Muzyczna przystań w wielkim mieście – mieszkanie dla pary na Mokotowie

Pokazywane dziś mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze wielopiętrowego budynku na warszawskim Mokotowie, w kameralnej, cichej okolicy i otoczeniu zieleni. Apartament miał być wymarzonym miejscem do relaksu w towarzystwie dźwięków ulubionych artystów. Projekt wnętrza powierzono renomowanej pracowni Jacek Tryc Wnętrza. Zaproponowane przez doświadczonego i cenionego architekta rozwiązania sprawiły, że wnętrzem nie pogardzi żaden koneser ciekawych kompozycji, zarówno tych wnętrzarskich, jak i muzycznych.

Głównym założeniem realizacji było zaaranżowanie przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi. Funkcjonalne mieszkanie zaaranżowano z udziałem sprawdzonych jakościowo ergonomicznych mebli i wyposażenia. Miało mieć intuicyjny układ, być przytulne i komfortowe. W wyniku  dynamicznego procesu projektowego i nawiązania dobrego kontaktu na linii inwestor – projektant, stworzone zostało klimatyczne wnętrze, które w pełni odpowiada na potrzeby klienta.

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Akustyka przede wszystkim

Kompozycja nagłośnienia była ważnym elementem tego projektu. Klientowi zależało na tym, by dobre brzmienie współgrało z komfortowym wyposażeniem. Wysokiej jakości produkty, miękkie tkaniny i rozchodząca się równomiernie, przyjemna dla ucha muzyka, czynią apartament miejscem, w którym  można zachwycić się i wzruszyć spokojnymi melodiami lub od razu ruszyć do tańca. Głośniki idealnie rozmieszczono nie tylko w salonie, choć tu aranżacja dźwięku przybrała najbardziej zaawansowaną formę. Niektóre z nich ukryto są w sufitowych kloszach lamp. Wszystko to dla osiągnięcia doskonałego brzmienia. Projekt nagłośnienia zaproponowany przez Jacka Tryca obejmował także sypialnię i łazienkę.

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Miejski zgiełk i smart rozwiązania

Przed remontem mieszkanie było dość ciemne. Wymiana okien poddaszowych sprawiła, że apartament jest teraz doskonale oświetlony dziennym światłem, a widoki z okna stanowią ważny element aranżacji tego wnętrza. W kuchni i łazience przez okna połaciowe można oglądać niebo, z drugiej strony przez okno wpada zieleń i rozpościera się widok na panoramę Warszawy. Wszystko to podkreśla metropolitalny charakter apartamentu. Na uwagę w tej realizacji zasługuje konsekwencja w doborze materiałów. Są one spójne i skomponowane tak, aby tworzyły harmonijne wnętrze. Duża ilość drewnianych elementów wprowadza do tego miejskiego apartamentu element natury i czyni je ciepłym w odbiorze. Mosiężne baterie współgrają z wybarwieniem kamienia. Właściciele mieszkania to młodzi ludzie zafascynowani nowoczesnymi technologiami, sprzyjającymi ochronie środowiska naturalnego. Dlatego dom wyposażono w instalację „inteligentnego domu”.

Odgłosy z kuchni

Odpowiedzią na bogate życie rodzinne i towarzyskie było stworzenie przestrzeni dziennej składającej się z przestronnego salonu z jadalnią oraz funkcjonalnej kuchni z wyspą. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się wspólnie spędzonym czasem podczas przygotowywania posiłków i biesiad przy stole.

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Kąpiel w kojących dźwiękach

W mieszkaniu wyraźnie wydzielono strefę prywatną, składającą się z sypialni, garderoby i dużej łazienki na poddaszu. Sypialnia jest minimalistyczna, wyposażona w tapicerowane łóżko z wygodnym materacem. Mądrze rozmieszczone oświetlenie i powściągliwa aranżacja sprzyjają wyciszeniu. W komfortowej łazience na poddaszu znalazło się miejsce na wolnostojącą wannę, z której można podziwiać niebo i kabinę parową. Wyposażono ją także w doskonałej jakości nagłośnienie, które pozwala zażyć kąpieli w kojących dźwiękach. Elegancka armatura i stylowe elementy wyposażenia cieszą oczy i wprowadzą klimat sprzyjający relaksowi.

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Projekt mieszkania na Mokotowie autorstwa pracowni Jacek Tryc Wnętrza łączy w sobie minimalizm i wygodę. Chociaż są tu wykorzystane nowoczesne rozwiązania, to zaimplementowano je z szacunkiem do przyrody, co w połączeniu z naturalnymi materiałami stanowi przyjazną dla człowieka przestrzeń do życia. Wystrój przenika troską  o komfort użytkownika i dbałością o harmonię z naturą. Ponieważ mieszkanie ma służyć mieszkańcom na lata, Jacek Tryc postarał się o jego ponadczasowy styl, urzekający prostotą, nie stroniący jednak od dizjanerskich akcentów.

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Muzyczna przystań dla pary melomanów

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Pracownia Jacek Tryc Wnętrza

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama