Pierwsza w Polsce ekspozycja hiszpańskiego designu i dyskusje na temat architektury odbędą się 19 czerwca br. w Hotelu Barceló Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43A, Warszawa). Swoje portfolio zaprezentują wówczas takie hiszpańskie marki, jak Alvic, Cosentino, Espattio, Inclass, LZF Lamps, Naturtex, Ramon Soler oraz Kontakt Simon.

„SPANISH TOUCH” – odkryj hiszpański design w Warszawie

Inspirującym prezentacjom czołowych marek hiszpańskich towarzyszyć będą wystąpienia gości specjalnych. Wśród nich znajdą się: Alberto Veiga (Barozzi Veiga), autor spektakularnego projektu Filharmonii Szczecińskiej, a także architektka Magdalena Federowicz-Boule (Tremend) oraz architektka Marta Wierusz (APA Wojciechowski Architekci). Spotkanie poprowadzi Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award.

Po części merytorycznej odbędzie się koktajl, podczas którego zaproszeni goście będą mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

„SPANISH TOUCH” – odkryj hiszpański design w Warszawie

Organizatorami Dnia Designu Hiszpańskiego są Ambasada Hiszpanii w Warszawie przy wsparciu agencji OKK! PR.

Zapraszamy architektów, projektantów, media i miłośników dobrego designu. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji, możliwej po napisaniu na: [email protected]

„SPANISH TOUCH” – odkryj hiszpański design w Warszawie

Goście specjalni

Alberto Veiga
Urodzony w 1973 r., dorastał w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Studiował architekturę w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra. Wykładał na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim w Barcelonie (2007–2010) oraz w La Salle International Unit (2019–2020), a także był profesorem wizytującym w Istituto Universitario di Architettura di Venezia (2014) oraz w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra (2021). Równolegle z działalnością zawodową był kuratorem Arquia Proxima w 2016 r. oraz jurorem w wielu znaczących konkursach, m.in. w Hiszpańskim Biennale Architektury 2021.

Razem z Fabrizio Barozzim w 2004 roku w Barcelonie założył pracownię architektoniczną Barozzi Veiga. Działa ona na arenie międzynarodowej, realizując zarówno zamówienia publiczne, jak i prywatne, ze szczególnym uwzględnieniem budynków kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.

Magdalena Federowicz-Boule
Architektka, założycielka pracowni Tremend, aktualnie prezeska zarządu oraz dyrektorka kreatywna pracowni. Dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a także brała udział w wymianie naukowej na University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych. Doświadczenie zdobyła, pracując dla polskich oraz francuskich biur architektonicznych. W 2010 r. założyła autorską pracownię Tremend.

Magdalena Federowicz-Boule specjalizuje się w projektach kubaturowych oraz projektach wnętrz, zarówno komercyjnych, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest autorką m.in. Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych realizacji wnętrz hotelowych (Novotel Wrocław Centrum, Ibis Styles Grudziądz, Ibis Styles Budapest City, Royal Tulip Warsaw Apartments). W 2024 r. została polską Ambasadorką Saint-Gobain Glass.

Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic (polski oddział Architecture Sans Frontieres), członek Zarządu OW SARP (od 2017 r.), członek ZAIKS i SAW.

Marta Wierusz
Architektka, architektka wnętrz.
Piastuje stanowisko Architektki Prowadzącej Zespół Wnętrz w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży architektonicznej. Prowadzi prestiżowe projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych, takich jak: hotele, centra handlowe, biura, obiekty gastronomiczne, mieszkania, placówki edukacyjno-opiekuńcze, wystawy.

Specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonym, uniwersalnym i włączającym. Jej celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy z zakresu projektowania stawiającego człowieka w centrum uwagi, wpływającego na zdrowie psychofizyczne i dobrostan użytkowników.

Współpracuje z Atypiką Fundacją dla Neurokultury, zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności. Wykładowczyni na studiach podyplomowych „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Wzornictwa w School of Form w Warszawie. Ekspertka w Zespole ds. Dostępności i Projektowania Inkluzywnego w SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich).

Autorka wielu publikacji branżowych, które ukazały się na łamach takich czasopism, jak: „Zawód: Architekt”, „Architecture Snob”, „Builder” czy „Obiekty”.

„SPANISH TOUCH” – odkryj hiszpański design w Warszawie

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Spanish Touch

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama