W każdym projekcie staramy się łączyć design z funkcjonalnością, a w projekcie dla kancelarii Greenberg Traurig kluczowym elementem była dla nas strefa wejściowa, łącząca funkcje kuluarową, konferencyjną i eventową. Postawiliśmy na elegancką przestrzeń, w której dominują jasne i ciepłe barwy. Minimalistyczne w wyrazie wnętrze zostało uzupełnione odważną formą rzeźby i dziełami sztuki, które, współgrając ze sobą, dają poczucie obcowania ze sztuką znaną z najlepszych światowych galerii.
Całość dopełniają minimalistyczne detale, gra światła i nieoczywiste wykończenie sufitów. Wysokie panoramiczne okna w tej przestrzeni ukazują panoramę Warszawy z widokiem na Pałac Kultury i Nauki. Staraliśmy się zaprojektować wnętrze kancelarii tak, aby nie zaburzać tej perspektywy. Estetyka strefy wejścia wyznaczyła również kierunek wystroju pozostałych części biura, zaprojektowanych w jasnych, ciepłych barwach, z wykorzystaniem klasycznych ponadczasowych materiałów, takich jak miedź, kamień i drewno.
W połączeniu z ciekawymi detalami, pracami polskich artystów zdobiącymi ściany i nowoczesnymi meblami nadaje to niepowtarzalnego klimatu. Biuro kancelarii zajmuje trzy piętra, a wspomniana wcześniej strefa gościnna znajduje się na najwyższym z nich. Dzięki mobilnym, modułowym rozwiązaniom, może pełnić również funkcję przestrzeni spotkań dla pracowników. Taka wielofunkcyjna strefa wejściowa to współczesny trend w projektowaniu biur. Część dla pracowników została zaprojektowana w przeważającej większości w układzie gabinetowym, aby zapewnić jak najlepszą możliwość koncentracji i skupienia się nad realizowanymi zadaniami, a także zapewnienie warunków zgodnych z zasadami wellbeing Modułowość powierzchni w budynku Varso daje możliwość takiego projektowania, a obecność odpowiedniej infrastruktury IT pozwala na szybkie przearanżowanie pomieszczenia. Pozostałe stanowiska pracy np. asystenckie znajdują się na otwartej przestrzeni i zostały oddzielone za pomocą designerskich mebli oraz roślinności. Właściwy projekt podziału przestrzeni pozwolił nam uniknąć negatywnego wpływu akustyki.
Pracownicy przebywający na przestrzeni „open space” mają do dyspozycji 1-2 osobowe pokoje do pracy indywidualnej. Dalsze pomieszczenia wspomagające, np. biblioteka z czytelnią lub pomieszczenie do drukowania, zostały zaprojektowane również jako ogólnodostępna otwarta przestrzeń. Do dyspozycji pracowników na każdym piętrze znajdują się także pomieszczenia socjalne, takie jak duża kuchnia zlokalizowana na najwyższym piętrze, a na dwóch niższych po dwa coffee pointy (aneksy kuchenne). Niższe piętra łączą wewnętrzne schody, które stały się charakterystyczną wizytówką nowego biura Greenberg Traurig w Warszawie.
Galeria zdjęć
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Greenberg Traurig
Baza produktów
Inne ciekawe eventy

Wełna – źródło i potencjał

Wystawa „Idea. Forma. Funkcja – projektowanie i przemysł w Polsce 1888-1939”

Dudki PRL-u
