oświetleniem ambientowym. Między łazienką a sypialnią zaprojektowano garderobę z ukrytą pralką oraz szafą gospodarczą. Meble z opalanego drewna oraz z drutu zbrojeniowego nadają wnętrzu industrialnego charakteru. Surowa, betonowa posadzka kontrastuje z drewnianą podłogą z naturalnego dębu. Odkryty strop żelbetowy celowo pozostawiony został w czerwonym wykończeniu betokontaktu, który kontrastuje z niebieskim odcieniem industrialnych mebli.
Mieszkanie przy ulicy Sobieskiego w Warszawie zaprojektowane jest dla osoby, który dużo czasu – zarówno zawodowego, jak i wolnego – spędza w domu. Trzonem przestrzeni jest ponad pięciometrowy regał z drutu zbrojeniowego, pomalowanego na niebieski kolor RAL. Także i geometria szafy w strefie wejściowej dostosowana jest do układu mieszkania. Oprócz funkcji przechowywania, wizualnie wygradza strefę salonu.
Bio projektu
-
- Projekt: MML Architekci / Mili Młodzi Ludzie
- Lokalizacja: Warszawa
- Powierzchnia: 65 m2
- Zdjęcia: ONI Studio
Galeria zdjęć
Fot.: ONI Studio;
oprac. na podst.: mat. prasowe Mili Młodzi Ludzie