Bańka ze sztuką: Loud Shadows

Zamknąć muzykę, taniec i teatr w przezroczystej bańce w samym sercu lasu? Albo wpuścić je do dmuchanego tunelu? To Plastic Fantastic!

przeźroczysta kopuła z góry

Festiwal Oerol co roku w czerwcu gromadzi na holenderskiej wyspie Terschelling artystów różnych dyscyplin z całego świata. Przez 10 dni sceną stają się wydmy, lasy, stodoły i inne naturalne bądź bliskie naturze miejsca. Ruch mimów, cyrkowców i tancerzy oraz dźwięki muzyków zespalają się z otaczającą ich przyrodą. Tak właśnie było w przypadku projektu Loud Shadows autorstwa Marco Canevacciego i Yeny Young z Plastic Fantastic, Kate Moore, kwartetu The Stolz i grupy LeineRoebana.

spektakl w przeźroczystej kopule

widok na instalację z oddali

podwórze w instalacji

W środku lasu postawili oni dmuchaną bańkę i dmuchany tunel. W bańce zamknięto artystów i publiczność. Przezroczyste ściany pozwalały poczuć się częścią lasu, jednak zaginały czasoprzestrzeń. Czas się zatrzymał, pozostał bliski, intymny kontakt ze sztuką.

widok z wnętrza na podwórze

samotna artystka w kopule

koncert na instrumentach smyczkowych

koncert przy wiolonczeli

spektakl jednoosobowy w kopule

Oprac. na podst.:
designboom.com
plastique-fantastique.de
Zdjęcia:
plastique-fantastique.de

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Magdalena Torczyńska-Moradi autor MAGAZIF.com

Pisze od ósmego roku życia, wyżywa się redaktorsko od 2007 roku. Łączy w sobie skrajności, o których boją się szepnąć nawet syczące S i złowrogie Ó z tysięcy stron, których dotknęła. Nigdy nie umiała rysować, śpiewać, grać na instrumentach ani w koszykówkę, więc pozostała jej rzeźba, tyle że w słowach. Robi to z przyjemnością, prowadząc własną firmę Tekstem. Redaguje, pisze i pilnuje, żeby inni robili to ładnie. W przyszłości ma zamiar też zadbać o najmłodszych czytelników, dokładając kilka cegiełek do rynku wydawnictw dziecięcych.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama