Już we wrześniu 2020 przywita pierwszych mieszkańców prywatny dom studencki sieci Student Depot powstający w Gdańsku. Przestrzenie wspólne tego obiektu to projekt studio MIXD. Nie jest to jednak zwyczajny akademik, ale miejsce, w którym mieszkać chcą nie tylko studenci. Znalazły się tu m.in. sala do gamingu i świetna siłownia.
Zlokalizowany w niedalekim sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego i zaledwie 2 km od plaży akademik Student Depot pomieści niemal 400 studentów. Będą oni mieli do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z aneksem kuchennym i szybkim łączem internetowym. Wiele atrakcji i udogodnień znajdzie się też w przestrzeniach wspólnych obiektu: strefa fitness, pralnia, gaming room, sala cichej nauki, przestrzeń coworkingowa, wspólna kuchnia. Jolanta Bubel ze Student Depot podkreśla że ten bogaty program obiektu opiera się na know-how marki, która ma już ponad 6 lat doświadczenia na rynku prywatnych akademików w Polsce: – Doskonale znamy potrzeby studentów, a MIXD udało przełożyć się je świetnie na projekt wnętrz. Nasza współpraca była bardzo owocna.
Spotkajmy się w lobby
Jak mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny studio MIXD, koncepcja projektowa przestrzeni wspólnych Student Depot Gdańsk opiera się na przestrzeni ożywionej, up beatowej, stwarzającej świetne warunki do spotkań, imprez i różnych form spędzania czasu wolnego. Już w lobby wiele się dzieje – mamy tu miejsca do spotkań oraz mini audytorium z ogromnym ekranem, idealnym do wspólnego oglądania meczów, sportowych transmisji, koncertów czy rozgrywania turniejów gier komputerowych. Ta przestrzeń płynnie łączy się z dużą, przystosowaną do wspólnego spędzania czasu i jedzenia kantyną – wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ściany i kolumny zdobią grafiki opracowane przez MIXD we współpracy z artystami z grupy Kolektyf – wielobarwne, graficzne, bardzo „plakatowe”.
Nuda nie ma wstępu
Poszczególne przestrzenie akademika Student Depot dość mocno się od siebie różnią, nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię. Gaming room łączy fanów konsoli z zapalonymi wielbicielami planszówek – jest też miejsce dla tych, którzy chcą tylko kibicować rozgrywkom lub po prostu spotkać znajomych. – Świat gier on-line i offline jest dla młodych ludzi niezwykle ważny: tu poznają przyjaciół, zdobywają nowe doświadczenia, rywalizują, uczą się. Dlatego stworzyliśmy dla wszelkiej maści gamerów osobne miejsce, gdzie mogą oddawać się swoim pasjom – mówi Piotr Kalinowski. Wnętrze – podobnie jak lobby – jest niezobowiązujące: pojawiają się tu pufy, podesty, poduchy, elementy z recyklingu.
Sportowy lifestyle
W strefie fitness nietypowo króluje klimat vaporwave – zadbamy tu o kondycję w nieco odrealnionej przestrzeni, zalanej neonowym światłem, zmieniającej kolory, mocno stymulującej nasze zmysły. – Dla kogoś, kto zna typowe siłownie, to miejsce może być sporym zaskoczeniem. To nasza odrobinę futurystyczna interpretacja obecnego stylu życia, w którym aktywność fizyczna staje się istotnym elementem planu dnia, a sportowy styl ubierania wypiera formalne stroje, bo jest wygodny i sprawdza się w miejskich warunkach, gdy ciągle się przemieszczamy, jesteśmy w ruchu, przechodzimy od jednej aktywności do drugiej – opisuje koncepcję MIXD Piotr Kalinowski. – Bardzo zainspirowały nas tu modowe marki streetwearowe, adresujące swoje propozycje do młodych ludzi.
Młodzi chcą więcej
– Naszym celem w tym projekcie było stworzenie w Student Depot Gdańsk doświadczenia adekwatnego do stylu życia młodych ludzi, do ich potrzeb i oczekiwań – podkreśla Piotr Kalinowski. – Oni są znacznie bardziej świadomi i wymagający: mają znacznie lepszy dostęp do informacji dzięki internetowi, dużo podróżują po świecie, gromadzą szybciej doświadczenia. Z jednej strony interesuje ich to, co zawsze ważne dla młodych ludzi: zabawa, pasje, poznawanie innych. Z drugiej – cenią sobie prywatność, komfort, bezpieczeństwo, zwracają uwagę na zdrowy styl życia – w różnych aspektach.
Czytaj też: Studenckie mieszkania w konterenerach URBAN RIGGER oraz Przestrzenie wspólne w duchu idei coliving.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe MIXD