Aktualny motyw: tworzywa sztuczne

Mecenas motywu

Pomysł na małe mieszkanie, czyli przestrzeń maksymalnie wykorzystana

Mieszkania w centrach dużych miast mogą być eleganckie, ale zwykle mają ograniczoną powierzchnię, dlatego projekt takich miejsc powinien być szczególnie kreatywny. Przykład, który dziś pokażemy, doskonale to ilustruje.

W przypadku niewielkiego metrażu na pierwszym miejscu – obok atrakcyjnego urządzenia – znajduje się oszczędność miejsca. Apartament na zdjęciach poniżej znajduje się w Londynie, w dzielnicy Camden i jest świetnym przykładem maksymalnej funkcjonalności.

salon z antresolą

Uwagę zwraca najpierw łóżko zawieszone pod sufitem w salonie. Prowadzą do niego wąskie schody, które wychodzą dalej, na taras. Pewnie nie jest to dobre rozwiązanie dla osób z lękiem wysokości, ale pozostali będą zachwyceni. Duże, wygodne, zabezpieczone barierkami łoże znajduje się centralnie pod świetlikami. Dzienne światło może przeszkadzać śpiochom, ale od czego są rolety. Fantastyczne w tak położonym łóżku muszą być noce, kiedy zasypiasz patrząc na niebo pełne gwiazd – przy sprzyjającej pogodzie.

Z jednej dużej przestrzeni wygospodarowano w tym mieszkaniu miejsce również na kuchnię, jadalnię i łazienkę. Ta ostatnia może być nieco większym zaskoczeniem niż sypialnia, ponieważ znajduje się w ramach kuchni i jadalni. Wanna i prysznic w jednym stoją pod ścianą, niby nie rzucają się w oczy, ale znajdują się przecież na środku, oddzielone od reszty jedynie cienką zasłonką.

Pozostaje zapytać: jak wam się podoba?

stary skórzany fotel w salonie

nowoczesny salon ze starymi dodatkami

biała kuchnia z niebieską ścianą

niebieski garnek na stalowej kuchni

drewniany stary stół w białej kuchni

czarno biała duża wanna z zasłoną

wanna w jadalni obok szafki na buty

nowoczesna łazienka

szafka na buty ze starego drewna

zejście po schodach na niższe piętro

drewniany stół w jadalni obok niebieskiej ściany

salon ze starym fotele z podnóżkiem i ciemnymi kanapami

antresola z łóżkiem salonie

ogród na dachu

szary stary dom z niebieskimi dodatkami

Zdjęcia:
jjlocations.com