Pofabryczny sznyt w kolorze pasteli: przestrzeń coworkingowa Helio w Sundbyberg

Twórca przestrzeni coworkingowych Helio wspólnie z pracownią architektoniczną Kaka Arkitekter zaprojektowali nową przestrzeń coworkingową w Sztokholmie. Industrialne elementy i surowe konstrukcje zostają złagodzone pastelami i kotarami.

Pofabryczna przeszłość w krainie snów

Sundbyberg to szwedzka gmina położona w regionie Sztokholmu. Jest gminą posiadającą zarazem status miasta. Dziedzictwo przemysłowe tego regionu stanowiło punkt wyjścia dla stworzenia koncepcji projektu. Fabryka Snów, bo taką nazwę przyjęto podczas pracy nad projektem to wynik zainspirowania się architektów Sundbyberg jako miastem, w którym ludzie, zarówno teraz, jak i w przeszłości, tworzyli wspaniałe rzeczy, niezależnie od tego, czy były to radia, czekolada, czy płyty.

Ciepłe detale i industrialny klimat

W projekcie wspomniana Fabryka Snów jest efektem surowości zastanego budynku, będącego przestrzenią pofabryczną i dopracowania wszelkich detali, które nieco ją oswajają. Odcienie szarego betonu zestawiono tu z ciepłymi tonami w kolorze czekolady i pastelami, zaś surowe stalowe konstrukcje połączono z drapowanymi, miękkimi zasłonami, a wzornictwo nawiązuje do stylistyki fabrycznych kominów. – Dodaliśmy kilka nawiązań do tak ważnej dla okolicy produkcji kabli, np. dużą miedzianą instalację nad ladą kawiarni i ręcznie malowane okablowanie na szklanych oknach – mówią architekci z pracowni Kaka Arkitekter, odpowiedzialni za projekt szwedzkiego coworku.

Cowork ma jednak wszystko to, czego szukamy w takich miejscach: jak wygodne meble, czy przytulne sale spotkań – także o charakterze mniej formalnym, sale szkoleniowe, gabinety oraz strefę relaksu. 

Bio projektu

  • Projekt: Kaka Arkitekter
  • Lokalizacja: Sundbyberg – Stockholm, Sweden
  • Rok: 2021

Galeria zdjęć

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Kaka Arkiteter, Officelovin

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama