Sypialnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu. To tu wypoczywamy po całym dniu ciężkiej pracy i odnajdujemy spokój. Jej odpowiednie zaaranżowanie ma więc niebagatelne znaczenie. Co powiecie na sypialnię w stylu loftowym?

Loft i szary lubią się

Urządzając sypialnię w stylu loftowym, stawiajmy przede wszystkim na szarości, które nie tylko są ulubioną barwą tego stylu, ale też potrafią nas wprowadzić w spokojny nastrój, tak potrzebny przed snem. Postawmy przede wszystkim na szare ściany lub podłogi – w obu tych miejscach w sypialni doskonale sprawdzi się tak lubiany ostatnio przez miłośników designu beton architektoniczny. Oczywiście szare mogą też być tapicerowany zagłówek łóżka czy narzuta na nie – jedno jest pewne, w sypialni urządzonej w stylu loftowym szarości nigdy za wiele!

sypialnia w szarych betonowych kolorach z niskim dużym łóżkiem oraz ciepłymi drewnianymi dodatkami
Szary, szary i jeszcze raz szary! Szarości w loftowej sypialni to strzał w dziesiątkę!, Leqb Architects

Dodatki robią wnętrze… sypialni

Żeby jednak szarość w sypialni nie przytłaczała, warto ją przełamać. Postawmy więc na wyróżniające się dodatki, chociażby czarno-białą grafikę na ścianę czy nieco barwniejsze zasłony. W stylu industrialnym liczy się również oświetlenie – czarne, metalowe lampy czy kinkiety to dodatek, który jednoznacznie kojarzy się z loftami i świetnie dopełnia wnętrze. Oczywiście umiar w przypadku sypialni jest wyjątkowo ważny. Jeśli pomieszczenie to zapełnimy krzykliwymi akcesoriami i bibelotami, trudniej będzie nam się w nim wyciszyć. Pamiętajmy więc o złotym środku, a nowa sypialnia z pewnością stanie się dla nas świątynią (dobrego!) snu.

jasne wnętrze sypialni z fototapetą na ścianie oraz podłużnymi lampkami w kolorze czerwonym
Niebanalne oświetlenie czy grafika dodadzą naszej loftowej sypialni duszy, Jakub Ignaczak K1M1

Zobacz także:


Rdza i cegła w sypialni dla wzmocnienia wrażenia

Sypialni w stylu industrialnym dodatkowego charakteru nadadzą wszelkie elementy stylizowane na zardzewiałe, a także nieodłączny atrybut każdego prawdziwego loftu – cegła. Co ciekawe, nie musi być ona naturalna, bo niebanalnego uroku naszej loftowej sypialni doda także łatwa do otrzymania (kłania się DIY!) cegła pomalowana na biało. A więc pędzle w dłoń i do dzieła!

surowe wnętrze sypialni oraz holu wyłożone starą czerwoną cegłą oraz czarnymi elementami konstrukcyjnymi
Cegła klasyczna…, Tomasz Jasiński
jasne białe wnętrze sypialni z dodatkami w kolorze szarym w formie pościeli oraz drzwi a także czarnej belki sufitowej
…i nieco mniej standardowa to świetny pomysł na wykończenie sypialni w stylu loftowym, Dariusz Jarząbek

Ocieplanie wizerunku sypialni w stylu loftowym

Jeśli uważacie, że beton, rdza i cegła to zbyt zimne i niewystarczająco przyjazne materiały do sypialni, spróbujcie połączyć je z drewnem. Parkiet, drewniana rama łóżka czy nocna szafka z drewna oswoją styl industrialny i sprawią, że sypialnia będzie przytulniejsza. Dobrym (i bardzo zdrowym!) pomysłem jest też wprowadzenie do . O ich pozytywnym działaniu na powietrze chyba nie trzeba nikogo przekonywać, ale warto sobie też uświadomić, że oprócz tego, iż są one doskonałym naturalnym oczyszczaczem, wpisują się w tak modny nurt i pasują naprawdę do każdego wnętrza. A wyjątkowej wagi nabierają w sypialni, gdzie świeże powietrze jest przecież wyjątkowo ważne.

Sny w stylu loftowym

Industrial to styl, który odnajduje się bez problemu w większości pomieszczeń, a sypialnia zdaje się szczególnie dobrze go przyswajać. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki zainspirują Was do zamienienia Waszych sypialni w loftowe minikrólestwo. Dajcie znać, co Wam się przyśniło pierwszej nocy!

łóżko małżeńskie zamknięte w metalowej kostce w kolorze czarnym w stylowym pomieszczeniu
Na koniec: zupełnie nieoczywisty sposób na realizację stylu loftowego w sypialni, Loft Factory, Marcin Dekor

Fot.: Leqb Architects, Jakub Ignaczak K1M1, Tomasz Jasiński, Dariusz Jarząbek, Loft Factory, Marcin Dekor