Łączyć czy dzielić? Infrastruktura do biura w trudnych czasach

Ciężkie czasy nastały dla miłośników pracy w zespole. Często wykorzystywane przestrzenie typu open space w dobie obostrzeń związanych z epidemią praktycznie straciły możliwość normalnego funkcjonowania. Dziś zwraca się uwagę na utrzymanie dystansu (social distancing) – i w tym mogą pomóc specjaliści od mebli biurowych, tacy jak firma Contino.

Wiele biur zamknięto na okres dłuższy niż ten wynikający z nakazów władz. Przyczyna jest prosta: brak odpowiedniej infrastruktury biurowej, by móc zapewnić pracownikom należytą ochronę i utrzymać między nimi odpowiednie odległości. Okazuje się jednak, że na rynku mamy wiele rozwiązań biurowych, które można dziś śmiało zaadaptować do nowych warunków. Pierwotnie nowoczesne meble biurowe i elementy przestrzeni biurowej miały zwiększać poczucie intymności i dawać pracownikom chwile ciszy, dziś poza oczywistym podniesieniem komfortu stanowią one prawdziwe błogosławieństwo dla firm, w których pracownicy wracają z pracy zdalnej.

fioletowy fotel na szarym tle

Contino

bejot budki

Contino

Mowa na przykład o osłonach i boksach akustycznych, których Contino ma w swojej ofercie całe mnóstwo. Począwszy od delikatnie odseparowanych miejsc do siedzenia, relaksu czy spotkań, skończywszy na szczelnie zamykanych, wyizolowanych akustycznie i wyposażonych we własny system wentylacji boksach do rozmów telefonicznych, wideokonferencji czy narad małych teamów. Dziś takie rozwiązania, jakie proponują czołowi producenci wysokiej jakości mebli biurowych, stały się szczególnie potrzebne.

Chodzi nie tylko o możliwość maksymalnego skupienia i ograniczenie rozpraszających bodźców, ale też o wprowadzenie zalecanego dystansu społecznego w pracy i innych miejscach publicznych

Łączyć czy dzielić? Infrastruktura do biura w trudnych czasach

Contino

kolorowe ścianki akutsyczne w biurze

Contino

Osłony biurek

Ścianki działowe, które wyznaczają poszczególne stanowiska pracy, przydają się teraz jako ochrona przed bezpośrednim kontaktem z sąsiadem z biurka obok. Chodzi nie tylko o możliwość maksymalnego skupienia i ograniczenie rozpraszających bodźców, ale też – a dziś może przede wszystkim – o wprowadzenie zalecanego dystansu społecznego tak w pracy, jak i w innych miejscach publicznych. Contino ma w swojej ofercie przegrody wykonane z matowego szkła, płyty lub tapicerowane. Przydają się tu wolnostojące i mobilne ścianki działowe – dzięki temu łatwo jest zaaranżować przestrzeń w sposób, który rzeczywiście odpowiada specyfice pracy na danym stanowisku. W razie potrzeby można szybko przestawić ściankę mobilną gdzie indziej.

dwa stanowiska pracy indywidualnej z parawanem

Contino

indywidualne stanowiska pracy - zielone ścianki działowe w biurze

Contino

aranżacja biura meblami biurowymi - biurkiem, szafką i fotelem

Contino

Łatwiejsze podzielenie przestrzeni

Podzielić przestrzeń biurową, która była projektowana jako open space, jest dziś naprawdę łatwo. Contino proponuje mobilne ścianki od czołowych producentów nowoczesnych rozwiązań dla biur. Dzięki nim szybko wydzielimy dane stanowisko pracy lub strefę, w której można zaczekać na umówione spotkanie.

siedzisko i stolik w biurze na tel ścian zielonej i żółtej

Contino

Swego rodzaju „śluzę”, która oddziela miejsce dla gości od miejsca pracy w firmie, stanowi najczęściej recepcja. Tu najbardziej przyciąga wzrok lada recepcyjna, dlatego warto pamiętać, żeby była elegancka i pasowała do wizerunku firmy.

biała recepcja na poddaszu

Contino

jasna recepcja z drewnem

Contino

Meble gabinetowe

W czasie, kiedy większość woli się separować (lub jest do tego zmuszona), własny gabinet stanowi prawdziwy rarytas. Może to być pomieszczenie w biurze, ale wielu z nas postanowiło wreszcie odpowiednio wyposażyć swój domowy gabinet. Urządzając miejsce do pracy, warto pamiętać nie tylko o wygodnym biurku i ergonomicznym krześle. Jeżeli przyjmujemy klientów albo sami potrzebujemy chwili odpoczynku, a nie chcemy ulec pokusie oglądania telewizji na sofie w salonie, pamiętajmy, że wśród eleganckich mebli do gabinetu znajdziemy też sofy biurowe.

ciemny gabinet z kremowym fotelem i rośliną

Contino

Przyzwyczajeni do przechowywania dokumentów w biurze, po kilku miesiącach drukowania i gromadzenia ich w domowym gabinecie możemy mieć problem z porządkiem (o RODO nie wspominając). Dlatego tak ważne są szafy biurowe, które pomogą utrzymać porządek. W Contino znajdziemy zarówno regały, jak i szafy na dokumenty, w tym lockery – szafki zamykane na kluczyk lub zabezpieczone zamkami szyfrowanymi elektronicznie z możliwością zarządzania przez aplikację. W biurach, w których pracuje więcej osób, szafki na dokumenty można wykorzystać nie tylko do ich przechowywania, ale też do przekazywania między pracownikami. Locker z wrzutnią na papier umożliwia przekazanie dokumentów innej osobie bez otwierania szafki.

dwa stanowiska pracy z szafkami na całej ścianie w biurze

Contino

staowisko pracy indywidualnej w burze, biurko z krzesłem na tle szafek

Contino

gabinet z meblami w kolorze magenty i szarości

Contino

Przekonaliśmy się, że zachowanie dystansu społecznego jest trudne, ale możliwe. Tak samo jak praca z domu. W nowej rzeczywistości, o której nie tylko wciąż słyszymy, ale w której po prostu zaczęliśmy żyć i pracować, dobrze jest sobie uprościć życie. We wprowadzeniu nowych rozwiązań biurowych chętnie pomogą specjaliści z firmy Contino, którzy gwarantują kompleksową obsługę – od doradztwa i stworzenia projektu, po montaż i serwis.

kolorowe siedziska do pracy indywidualnej z blatem

Contino

Contino.pl to firma, która ma siedzibę w Poznaniu, ale swoje usługi realizuje na terenie całej Polski.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Contino

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Magdalena Torczyńska-Moradi autor MAGAZIF.com

Pisze od ósmego roku życia, wyżywa się redaktorsko od 2007 roku. Łączy w sobie skrajności, o których boją się szepnąć nawet syczące S i złowrogie Ó z tysięcy stron, których dotknęła. Nigdy nie umiała rysować, śpiewać, grać na instrumentach ani w koszykówkę, więc pozostała jej rzeźba, tyle że w słowach. Robi to z przyjemnością, prowadząc własną firmę Tekstem. Redaguje, pisze i pilnuje, żeby inni robili to ładnie. W przyszłości ma zamiar też zadbać o najmłodszych czytelników, dokładając kilka cegiełek do rynku wydawnictw dziecięcych.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama