Projekt powstał dla firmy Hub Madrid, która wspiera i inspiruje przedsiębiorcze inicjatywy na rzecz lepszego świata. Przestrzeń dla firmy reprezentującej globalną społeczność łączącą ludzi różnych profesji i wyznań musiała być równie otwarta. Miejsce dla nowego biura znalazło się między dwiema głównymi stacjami kolejowymi w Madrycie.
Pomysłów na to, jak będzie wyglądała nowa przestrzeń, było wiele, ale ci, którzy znali specyfikę działań architektów ch+qs, wiedzieli, że nowa przestrzeń będzie miała w sobie przede wszystkim dużo ze starej. Josemaria Churtichaga i jego wspólniczka niechętnie odcinają się od przeszłości, słusznie twierdząc, że najbardziej intrygujący efekt daje połączenie historii z teraźniejszością. Dlatego, zamiast całkowitej przebudowy i modernizacji wnętrz, przestrzeń pozostawiono w dużej mierze taką, jaka była. Objawy upływającego czasu, wszelkiego rodzaju drobniejsze zniszczenia – np. wyblakłe, odrapane farby na ścianach – zostały zakonserwowane i stworzyły ryciny.
Skupiono się przede wszystkim na tym, żeby jak najlepiej pod względem funkcjonalnym przystosować starą przestrzeń do nowych zadań oraz by – dzięki zastosowaniu elementów zrównoważonego budownictwa – stworzyć miejsce efektywnie gospodarujące potrzebną do funkcjonowania energią. Wewnętrzna izolacja, ogrzewanie podłogowe, drewniane deski zamiast surowego betonu, fragmenty ścian wyłożone filcem, świetliki wpuszczające naturalne światło – i bęc! zimny garaż przeistacza się w ciepłą i przyjazną przestrzeń do pracy, spotkań prywatnych i biznesowych, organizowania imprez kulturalnych i podejmowania wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznych. Powstaje wielofunkcyjna przestrzeń w sercu miasta.













