Aktualny motyw: Kolor roku we wnętrzach

Przepierzenia i panele ścienne: wpuść trochę powietrza

Wlatuje przez otwarte okno, wślizguje się przez lufcik i szparę pod drzwiami. Czasem powietrze przechodzi też przez ściany… jeżeli te przyjmą postać przepierzenia. Spójrzcie na stylowe ścianki działowe i panele ścienne.

Powietrze we wnętrzu to nie tylko wyczuwalny ruch i przewiew. Jasne, że możemy poczuć na skórze miłe łaskotanie, wystarczy postawić wentylator. Odświeżamy je, schładzamy, oczyszczamy – czyli dbamy o powietrze dosłownie. Ale są też mniej dosłowne rozwiązania, które sprawią, że przestaniemy czuć, że w pomieszczeniu ciężko się oddycha. Brak tlenu to uczucie towarzyszące klaustrofobii. Co zrobić, żeby wnętrze stało się przestronne? Jeżeli musimy je dzielić, niech będą to lekkie ścianki działowe i ażurowe panele.

telewizor powieszony na drewnianej ścianie z metalową konstrukcją
www.panele-3d.com.pl

Parawany do mieszkania – nie tylko ażurowe

Jednym z rozwiązań będą parawany ozdobne, które subtelnie wydzielą strefy w pomieszczeniu. Niby przez nie coś widać, a jednak niedokładnie. Wprowadzają zatem klimat intymności i doskonale nadadzą się do oddzielenia strefy relaksu (a nawet sypialni) od strefy, w której panuje ruch.

ściana ułożona z drewnianej konstrukcji
www.panele-3d.com.pl
fioletowe fotele przy wiszących drewnianych wzorzystych panelach

W sypialni z kolei świetnie się sprawdzą ażurowe panele dekoracyjne, dzięki którym ściany w pomieszczeniach staną się klimatyczne.

łóżko z białą narzutą z zielonymi poduszkami
www.panele-3d.com.pl

Intymność w miejscu publicznym – jak wydzielić strefy w lokalu usługowym?

Zarówno w restauracji, jak i w gabinecie kosmetycznym czy salonie fryzjerskim klienci chcą się zrelaksować. Ukłonem w ich stronę będzie zaspokojenie ich potrzeby zachowania prywatności – czyli użycie parawanów pokojowych i ścianek działowych w formie delikatnych przepierzeń. Urozmaicą one wnętrze, uczynią je bardziej przytulnym, a jednocześnie pozwolą na wydzielenie kilku stref, które ze sobą nie kolidują.

złote rurki przy czarnych drzwiach w jasnym pokoju
Light Warior, WOWOWA Architecture & Interiors
szaro czerwone fotele przy ścianie z muralem kobiety
Mandarin. Ducks & Noodles, Kriskadecor
brązowa kuch z czarną konstrukcją w rożne kształty
proForm
gabinet kosmetyczny oddzielony złotymi łańcuchami
Inaya Beauty Salon, Kriskadecor

Panele ścienne i parawany jako ozdoba wnętrza

Panele oprócz funkcji użytecznych są oczywiście bardzo wyraźną ozdobą wnętrza. Jeżeli dodatki porównujemy do biżuterii, panele będą ubraniem. Ekskluzywnym, choć często egzotycznym.

metalowo-szklane ściany w budynku
Ginzan Onsen Fujiya, Kengo Kuma
stary zielonkawy fotel stojący na wzorzystej podłodze salonu
Delphi, Brabbu

Parawany nie muszą być tylko drewniane czy bambusowe. Niektóre onieśmielają swoim bogactwem, inne są delikatne i przypominają firany.

nowoczesny salon z czerwonymi fotelami i obrazami postaci
Marina Towers, Joe Serrins; fot. Vicky Mokbel
rzeźba wykonana z metalu i mosiądzu
Canyon, Brabbu

Fot. i oprac.na podstawie:
Archilovers, Brabbu, Kriskadecor, proForm, WOWOWA Architecture & Interiors, Panele3d Kengo Kuma

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

szare wnętrze z białymi kanapami oraz fotelami
Relaks w miękkich objęciach: meble w tkaninie teddy

Lubimy się do nich przytulać, ponieważ są niebywale miękkie, patrzymy na nie z uwielbieniem, bo są nieprzyzwoicie eleganckie: meble teddy stały się prawdziwym hitem we wnętrzach.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

narożnik ze skóry w kolorze taupe i brązowym od gala collezione
W dobrym guście: skórzane meble do salonu

Jest jak dobre wino, bo wraz z upływem czasu nabiera szlachetności. Jej „kariera” w meblarskiej branży sięga czasów tak dawnych, że nikt jeszcze wtedy nie myślał o produkcji tkanin syntetycznych. Jest synonimem luksusu oraz dobrego smaku. Skóra naturalna – bo o niej mowa – to doskonały wybór, jeśli zależy nam na naprawdę spektakularnej metamorfozie wnętrza. Warto po nią sięgnąć, by stworzyć ponadczasową przestrzeń z klasą.

panele ścienne

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

eleganckie nowoczesne biuro Balance od VOX
Tutaj dobrze się pracuje. Patenty do biura

Inwestycja w biurowe wnętrza jest tak samo istotna jak w nowoczesny sprzęt komputerowy, flotę samochodów, czy pakiety socjalne. Szeroka i wysokiej jakości oferta mebli oraz produktów aranżacyjnych dostępnych na rynku sprawia, że nowocześnie zaaranżowane biuro nie musi być tylko domeną wielkich korporacji. Co więcej, może powstać bez generalnego remontu. I być po prostu praktyczne.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

przestrzenne panele ścienne wykończone metalem
Ciężki mosiądz i delikatna pianka – nowe trendy w dekoracji ścian

Gipsowe, gresowe, szklane, a nawet wykonane z korka i papieru – producenci paneli wciąż zaskakują pomysłami, które z powodzeniem mogą zastępować tapety lub płytki. Efekt 3D, łączenie różnych tekstur i kolorów na ścianach to niektóre trendy tego sezonu. Jakie są inne?