Studio mode:lina zdobyło właśnie Best Office Awards 2019 w kategorii Best Foreign Office. Nagrodzony został projekt aranżacji wnętrz warszawskiego cocreatingu Brain Embassy, a pracownia odebrała statuetkę podczas uroczystej gali – stając w swej karierze na podium konkursu już drugi raz! Zajrzyjcie do środka nagrodzonej przestrzeni!
Best Office Awards to znany rosyjski konkurs architektoniczny, którego pierwsza edycja odbyła się niemal przed dekadą, bo w 2010 roku. Każdego roku w konkursie bierze udział ponad 100 projektów czołowych rosyjskich oraz międzynarodowych marek. Projekty spoza Rosji otrzymują od jury specjalną nagrodę – za Najlepsze Zagraniczne Biuro. To właśnie zwycięzcą w tej kategorii został warszawski co-creating Brain Embassy oraz architekci z biura mode:lina.
Polska przestrzeń stanęła w szranki z projektami takich biur jak OLX oraz Kaspersky Lab, a tegoroczną listę jury otwierało nazwisko Christosa Passas z pracowni Zaha Hadid Architects.
Projektanci z mode:lina stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi, co poza ideą, tłumaczy także jego nazwę
Z myślą o ludzkim mózgu
Brain Embassy oferuje przestrzenie, w których można pracować w ruchu, odpoczywać, albo medytować czy jeździć na rowerze. Ludzki mózg składa się z ponad 100 miliardów neuronów, dzięki którym myślimy, działamy i odkrywamy. Jeszcze więcej jest synaps, przez które „przeskakują” informacje w naszym mózgu! Czerpiąc inspiracje z tych faktów oraz konsekwentnie realizując założenia leżące u podstaw identyfikacji wizualnej, projektanci z mode:lina stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi, co poza ideą, tłumaczy także jego nazwę.
Neurony i synapsy, czyli cocreating
Odwiedzających Brain Embassy na warszawskim Mokotowie już od wejścia prowadzą przez całe wnętrze przestrzenne formy inspirowane neuronami i synapsami. Tak jak w naszym mózgu przeskakują przez nie impulsy, tak przez kolejne strefy Brain Embassy przeskakują stalowe konstrukcje synaps, spinając ze sobą kreatywne przestrzenie tego cocreatingu.
Przestrzeń wyznaczyła nowy kierunek, którego celem jest nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrze biura, ale zaangażowana społeczność
Kiedy coworking to za mało, warto iść o krok dalej. Nie tylko współdzielić i poznawać, ale również wzajemnie się inspirować. Dlatego Brain Embassy to nie tylko miejsce pracy, ale także środowisko tworzące zgraną społeczność. Adgar Poland, stojący za wdrożeniem na polskim rynku konceptu Brain Embassy oddał zarówno wyjątkowe wnętrze, jak i unikalny model biznesowy pozwalający firmom zachować swój własny styl pracy w najwyższej jakości kreatywnym środowisku zaprojektowanym przez pracownię mode:lina. Przestrzeń Brain Embassy wyznaczyła nowy kierunek, którego celem jest już nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrze biura, ale przede wszystkim zaangażowana społeczność, która w nim pracuje oraz je współtworzy.
Jak wyzwolić kreatywność?
Nowo otwarte wnętrze spod znaku Brain Embassy architekci z biura mode:lina wypełnili wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafiki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotografczne), czy projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest wypełniony synapsami duży multiroom z podwieszanymi stołami.
Jak zapewniają twórcy tej przestrzeni, w Brain Embassy każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu do wyboru mamy pracę w zaciszu sali bibliotecznej, dużą, wypełnioną mapami myśli przestrzeń typu open-space, czy miejski plac pełen drzew.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe mode:lina