Wnętrza słynnej rezydencji na przedmieściach Chicago zostały gruntownie odrestaurowane. Budynek powstał w latach 30., jednak dziś jego przestrzeń jest nie tylko elegancka, ale i nowoczesna. M.in. dzięki ekskluzywnym meblom ernestrust.
Renowację pałacu, który został zaprojektowany przez słynnego architekta Williama Pereirę w 1936 roku, udało się przeprowadzić w drugiej dekadzie XXI wieku jego ówczesnej właścicielce i projektantce Anicie Lisek wraz z mężem Bartem Przyjemskim. Małżeństwo postanowiło wprowadzić się do rezydencji z rodziną, dlatego zależało im na wszelkich możliwych udogodnieniach na miarę XXI wieku.
Zmieniono tu dużo, przede wszystkim uczyniono wnętrza bardziej przestronnymi, ale zachowano niektóre charakterystyczne elementy w stylu georgiańskim. Atutem są na pewno oryginalne wysokie sufity, ale rezydencja ma teraz nowoczesny, otwarty plan. Pojawiły się też nowoczesne, luksusowe elementy. W domu znajdują się trzy spa, klimatyzowana piwnica z winami, salon, salon fryzjerski, centrum fitness i winda. Postawiono też na technologię smart home, aby luksus wybrzmiał tu w pełni.
Luksusowe meble kuchenne
Jak przystało na pałacowe wnętrze, ta luksusowa, imponująca przestrzeń została wyposażona w naprawdę wyrafinowane meble. Meble ernestrust słyną ze swojego luksusowego looku w najbardziej wysublimowanym wydaniu, dlatego i tutaj stały się oczywistym wyborem projektantów. Bar, który na pierwszy rzut oka przypomina kuchnię, posiada systemem chowanych frontów, które przysłaniają TV i przestrzeń na trunki oraz szkło. Wyspę wykonano z fornirowanych lameli z widocznym usłojeniem w tym samym odcieniu co zabudowa przyścienna w wykończeniu matowym. Mosiężna lampa i uchwyty z kolekcji R3 dodają ciekawego charakteru. Mimo stonowanych kolorów meble idealnie wpisują się w scenerię pomieszczenia. Obły kształt barku, przypominającego wyspę kuchenną, pięknie koresponduje z łukami, które pozostawiono jako pierwotne elementy architektoniczne rezydencji – zarówno w wykuszach okien, jak i w przejściu. Eleganckie matowe wykończenie mebla o płynnej linii nieco zaostrzono, wprowadzając pionowe lamele. Bar uzupełniono wygodnymi, wysokimi krzesłami, których jasną tapicerkę wzbogacono eleganckim detalem w postaci metalowej ramy i nóg w kolorze złota. Wyspa może też pełnić funkcję stołu, jest bowiem wystarczająco duża.
Reszta zabudowy tworzy monolityczną całość i utrzymana jest również w eleganckiej, antracytowej tonacji ze złotymi detalami. Wszędzie królują aksamitne w dotyku, matowe fronty.
Podobny styl znajdziemy w salonie, gdzie zabudowa wokół telewizora tworzy niemal jednolitą ścianę. Tu, mimo ciemnego koloru, dostrzegamy jednak fakturę drewna. Jednolitość bryły zostaje subtelnie przerwana dzięki odkrytym półkom i podświetleniu, ukrytym w wąskich wnękach.
Taki sam fornir wykorzystano w jadalni – tu stanął nowoczesny kredens, będący jednocześnie ścianką działową i tłem dla imponującego stołu oraz krzeseł z wyszukaną tapicerką w roli głównej. Szklany stół zestawiono z niemal surową drewnianą belką, która ciągnie się przez całą jego długość jako swego rodzaju nadstawka.
Klasyczna czerń i materiały najlepszej jakości to również domena przestrzeni kuchennych o nieco surowszym looku niż ten z rysem glamour znanym z części z barem, salonu czy jadalni. W przestronnej kuchni z meblami o ciemnym, matowym wybarwieniu forniru i widoczną fakturą drewna postawiono na przeszkloną witrynę z podświetlanymi półkami i nietypową zabudowę okapu. Całości charakteru dodają mosiężne uchwyty z kolekcji R3 i złote akcenty armatury. Domownicy najczęściej zasiadają do wspólnych posiłków przy blacie barowym na hokerach Glamy. Czerń, metal i szkło zostały tu przełamane żyłkowaniem jasnego kamienia, pionowymi pasami lameli i jasną skórą na surowych, metalowych hokerach.
Trzeba przyznać, że ta imponująca rozmachem rezydencja z lat 30. wewnątrz nie ustępuje pod względem nowoczesności nawet najbardziej luksusowym apartamentom w wielkomiejskim stylu.
Oprac. na podst.:
mat. prasowe ernestrust, Fot. Matt Mansueto