Idziemy o zakład, że wnętrza waszych domów i stoły pysznią się już świątecznymi dekoracjami. Na jaki styl postawiliście w tym roku? Na szczęście możemy puścić lejce (…od renifera) i dać się ponieść wodzy fantazji, zamiast trzymać się kurczowo czerwieni i deseni w choinki. W tych wyjątkowych dniach najważniejsze to czuć się dobrze i mamy nadzieję, że właśnie z dumą spoglądacie na swój świąteczny stół w stylu minimalistycznym, boho czy glamour. A opcji jest tak dużo jak gustów.

Niewiele jest w roku momentów, które byłyby bardziej hygge, niż Święta w zimowej scenerii. Nic więc dziwnego, że skandynawska marka BoConcept odmienia ten styl przez wszystkie przypadki. Dla tradycjonalistów przywiązanych do świątecznej symboliki ma nowoczesne alternatywy w postaci kolekcji naczyń z grafikami przedstawiającymi drzewa tracące liście oraz figurki zdekonstruowanych i zredukowanych do esencji choinek. Będą wyglądały świetnie jako opozycja dla żywej zieleni gałązek przy nakryciach.

białe świąteczne dekoracje na stoliku
Dekoracje stołu bożonarodzeniowego
stół ze świątecznymi inspiracjami dekoracyjnymi
Świąteczne nakrycie stołu

Na wypadek, gdyby nie udało nam się ujrzeć pierwszej gwiazdki przez gęste chmury, możemy stworzyć własny rozgwieżdżony firmament w domu, który będzie nam świecić nieustannie. Nic lepiej nie ewokuje skojarzeń z niebem niż zestawienie złotych detali z głębokim granatem tła.

Ozdoby świąteczne na stół
ciemne inspiracje dekoracji świątecznych
Świąteczne nakrycie stołu

Górska chatka pod lasem to nie wasza bajka? Jeżeli za definicję świątecznej atmosfery uważacie wyprawioną z przepychem dworską ucztę, zajrzyjcie do DECOculture, by zainspirować się połączeniem szmaragdowego obrusu z tafty z dużymi świecznikami i zastawą w złote, geometryczne wzory.

świątecznie udekorowany stół
Eleganckie, świąteczne nakrycie stołu
dekoracja świąteczna stołu z bażantem
zielony obrus na stole świątecznym
Dekoracje stołu bożonarodzeniowego

Nie zawsze „efekt wow” musi oznaczać to co symetryczne i wypolerowane na wysoki połysk. Indywidualiści i miłośnicy rękodzieła docenią surowe piękno ceramiki projektowanej przez Kasię Białek.

orzechy na ręcznie wyrabianych naczyniach naczynia o nieprecyzyjnych kształtach kubek ręcznie robiony

Fot. i oprac. na podstawie:
mat. prasowe
BoConcept
DECOculture
Kasia Białek Ceramika

Zainspiruj się i zobacz piękne stroiki na Boże Narodzenie!