Z widokiem na starówkę: mieszkanie w odnowionej kamienicy w Gdańsku

50-metrowy apartament, na który składają się salon z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka powstał z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Mieszkanie utrzymane jest w stylistyce nawiązującej do morza i plaży.

Choć kamienica znajduje się w centrum Starego Miasta w Gdańsku, na ulicy Rajskiej, jest jednak nowym budynkiem, zaprojektowanym przez warszawską pracownię JEMS Architekci. Mimo usytuowania na Starym Mieście ma stanowić miejsce relaksu i odpoczynku od zgiełku miejskiego.

Istotnymi elementami stylistyki jest stonowana kolorystyka wnętrza (odcienie beżu, szarości, bieli), jesionowa, bielona podłoga, drewniane, malowane na biało żaluzje oraz plecione elementy wyposażenia wnętrz (lampa w sypialni, bujany fotel w salonie).

Z okien widzimy wspólny dziedziniec z zielenią. Olbrzymim atutem mieszkania jest też widok z balkonu na Stare Miasto. – Zależało nam na zasygnalizowaniu tego w aranżacji – stąd duże lustro w sypialni na ścianie prostopadłej do okna – leżąc na łóżku możemy podziwiać odbicie pięknego widoku – mówią Barbara Bulska i Piotr Czajkowski z PLAN A. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem. Większość mebli w mieszkaniu pochodzi z IKEA, nie brakuje jednak elementów z polskich fabryk firmy VOX czy Fameg.

Bio projektu:
Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski z PLAN A
Lokalizacja: Gdańsk, Stare Miasto
Realizacja: 2019
Powierzchnia: 50 m2
Zdjęcia: Adam Biernat

Oprac. na podst.: PLAN A
Fot.: Adam Biernat

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama