Złoto, które dodaje wnętrzu elegancji, widzimy dziś chętnie nie tylko w salonach i łazienkach. Odkąd kuchnia „wyszła na salony”, złoty kolor zaczął się w niej pojawiać tak samo często i z taką intensywnością, jak w przypadku stref relaksu i tych najbardziej reprezentacyjnych miejsc domu.
W każdej kuchni oczywiście warto postawić na ergonomiczne i nowoczesne rozwiązania, jednak nowoczesne systemy i sprzęty z powodzeniem można opakować w szlachetne materiały, tak jak u ernestrust. Świetnie sprawdzą się ponadczasowe drewno, marmur, kwarc i inne kamienne blaty oraz wykończenia ścian i podłóg.
Złotych dodatków dzisiejsze trendy nie definiują już jednak wąsko – oczywiście w cenie nadal są złote uchwyty szafek czy pięknie wyeksponowana w gablocie zastawa stołowa w kolorze złota, jednak dziś złotem można się bawić również na szerszą skalę.
Złota kuchnia – konkurencja czy przedłużenie salonu?
Trendy jednoznacznie zacierają granicę między pomieszczeniami i domagają się zachowania estetycznej spójności. Byłoby o nią trudno, gdyby elegancki salon mieniący się złotem przechodził w nijaką i mało wykwintną „przestrzeń roboczą”, za jaką kiedyś uchodziła kuchnia. Aby osiągnąć zadowalający efekt, trzeba pomyśleć o wystroju całościowo.
Odważne połączenia materiałów, które proponuje w swoich nowych kolekcjach ernestrust, podkreślają luksusowy charakter pomieszczenia i czynią je niebanalnym. Kuchnia, w które dekoracje to nie tylko wiszące lampy lub uchwyty ze złota, będzie pięknie odbijać światło. Złoto zawsze nadaje wnętrzu blasku, a odpowiednie oświetlenie z pewnością wyeksponuje dodatki, którymi projektanci okrasili wysokiej jakości meble.
Połączenie złota, szarości i bieli – (nie)codzienne aranżacje
Białe meble do kuchni to często bezpieczna baza. Wystarczy jednak dodać do frontów złote stelaże i złote uchwyty, a z tradycyjnych stają się uosobieniem wyszukanej elegancji. Zdarzają się też kuchnie, w których biel stanowi przeciwwagę dla złota i żyłkowanego kamienia. Obła forma wyspy kuchennej pięknie łagodzi surowe wykończenie z kwarcu, biel i złoto frontów łączy zaś ryflowanie. Złota szafka kryje w swoim wnętrzu elegancki kamień. Tu luksus widać nie tylko na zewnątrz, ale również w środku.
Srebro nie gryzie się tu ze złotem, przybrało bowiem niejednoznaczną twarz platynowych, błyszczących frontów poprzetykanych kwarcytem o naturalnym żyłkowaniu, który stanowi piękną klamrę spajającą dwa kolory.
Złote dodatki do kuchni w czerni i bieli
Klasyczne połączenie czerni i bieli można wzbogacić o odrobinę złota – wnętrze zyskuje dzięki temu ekskluzywny charakter, szczególnie gdy złote dodatki są użyte oszczędnie, na przykład występują jako długie uchwyty mebli i pionowe listwy. Szczególną wykwintność w kuchni gwarantują aksamitne, matowe wykończenia mebli skontrastowane ze złotem.
Złoto, miedź i mosiądz potrafią dopełnić elegancką aranżację kuchni, czyniąc z niej miejsce, do którego z dumą można zaprosić gości. Złote dodatki do kuchni to dziś także biżuteryjne detale uzupełniające fronty oraz spoiwo łączące kontrastowe faktury i barwy. Złoto kochają zarówno klasyczne, jak i odważne, nietuzinkowe aranżacje.
Fot.:
mat. prasowe ernestrust