„Nareszcie! Planowaliśmy ten moment od lat! Największe targi designu wreszcie zadebiutują pod Wawelem! Kochamy świetny polski design i jesteśmy dumni, że razem z 300 wystawcami możemy pojawić się we wspaniałym Krakowie. Uwielbiamy to miasto – tu jest klimat, tu jest styl, tu jest znakomita i świadoma publiczność. TRŁ w Krakowie to święto! – mówią organizatorzy TRŁ: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. „Jesteśmy dumni, że będziemy możemy zaprosić fanki i fanów polskiego designu na największe takie wydarzenie w Krakowie tym roku! Świetne marki, najlepsi twórcy i niepodrabialna energia TRŁ – to trzeba zobaczyć. Wydarzenie roku? Na to się zapowiada!” – dodają.

Targi Rzeczy Ładnych od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek – wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla której TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu której wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

Plakaty ceramika i meble

Pierwsza edycja TRŁ KRAKÓW! zachwyci wystawcami z całej Polski, których często nie można spotkać na żadnych innych wydarzeniach. Imponująco zapowiada się strefa z PLAKATAMI I ILUSTRACJAMI – to będzie największa w Krakowie prezentacja współczesnego polskiego plakatu. A wśród wystawców gwiazdy, takie jak: nagradzany na całym świecie BARTOSZ KOSOWSKI (tak, będzie słynna „Lolita”!), ADAM KOSIK, który właśnie na TRŁ KRAKÓW stworzył specjalny cykl ilustracji z symbolami krakowskiej architektury, JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, PAWEŁ JOŃCA, PAULA DUDEK, MARTYNA WILNER i prawie 60 innych topowych nazwisk. Prawdziwa czołówka polskich ilustratorek i ilustratorów i jedyna szansa spotkać ich w takim składzie w jednym miejscu. A na każdym stoisku oryginalne i sygnowane prace. Poza plakatami na TRŁ znajdziecie też oryginalne notesy, planery i książki, w tym nowości w Strefa CERAMIKA I SZKŁO to duma TRŁ. Równie ogromna, co różnorodna i pełna najlepszych twórców i pracowni. Zawsze oszałamia i przyciąga. W Krakowie pojawi się jedna z najbardziej popularnych marek TRŁ, czyli poznańskie Hadaki, których ceramiczne figurki są już klasyką współczesnego polskie designu. Atrakcją będzie znakomite stoisko FIKA CERAMIKA, artystyczne i dowcipne talerze od VERY UGLY STUDIO, czy wysmakowane minimalistyczne naczynia od FORMY PROSTE. Ciągnąca się przez środek hali aleja ceramiki zadowoli fanki i fanów każdego stylu – będzie minimalistycznie i ozdobnie, kolorowo i oszczędnie, nowocześnie i klasycznie. Będzie też znakomite szkło – wspaniale zapowiada się poznański debiut nowej marki NOT BAD STUDIO i jej kolorowych szklanek – przewidujemy szybki „sold out”!

Targi Rzeczy Ładnych to także MEBLE, LAMPY I TEKSTYLIA od butikowych polskich marek. Świetnie zapowiadają się stoiska od firm takich jak poznańskie MIUFORM, krakowska SZYSZKA DESIGN czy wrocławskie WOOD & PAPER. Na pewno uwagę miłośników dobrego designu przykują nowoczesne projekty od nowej marki ULUM – ich stalowe stoliki to pokaz fantastycznego nowoczesnego projektowania. Nie zabraknie też autorskich lamp w różnych stylach – tych bardziej klasycznych od LAS LAMPY, a także tych tworzonych metodą druku 3d – gwarantujemy, że zachwycą Was niezwykłe kolorowe niezwykłe projekty łódzkiej pracowni YAM YEST DESIGN. Nie przegapcie też stoiska łódzkiego fenomenu kolektywu TARTARUGA – ich współczesne kilimy to punkt obowiązkowy Targów Rzeczy Ładnych.

W sumie na TRŁ KRAKÓW! znajdziemy prawie 300 wystawców z 10 obszarów tematycznych. Oprócz MEBLI, LAMP, PLAKATÓW i CERAMIKI w EXPO Kraków zobaczycie TEKSTYLIA, KWIATY I ROŚLINNE AKCESORIA, PRODUKTY WELLNESS, EKOLOGICZNE KOSMETYKI, BIŻUTERIĘ i PRODUKTY DLA DZIECI ORAZ DELI – strefę z delikatesowymi i rzemieślniczymi przetworami i alkoholami.

THE BEST OF KRAKÓW! – lokalni twórcy na TRŁ

Targi Rzeczy Ładnych to święto nie tylko polskiego, ale też krakowskiego designu. Na targach pojawi się znakomita reprezentacja lokalnych projektantów i twórców i marek. Wśród nich będą błyszczały świetne ceramiczne projekty DEGORSKA.OBJ i AZUL kafelki i debiutancka marka stylowych świec w betonowych osłonkach CIOM STUDIO. Autorskie meble z drewna pokaże SZYSZKA DESIGN, a drukowane w technologii 3d piękne osłonki na kwiaty zaprezentuje debiutancka marka 71 RZECZY. Na stoisku krakowskiego wydawnictwa KARAKTER znajdziecie też plakaty jego głównego projektanta – PRZEMKA DĘBOWSKIEGO. W strefie z biżuterią zobaczycie m.in lokalne marki UNNIKE DESIGN i HELLOMEG, a o akcesoria dla psów zadba marka HEY DOG CO. A to tylko próbka lokalnych twórców, których spotkacie 16-17 marca

50 IKON TRŁ na wystawie

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy, ale też wystawy i inspiracje. W Krakowie premierę będzie miała wystawa zdjęć 50 IKON TRŁ, czyli 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady wybranych z okazji 10-lecia targów. Na liście IKON TRŁ znaleźli się wybitni przedstawiciele wielu dziedzin współczesnego projektowania. To firmy, które stały się częścią historii TRŁ i historii polskiego designu w ogóle. To 10 lat historii Targów Rzeczy Ładnych w pigułce i najlepsza reklama polskiego designu i kreatywności. Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej zrealizowanej przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera będzie można zobaczyć na TRŁ POZNAŃ! po raz pierwszy.

Mamaville na TRŁ KRAKÓW

W targowy weekend Targom Rzeczy Ładnych będą towarzyszyły znakomite targi Mamaville – najpopularniejsze w Polsce Targi dla Mamy i Dziecka. To jedna z najlepszych w Polsce imprez dla rodziców i dzieci, która zaprezentuje 40 stoisk z produktami dla najmłodszych oraz małe mamavillowe miasteczko z dmuchańcem i atrakcjami, gdzie dzieci i rodzice nie będą się nudzić.

To wszystko już w sobotę i niedzielę 16-17 marca w EXPO Kraków. Targi otwierają się w sobotę punktualnie o godz. 11.00. Zapraszamy całymi rodzinami! Niech to będzie najładniejszy weekend tej wiosny w Krakowie! MAGAZIF objął wydarzenie patronatem medialnym.

Targi Rzeczy Ładnych KRAKÓW!
Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama