Biuro z recyklingu może być ładne – projekt w Göteborgu

W przypadku tego projektu ambicją zespołu projektowego było wykorzystanie wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu - i to zarówno materiałów budowlanych, jak i elementów wyposażenia. Pracy nad aranżacją przestrzeni biurowej w duchu less waste podjęło się szwedzkie biuro projektowe Kaka Arkitekter.

Odbudowa i recykling 

Pracownia projektowa Kaka Arkitekter pomogła firmie Vasakronan, przy szkicach i kwestiach konstrukcyjnych, dotyczących biura na Kyrkogatan w Göteborgu. Celem było pokazanie, że biuro z recyklingu może być nie tylko ekologiczne, ale również co najmniej tak ładne i estetyczne, jak nowe. Dlatego też architekci włożyli sporo wysiłku w to, aby stare produkty zyskały nowe życie. Znajdziemy tu m.in. nowe szklane drzwi, nowy parkiet, nową kuchnię i nowe meble. Nowe w tym lokalu, ale nie nowo wyprodukowane.

Nowe sprzęty, nowy sufit

Kuchnia została przemalowana, aby pasowała do nowej kolorystyki pomieszczenia. Urządzenia także zyskały nowy kolor, a blat z wpuszczaną do wewnątrz płytą został uratowany z magazynu z końcówkami serii i błędnie zamówionymi produktami. 

W sali konferencyjnej na istniejących płytkach sufitu podwieszanego zadrukowano nowy, specjalnie zaprojektowany wzór. Nawet farba na ścianie została wymieszana z próbkami i połączona z listwami, których nie można było sprzedać.

Podczas całego projektu poszukiwaliśmy, inwentaryzowaliśmy, testowaliśmy i naprawialiśmy materiały, które pasują do wnętrza zarówno funkcjonalnie, jak i wizualnie – mówią architekci.

Jak według Was wyszło?

Bio projektu

  • Projekt: Kaka Arkitekter
  • Lokalizacja: Göteborg, Szwecja
  • Powierzchnia: około 160 m2
  • Klient: Vasakronan
  • Rok: 2020

Galeria zdjęć

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Kaka Arkitekter

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama