Dyskusje o trendach w designie i architekturze. Kilkadziesiąt sesji, debat i prezentacji. Wielu wystawców i prelegentów z kraju i zagranicy, a także architekci i projektanci, inwestorzy, deweloperzy, producenci, władze miast oraz eksperci. 4 Design Days to wydarzenie, które przyciąga wszystkich miłośników piękna i funkcjonalności, ale też tych zainteresowanych sprawami miasta i architektury.

Jak co roku wydarzenie odbywa się w formule: 2 dni biznesowe oraz 2 dni otwarte. Wisienką na torcie będzie wieczorna gala, w trakcie której przedstawione zostaną najlepszych budynki i wnętrza oraz designerskie produkty tworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – przed nami finały konkursów Property Design Awards oraz Dobry Design.

Nieśmiertelny design

Co będzie tegorocznym tematem dyskusji? Po pierwsze: jak zwykle szeroko rozumiany design, zarówno w odniesieniu do produktów, jak i do wnętrz. Dlaczego otaczamy się nic niewartymi rzeczami? Co niszczy design? W czym tkwi geniusz dobrego designu? Porozmawiamy o tym, jak to się robi w Danii, Włoszech, Japonii, a tak w Polsce. Zastanowimy się nad sensem zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko. Dlaczego musimy dziś tak mocno dmuchać na hasło „ekologia”? Przez 100 lat niszczyliśmy planetę. Co robimy źle, projektując rzeczy?

Poruszmy temat długowiecznego designu, a także tego z recyklingu. Co to jest design inkluzywny? Czy może być odpowiedzią na potrzebę ponadczasowości w projektowaniu? W końcu, folklor i ukłon w stronę rzemiosła oraz celebracji piękna. Czy stare może iść z nowym?

Design to również wnętrza, w których żyjemy na co dzień. Pokaż mi swoje wnętrze, a powiem ci, kim jesteś. Personalizacja i niepowtarzalność to klucz do udanych projektów. Sprawdzimy, jak stworzyć wnętrze skrojone na miarę użytkownika. Porozmawiamy o trendach i anty trendach na rok 2024, o kolorze we wnętrzu – ponadczasowość, a może efekt wow? Co warto zaczerpnąć z trendów kolorystycznych 2024, a co niekoniecznie? Nie zabraknie też bieżących tematów: Czy media społecznościowe naprawdę pomagają dziś projektować wnętrza i promować dobre rozwiązania. „Ściana w salonie” – to najczęściej wyszukiwane hasło 2023 roku w portalu DobrzeMieszkaj.pl. Jakich rozwiązań poszukują i oczekują inwestorzy?

40 metrów to metraż najchętniej wybierany przez Polaków. Poszukamy przepisu na udany projekt. Na warsztat weźmiemy też łazienkę i kuchnię. Jak zaprojektować nowoczesną łazienkę w 2024 roku? Sprawdzimy, co nowego na rynku i czego szukają konsumenci oraz architekci. Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię na lata? Przyjrzymy się nowoczesnym materiałom, które rządzą w naszych kuchniach.

Wieczna architektura

4 Design Days to także miejsce do rozmów o architekturze i rozwoju miasta. Tym razem porozmawiamy o architekturze na zielonej ścieżce i zadamy sobie pytanie “To build or not to build?”. Rewitalizować, przebudowywać, zmieniać funkcje, a nie burzyć? Czy jest fast food w architekturze? Masowo, czyli tanio. Tanio, czyli na chwilę. Sprawdzamy, jak masowa produkcja skróciła życie budynków

Kolejne tematy dotyczyć będą transformacji drapaczy chmur. Jaką rolę mogą odgrywać wieżowce w walce o zrównoważony rozwój miast? Jak powinien wyglądać recycling budynków? Nie zabraknie też kłótni o architekturę. Dobra architektura kosztuje mniej niż zła biurokracja – jakich zmian w przepisach potrzebujemy? A także szczerze o muzeach. Jak budować muzea, które bawią, a nie nudzą, są atrakcją przyciągającą tłumy, a nie obowiązkowym punktem na liście szkolnych wycieczek. Jak to się robi w Polsce, skąd czerpać wzorce ze świata?

W sprawie rozwoju miasta porozmawiamy o potrzebach dzisiejszych miast i ich mieszkańców. Miasta i inwestorzy zwracają się ku rzekom: inwestują w bulwary, zabudowę zwróconą ku wodzie. Bieżącym tematem jest patodeweloperka. Realny problem czy nadmuchane hasło? Jak walczyć z patologiami w budownictwie i architekturze? A także sprawa osiedla – raju utraconego. Jaka powinna być dobra architektura mieszkaniowa?

Dożyć wieku Empire State Building i dalej być hot jak fotel Barcelona. Spotkajmy się w Katowicach i porozmawiamy o tym, jak projektować mądrze.

4 Design Days 2024 plakat
Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama