Życzeniem inwestora było jasne, przestronne wnętrze, z nutą ekstrawagancji a jednocześnie przytulne i nieprzytłaczające. Ciekawy układ przestrzenny, gra światła i cienia, gra koloru z bielą to wszystko łączy się i tworzy całość, której architekci z Zakładu Usług Projektowo-Architektonicznych poszukiwali wraz z klientem.
Dom posiada trzy kondygnacje – część dzienna znajduje się na parterze, część sypialniana – tworzona przez sypialnię główną, pokój dziecięcy i łazienkę – na pierwszym piętrze, natomiast najwyższa kondygnacja to przestrzeń otwarta i zaaranżowana na gabinet z pokojami gościnnym.
Ażur
Motyw ażurowej ścianki z cegły odgradza niewielką przestrzeń wejściową do domu od strefy dziennej jednocześnie doświetlając ja, dodatkowo nawiązuje do użytego materiału budulcowego bryły budynku.
Światło
Zaprojektowana przestrzeń leży na działce w bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych z wysoką roślinnością. Doświetlenie domu znajduje się głównie od strony niewielkiego ogródka oraz od strony ulicy. Aby rozświetlić wszystkie piętra zastosowano dwa świetliki w dachu, które wpuszczają dodatkowe światło do wszystkich kondygnacji oraz klatki schodowej.
Przestrzeń w kolorze
Jasna kolorystyka, ciemne drewno oraz minimalistyczne meble tworzą przestronne i ciepłe wnętrze. Naturalne, jasne ściany są tłem dla aranżacji wnętrza. Część dzienna wprowadza kolor do wnętrza za sprawą wyposażenia i nadaje jej przytulny, domowy klimat. Na pozostałych kondygnacjach zastosowano kolory, które czerpią z natury.
Całość: spójna i funckjonalna!
Bio projektu
- Projekt:Anna Adamowicz, Damian Machnik / ZUP-A
- Lokalizacja: Gdańsk
- Powierzchnia: 280 m2
- Wizualizacje: Monsumm