Nie ma wątpliwości, że targi Budma to największe i najważniejsze spotkanie branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej. Organizatorzy wspierają rozwój sektora już od ponad 30 lat. Tegoroczna edycja międzynarodowych targów Budma odbędzie się w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024. Jak co roku wydarzenie będzie miało miejsce w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budma to świetna okazja do spotkania producentów materiałów budowlanych, przedstawicieli handlowych, architektów i inwestorów. Tegorocznym hasłem wydarzenia będzie “Zielona przyszłość budownictwa”.

„Zielona przyszłość budownictwa”

Nadchodzące wydarzenie będzie miejscem inspiracji do wprowadzania proekologicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej. Troska o środowisko naturalne staje się priorytetem – koncepcja zielonego budownictwa jest podyktowana coraz ostrzejszymi wymogami, dużymi kosztami energii, zwiększoną emisją dwutlenku węgla oraz zmieniającymi się preferencjami mieszkańców dotyczącymi troski o środowisko. Budma 2024 jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się sektor budowlany.

W tym roku wiodący producenci materiałów budowlanych, innowacyjne start-upy oraz eksperci branżowi zaprezentują rozwiązania, które minimalizują zużycie energii, wykorzystują odnawialne źródła i redukują emisję CO2. Zaawansowane systemy wentylacji, inteligentne oświetlenie czy inteligentne zarządzanie zużyciem energii to tylko niektóre elementy, z którymi uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się w Poznaniu.Co istotne, zwiedzający będą mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu zastosowania inteligentnych systemów, materiałów bioaktywnych oraz technologii czystej energii, które  mogą wpłynąć na pozytywną zmianę w naszym otoczeniu. W końcu współczesne konstrukcje kładą nacisk na redukcję zużycia energii podczas eksploatacji oraz możliwość łatwej regeneracji i recyklingu materiałów po zakończeniu użytkowania.

Organizatorzy Budma 2024 zadedykują specjalny obszar, aby zwrócić uwagę na innowacje w materiałach budowlanych. Producenci i naukowcy zaprezentują między innymi beton ekologiczny, drewno w budownictwie, izolacje termiczne oparte na surowcach odnawialnych i wiele innych. Uczestnicy dowiedzą się jakie zalety niesie ze sobą zastosowanie tych nowych rozwiązań dla przemysłu budowlanego oraz jakie wyzwania trzeba pokonać, aby zwiększyć ich skalę produkcji.

Architektura przyszłości

Projekty architektoniczne zakładające harmonijną współpracę z otoczeniem, integrują naturę i technologię, tworząc przestrzenie ergonomiczne, energooszczędne i dostosowane do potrzeb użytkowników. Właśnie takich projektów potrzebuje dzisiejszy świat. Nie zapominajmy o problemie rewitalizacji starych budynków – pojawia się konieczność dostosowania istniejących struktur do nowoczesnych standardów i przepisów z uwzględnieniem ochrony dziedzictwa narodowego. Jednocześnie występuje szansa na kreatywną adaptację, która podkreśla unikatowość każdego projektu.

Targi Budma 2024 będą doskonałą okazją do nauki, dialogu, ale też nawiązywania wartościowych kontaktów. Produkty prezentowane na targach mogą wziąć udział w konkursie o Złoty Medal MTP przyznawany za walory jakościowe, technologiczne czy użytkowe, a także w walce o statuetkę Acanthus Aureus nagradzającą wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy.

plakat Budma 2024
Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama