Elegancki apartament na Ursynowie to przykład uniwersalnej aranżacji, która z biegiem lat nie straci na klasie i aktualności. Dzięki doświadczeniu Renaty Blaźniak-Kuczyńskiej z Renee's Interior Design powstało wnętrze inspirowane docenianym przez inwestorów wschodnim minimalizmem, które łączy w sobie ponadczasowość, funkcjonalność i subtelny indywidualny charakter.
Właściciele ursynowskiego apartamentu od początku planowali, że stanie się on ich domem na długie lata. Renata Blaźniak-Kuczyńska wiedziała więc, że stoi przed nią zadanie stworzenia funkcjonalnego wnętrza, którego urok nie zblaknie z biegiem czasu. Charakterystyczny dla architektki styl – przytulny minimalizm – był zdecydowanym sprzymierzeńcem w tworzeniu ponadczasowej aranżacji. Znamienna okazała się też decyzja o zastosowaniu najwyższej jakości naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień oraz sprawdzonych produktów polskich i światowych marek. Pełne wyczucia inspiracje orientem to ukłon w stronę wielkiej pasji Inwestorów – Azji.
Harmonijna strefa dzienna
Salon z aneksem kuchennym to przestrzeń pełna harmonii. Architekta dała tu popis, w jaki sposób z wyczuciem łączyć różnego typu materiały. Dominują chłodne tony – szarości i błękity, które wzbogacono o subtelne złote detale. Przytulnej atmosfery nadaje dębowa podłoga polskiej marki Citydesign, która niezwykle efektownie kontrastuje z kamieniem naturalnym Marmor Stone dominującym w aneksie kuchennym. W strefie jadalnianej wzrok przykuwa interesujący dwukolorowy regał na książki. Piękny mebel został wykonany na wymiar przez JFM Furniture. Stół polskiej marki Miloni to przykład spójnego połącznia klasycznego dębowego blatu i nowoczesnych metalowych nóg. Świetnie komponuje się on z jasnoszarymi welurowymi krzesłami na nóżkach ze złotej stali od polskiej marki Iker. Ta przestrzeń nie miałaby jednak tak wyjątkowego charakteru, gdyby nie słynne lampy wiszące Gubi – ich intrygująca forma służy za najlepszą dekorację.
Przeciwległa strona salonu to przestrzeń wypoczynkowa. Do relaksu zachęca stylowy, miękki narożnik, który wizualnie oddziela tę strefę od jadalni. Szarą tapicerkę mebla zdobią poduszki w odcieniach grafitu, błękitu i granatu – ta paleta barw doskonale współgra też z pięknym dywanem zdobiącym dębową podłogę. Nie sposób nie zwrócić uwagi na geometryczny stolik kawowy polskiej marki Un’common, który stanowi nowoczesne połączenie marmuru i złotej stali. W stylistykę pomieszczenia bezbłędnie wpisują się też niewielkie szare pufy ze złotym elementem oraz okrągły złoty stolik. Nad aranżacją góruje słynny na całym świecie symbol nowoczesnego designu – lampa Vertigo od Petite Friture. Tworzone na wymiar szafki świetnie korespondują z regałem umiejscowionym po przeciwnej stronie wnętrza.
Aneks kuchenny to wnętrze w stylu total look, prawdziwe królestwo bieli. Zostało oddzielone od strefy dziennej monolityczną wyspą. Piękną, minimalistyczną zabudowę wykonano z wyjątkowego kamienia naturalnego – kwarcytu.
Sypialnia urządzona w orientalnym stylu
Sypialnia jest spójna stylistycznie ze strefą dzienną, ale architektka zdecydowała się tu na nieco inną, cieplejszą kolorystykę. Połączenie żółtego złota z odcieniami grafitu, szarości i bieli prezentuje się gustownie i w niewymuszony sposób orientalnie. Najmocniejszym akcentem estetycznym jest zdecydowanie ściana pomalowana na złoto – w zaskakujący sposób wpisuje się w minimalistyczne wnętrze, nadając mu jednostkowego charakteru. Na jej tle świetnie wygląda pikowane grafitowe wezgłowie łóżka i czarno-złote kinkiety. Interesujący wzorzysty dywan i różnobarwne poduszki dekoracyjne spajają wnętrze kolorystycznie, z kolei stoliki nocne o niezwykłych formach nadają designerskiego sznytu. Obszerna szafa wnękowa nie tylko zapewnia praktyczność, lecz także idealnie zgrywa się z wystrojem.
Ascetyczne łazienki
Z sypialnią połączona jest łazienka utrzymana w szarej stylistyce. Została ona wykończona gresami z serii Aulla marki Tubądzin. Ciekawie prezentuje się tu umywalka w ciemnoniebieskiej obudowie. Surowość wnętrza przełamuje drewniana podłoga, wnęka nad wanną i dekoracje w odcieniach niebieskiego.
Architekta zdecydowała się na gresy Aulla również w drugiej łazience. W zgodzie z duchem minimalizmu ograniczyła się do zastosowania trzech kolorów – szarości, bieli i czerni. Ascetycznego charakteru wnętrza dopełniają proste formy zabudowy i niewydzielony kolorystycznie prysznic typu walk-in.
Stylowy apartament
W stumetrowym mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa pokoje czekające na aranżację. Z kolei przestrzeń, którą pierwotnie miała zajmować trzecia łazienka, zagospodarowano na spiżarnię. W przedpokoju architektka postawiła na białą pojemną szafę wnękową. Dzięki wzbogaceniu wnętrza o stolik z kamiennym blatem oraz okrągłe lustro w złotej ramie, wygląda ono stylowo i urzeka klasą.
Apartament na Ursynowie to przykład świetnego, zrównoważonego projektowania. Renata Blaźniak-Kuczyńska stworzyła niezwykle uniwersalne i ponadczasowe wnętrze, któremu nie brak ani unikalnego sznytu, ani przytulnej domowej atmosfery. Dzięki umiejętnemu zachowaniu balansu między indywidualnością i prostotą powstała doskonała aranżacja na długie lata.
Bio projektu:
Projekt: Renata Blaźniak-Kuczyńska/ Renee’s Interior Design
Zdjęcia: Marta Behling/ Pion Poziom-Fotografia Wnętrz
Powierzchnia: 100 m2
Lokalizacja: Warszawa
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Renee’s Interior Design