Targi Warsaw Home w podwarszawskim Nadarzynie dobiegły końca. Znaleźliśmy kilka projektów, które serdecznie Wam polecamy! Na czyje stoiska warto było zajrzeć?
1. Sofa Cushy, Maja Ganszyniec dla IWC Home
Sofa narożna CUSHY jest częścią kolekcji modułowej zaprojektowanej dla IWC przez Maję Ganszyniec. Odwrócony szew, obłe kształty i podłokietnik w formie poduszki stanowią oryginalne połączenie. Niebywałą wygodę oraz nienaganny wygląd gwarantuje sprężyna falista umieszczona w siedzisku, dzięki której mebel się nie odkształca. Kolekcja CUSHY jest modułowa, co umożliwia konfigurację dowolnego układu mebla. Elementy są w całości tapicerowane i wyposażone w zaciski typu krokodyl, które ułatwiają łączenie i rozdzielanie modułów.
2. Kolekcja U-shape, Tabanda
Moglibyśmy powiedzieć, że produkt idealny nie istnieje, ale to nieprawda. Przykładem jest kolekcja U-shape, jaki pokazała Tabanda. Półki, które można powiesić w przeróżnych płaszczyznach, a zarazem stołek, podkładka na laptopa, a do tego stół z pięknym blatem z recyklingu, będący efektem współpracy gdańskiego studia z marką Boomplastic z Poznania. Przemyślana, prosta i zarazem niezwykle mądra kolekcja. Tak, jak i stoisko, wykonane z kartonów, które posłużą do pakowania zamawianych produktów.
3. Lampy, Oskar Zięta
Nowością w Zięta Studio są lampy. Można wieszać je pojedynczo lub tworzyć świetlną kompozycję złożoną z kilku, kilkunastu do aż kilkudziesięciu elementów.
4. Parawany, Camfero
Kolorowe meble o zaoblonej formie wyposażone w nieco surowsze elementy (metal) widzieliśmy już w wielu wydaniach i faktycznie – wnętrzom zawsze dobrze robi kolor, faktura i forma. Jednak to, na co zwróciliśmy uwagę poza ofertą meblarską Camfero (marka pochodzi z Krakowa) to parawany i przesłony, czyli po prostu pomysły na aranżację ścian.
5. Współpraca z projektantami, Motiv Home
Udane premiery produktowe zaliczyła marka Motiv Home, która podjęła działania wspólnie z polskimi projektantami w ramach konceptu Alchemia współpracy. Efekty można było oglądać już pierwszego dnia targów, podczas spotkania, zorganizowanego na stoisku marki. Nam najbardziej do gustu przypadł modułowy projekt siedziska duetu mode:lina, a także set mebli outdoor od Vitamina D., ale prawda jest taka, że każdy z projektów jest przemyślany, a grono zaproszonych do współpracy projektantów reprezentuje te wartości, które tak cenimy.
6. Uchwyty Gest by Krzysztof Renes, PAP DECO
PAP DECO to polska, rodzinna manufaktura, będąca pionierem mosiężnych dekoracji ściennych i uchwytów meblowych – rzeźbionych, a następnie wytwarzanych tradycyjną technologią odlewniczą. Tym razem to, co zachwycające to współpraca marki z rzeźbiarzem, którego odcisk dłoni przeniesiono na uchwyt.
7. Konsola Linkana, Cyryl Zakrzewski Design
Organiczne formy i ręczne wykonanie to znak rozpoznawczy Cyryla. Tym razem ten polski projektant poszedł o krok dalej i zaproponował kolorowe meble gradienty. Ten delikatny mebel ścienno-stojący nawiązuje swym kształtem do lian., co sprawia, że otrzymujemy mebel niezwykle dekoracyjny.
Jeśli nie w Warszawie, to prace Cyryla zobaczycie już niedługo w Paryżu, podczas Maison&Object oraz na wystawach towarzyszących wydarzeniu.
Fot.: Katarzyna Księżopolska/ MAGAZIF.com, Rafał Ciemny, Weronika Trojanowska (Zięta Studio) Motiv Home, IWC Home, Camfero