Modern classic w Luksemburgu – apartament z piękną zabudową

Czym się charakteryzuje luksusowa aranżacja domu? Całkowitym dopasowaniem do potrzeb mieszkańców oraz ich gustu. To indywidualne podejście łączy się z zamówieniem wyposażenia na wymiar.

Przykładem miejsca uszytego na miarę jest apartament w Luksemburgu, który zaprojektował architekt Krystian Motyl, prowadzący krakowską pracownię Studio MOTYL. Otwarta przestrzeń części dziennej jest co prawda podzielona na strefy, jednak trudno dostrzec przebiegające między nimi granice. A to za sprawą specjalnie zaprojektowanej zabudowy spajającej wnętrze w całość. 

Modern classic w Luksemburgu

Modern classic w Luksemburgu

Wnętrze reprezentuje styl modern classic, gdzie tradycja idzie w parze z nowoczesnością. Bez zbędnego przepychu ani zbytniego minimalizmu. Konsekwentnie zastosowana kolorystyka i materiały nadają realizacji spójnego wyrazu. Najbardziej cieszy mnie fakt, że inwestorzy są bardzo zadowoleni ze swojego nowego miejsca – komentuje architekt Krystian Motyl, pracownia Studio MOTYL. 

Modern classic w Luksemburgu

Modern classic w Luksemburgu

Materiały, kolorystyka, detale i wykończenia z kuchni przechodzą płynnie w salon. Ten sam rysunek frezów powtarza się na fornirowanych drzwiach szaf i lakierowanych na biało szafek. Otwarty regał kolorem przechodzi w wyspę, która symbolicznie wyznacza granicę świata wypoczynku od miejsca kulinarnych popisów. Ciekawym zabiegiem są blaty wykonane z różnych materiałów. Jasny ze spieku o wzorze satuario koresponduje z szafkami wiszącymi, a ciemny z kamienia negresco z wysoką zabudową, na której boku znalazło się nawet miejsce dla modnej witryny. 

Motywem wnętrza jest drewno. Fornir dębowy pojawia się nie tylko na frontach szaf i wykończeniu regałów. Również część ścian strefy wypoczynkowej została wyłożona fornirowanymi panelami. Naturalny materiał ociepla wnętrze, do którego natura zagląda przez panoramiczne okna, kadrujące malownicze widoki na Ardeny.

Modern classic w Luksemburgu

Modern classic w Luksemburgu

Pomimo różnorodności materiałów i rozwiązań w apartamencie panuje elegancki balans. Nic nie jest przesadzone, a nowoczesność zyskuje klasycznego ducha.

Modern classic w Luksemburgu

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe ZAJC

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama