Projekty gdańskiej pracowni MAKA STUDIO zachwycają szczerą, autentyczną architekturą i wyjątkowo przyjaznymi, komfortowymi wnętrzami. Nie inaczej było w przypadku 120-metrowego mieszkania w Gdańsku. Właściciele pracowni, architekci Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc, współpracowali już wcześniej z inwestorami przy ich projektach placówek medycznych. Doskonałe porozumienie sprawiło, że zadowoleni klienci powrócili, powierzając architektom stworzenie koncepcji własnego apartamentu.
MAKA STUDIO doskonale wie, jak kreować przestrzeń, która każdego dnia będzie sprawiać przyjemność właścicielom. Rozwijając swe zawodowe umiejętności w Paryżu i Mediolanie, dobre nawyki projektowe szybko przenieśli na rodzimy grunt. Ich projekty zawsze inspirują i perfekcyjnie oddają osobowość właścicieli. Podczas tworzenia, często obierają jedno hasło, które tworzy szkielet ideowy, definiując wygląd, kształt i poczucie przestrzeni. Do każdego projektu podchodzą nieszablonowo, łącząc oczekiwania inwestorów z ponadczasową estetyką i charakterem miejsca.
Projekt wnętrza gdańskiego apartamentu obejmował przebudowę ścian wewnętrznych, wydzielenie dodatkowej przestrzeni na garderobę, spiżarnię oraz kompleks master bedroom. Całość utrzymana jest w nowoczesnym klimacie, wykończona naturalnymi materiałami i wypełniona polskim designem. Hol wejściowy prowadzi przez kuchnie do salonu, z którym graniczy przeszklony gabinet. W głębi salonu znajduje się przejście do sypialni. Boczny korytarz wiedzie do mniejszej łazienki, pokoju dziecinnego oraz sypialni z pokojem łazienkowym i garderobą. Całość, otoczona naturalnymi materiałami, stosowaną kolorystyką i zielenią, wygląda bardzo nowocześnie. Wspólnie zdecydowano, że realizacja skupi się jakościowych polskich meblach i rodzimym designie.
Salon ma dość nietypowy kształt. Główna ściana jest pod sporym skosem, dlatego wyzwaniem było znalezienie odpowiednich mebli oraz ułożenie funkcjonalne przestrzeni. Kluczowym elementem wnętrza jest ogromne, prawie 2,5 metrowe postarzane lustro. Wyeksponowane na tle strukturalnej glinki marmurowej przyciąga uwagę i stanowi fantastyczne tło dla sofy Raksa Nobonobo, polskiej marki, w której meblach zakochali się projektanci. Ciekawym aspektem jest biokominek na ścianie dzielącej salon i przeszkolony gabinet. Bardzo dyskretny, zauważalny dopiero po odpaleniu, pięknie wpisuje się w zabudowę. We wnętrzu salonu pojawia się naturalne drewno, mikrocement oraz wspomniana wcześniej mączka marmurkowa. Jej oryginalna faktura tworzy piękny światłocień, zwłaszcza na ukośnej ścianie.
Kuchnia i sypialnia
Niewielka, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń kuchni chowa drzwi do mini spiżarni, szafkę na wino oraz miejsce do przechowywania niezbędnych kuchennych produktów i naczyń. Podwyższony blat barowy od strony salonu oferuje dodatkowe miejsce do siedzenia. Sypialnia połączona jest z salonem łazienkowym. Łóżko ze skórzanym wezgłowiem wykonano na specjalne zamówienie wg. autorskiego projektu MAKA STUDIO.
– Dużym plusem pracy z polskimi markami była możliwość customizacji. Często zmienialiśmy materiał obiciowy, aby ta sama tkanina występowała w różnych meblach. Stolik w salonie został podwyższony na zamówienie, aby można było wsunąć pod niego duży okrągły puf. Brązowa pepita pojawia się na krzesłach oraz łóżku sypialnianym. Zachwyca także niezwykle komfortowa sofa Nobonobo. Dzięki temu udało się nam stworzyć harmonijną, spójną całość – mówią o zakończonym projekcie architekci.
Galeria zdjęć
Fot.: Jakub Nanowski / Perspektywa;
oprac. na podst.: mat. prasowe MAKA Studio