Międzynarodowy zasięg konkursu znalazł odzwierciedlenie również w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych autorzy najlepszych prac będą mieli okazję pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile w kwietniu 2024 r.

Przewodniczący jury konkursu, to założyciel uznanej pracowni berlińskiej J. MAYER H., której projekty charakteryzują się nonszalanckim, niemal rzeźbiarskim podejściem do bryły i odważnym wdrażaniem nowych technologii w struktury budynków.

Znaczącym wsparciem w procesie oceniania nadesłanych prac konkursowych będzie David Basulto, uznany architekt, który pracował także jako kurator na wielu biennale architektonicznych oraz był członkiem jury licznych konkursów branżowych. Jest również pomysłodawcą i zarazem redaktorem naczelnym ArchDaily, jednego z najczęściej odwiedzanych serwisów poświęconych architekturze na świecie.

Zwycięzców wskażą także: Didier Faustino (światowej sławy architekt i artysta, który w centrum swoich prac stawia relacje między przestrzenią, bryłą i ciałem), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich), Oskar Zięta (architekt i artysta, nazywany jest rzeźbiarzem 4.0, autorem nowatorskiej metody formowania stali ciśnieniem wewnętrznym FiDU), Ewa P. Porębska (z wykształcenia architektka, kuratorka i krytyczka architektury oraz redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator”), Szymon Hanczar (architekt i artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej ASP i wykładowca na tej uczelni), Przemo Łukasik (architekt i założyciel studia projektowego medusagroup), Magdalena Federowicz-Boule (architektka, prezeska i dyrektorka pracowni architektonicznej Tremend), Jo Jurga (dr Joanna Jurga zawodowo zajmuje się projektowaniem przestrzeni i produktu, innowatorka oraz specjalistka projektowania zorientowanego na poczucie bezpieczeństwa), Aldona Chudzicka (w Ceramice Paradyż zajmuje stanowisko dyrektorki do spraw rozwoju produktu). W składzie jury znalazł się również Alek Pluta z Nomadd Studio, który za projekt „Pottery Workshop” zdobył pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury.

Ceramika Paradyż to jedna z nielicznych firm na świecie produkująca spieki wielkoformatowe TRI-D z wykorzystaniem innowacyjnej technologii umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych „żył”w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec oferują nieograniczone możliwości projektowe w dowolnym stylu, od klasycznego, po nowoczesny minimalizm. To właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu. Głównym zadaniem jest stworzenie aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Łączna pula nagród opiewa na kwotę ponad 42 000 EURO.

Inauguracja konkursu odbyła się podczas konferencji na targach Warsaw Home & Contract. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lutego 2024 roku. Laureatów trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers poznamy pod koniec marca 2024 roku.

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama