wernisaż: 17.05, godz. 19:00

Na co dzień brakuje nam przestrzeni do spotkania, rozmowy, wspólnego spędzania czasu, bycia „przy”, „obok”, „wokół” siebie i innych. Licząc na to, że to druga strona podejmie jakieś działania w celu zbudowania i utrwalenia relacji, zapominamy, że potrzebna jest bezwarunkowa gościnność. Ta koncepcja otwarcia się na nieznanego przybysza łączy się w przestrzeni Galerii JAK z japońskim świętem Tanabata. Tego dnia każdy może zawiesić na drzewie niewielki kawałek papieru z zapisanym na nim życzeniem – dla siebie lub w imieniu drugiej osoby. Mat Kubaj zmienia więc miejsce ekspozycji i biernego odbioru sztuki w miejsce spotkania i budowania wzajemnych relacji.

Wystawie towarzyszyć będzie performance „Dobre myśli” (w godzinach 20:00-23:00), w którym artysta zaprasza publiczność do wspólnego zapisywania marzeń i życzeń na przyszłość, tak jak podczas japońskiego święta Tanabata. Działanie będzie opierać się na tradycyjnej sztuce kaligrafii — shodo — a wszelkie powstałe myśli będą twórczo przetwarzane za pomocą tuszu, kamienia, pędzla i papieru. Artysta przybierając postać skryby zapisze wyszeptywane dobre słowa, a następnie zostaną one włączone do instalacji artystycznej.

Spotkanie z artystą oraz performance odbędą się również podczas Nocy Muzeów, tj. 18.05, w godzinach 20:00-23:00.


Mat Kubaj – artysta wizualny, malarz, projektant wnętrz. Tworzy abstrakcje malarskie tuszem japońskim na papierze, płótnie i ceramice. Współautor projektu „Kolorowe ptaki sztuki drag” z Lulla La Polaca dla Polish Art Now. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych.


godziny otwarcia:
poniedziałek – 16:00– 20:00
wtorek – zamknięte
środa – czwartek – 16:00–20:00
piątek – 16:00–18:00

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

3.5 / 5. 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama