TRŁ zawitają do Poznania. Na targach od 10 lat pokazują się najciekawsze nowe marki, to tu spotkacie najlepszych twórców plakatu, ceramiki, czy tekstyliów. Każdą edycję TRŁ odwiedzają tłumy, a impreza słynie ze znakomitego klimatu i najlepszej selekcji wystawców. Na pierwszej edycji TRŁ POZNAŃ! pokaże się aż 300 wystawców, zobaczymy wystawę zdjęć 50 IKON TRŁ oraz najnowszy projekt artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna.

TRŁ w Poznaniu

„Czekaliśmy na ten moment kilka lat – największe targi designu wreszcie w targowej stolicy Polski! Kochamy świetny polski design i kochamy Poznań. Jest tu coś fantastycznego. Jest energia, jest klimat, jest styl i jest cudowna świadoma publiczność” – mówią organizatorzy TRŁ: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. „To z Poznania pochodzą kultowe marki, które pokochała cała Polska, takie jak Kwiaty&Miut, czy Hadaki. To tu są dzielnice, ulice i nowe miejsca, których zazdrościć może cała Polska. To miasto kocha dobry design! Dlatego nie możemy doczekać się pierwszej edycji TRŁ POZNAŃ! – weekend zapowiada się wspaniale!. No i czy jest w Polsce lepsze miejsce na targi niż Międzynarodowe Targi Poznańskie?! To będzie święto!” – dodają.

Jak dodają organizatorzy, Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek – wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla których TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu których wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

300 wystawców i 10 stref

Pierwsza edycja TRŁ POZNAŃ! zachwyci wystawcami z całej Polski, których często nie można spotkać na żadnych innych wydarzeniach. Imponująco zapowiada się strefa z PLAKATAMI I ILUSTRACJAMI – to będzie największa w Poznaniu prezentacja współczesnego polskiego plakatu. A wśród wystawców gwiazdy, takie jak: nagradzany na całym świecie BARTOSZ KOSOWSKI (tak, będzie słynna „Lolita”!), ADAM KOSIK, który właśnie na TRŁ POZNAŃ stworzył specjalny cykl ilustracji z ikonami poznańskiej architektury, JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, PRZEMEK SOKOŁOWSKI, PAULA DUDEK, ADELA MADEJ i prawie 60 innych topowych nazwisk. Prawdziwa czołówka polskich ilustratorek i ilustratorów i jedyna szansa spotkać ich w takim składzie w jednym miejscu. A na każdym stoisku oryginalne i sygnowane prace. Poza plakatami na TRŁ znajdziecie też oryginalne notesy, planery i książki.

Strefa CERAMIKA I SZKŁO to duma TRŁ. Równie ogromna, co różnorodna i pełna najlepszych twórców i pracowni. Zawsze oszałamia i przyciąga. W Poznaniu pojawi się jedna z najbardziej pożądanych ceramicznych marek w Polsce, instagramowy fenomen, czyli TRZASK CERAMICS! Czy ponownie wyprzedadzą całe stoisko? Ich kolorowa ceramika znika na TRŁ bardzo szybko! Atrakcją będzie znakomite stoisko SPIEKU CERAMICZNEGO, artystyczne i dowcipne talerze od VERY UGLY STUDIO, czy wysublimowane użytkowe rzeźby od KYUKA DESIGN. Ciągnąca się przez halę aleja ceramiki zadowoli fanki i fanów każdego stylu – będzie minimalistycznie i ozdobnie, kolorowo i oszczędnie, nowocześnie i klasycznie. Będzie też znakomite szkło – wspaniale zapowiada się poznański debiut nowej marki NOT BAD STUDIO i jej kolorowych szklanek – tu też przewidujemy szybki „sold out”!

Targi Rzeczy Ładnych to także MEBLE I LAMPY od butikowych polskich marek. Świetnie zapowiadają się stoiska od firm takich jak poznańskie MIUFORM, PASTFORM FURNITURE czy WOOD & PAPER. Na pewno uwagę miłośników dobrego designu przykują nowoczesne stalowe projekty od NC.FORM. DESIVA FURNITURE czy nowej marki ULUM. Nie zabraknie też autorskich lamp w różnych stylach – także tych tworzonych metoda druku 3d – zachwycą Was te niezwykłe projekty YAM YEST DESIGN czy OBJ DESIGNED.

W sumie na TRŁ POZNAŃ! znajdziemy ponad 300 wystawców z 10 obszarów tematycznych. Oprócz MEBLI, LAMP, PLAKATÓW i CERAMIKI w Pawilonie 3 MTP zobaczycie TEKSTYLIA, KWIATY I ROŚLINNE AKCESORIA, PRODUKTY WELLNESS, EKOLOGICZNE KOSMETYKI, BIŻUTERIĘ i PRODUKTY DLA DZIECI ORAZ DELI – strefę z delikatesowymi i rzemieślniczymi przetworami i alkoholami.

THE BEST OF POZNAŃ!, czyli wyjątkowi lokalni twórcy na TRŁ

TRŁ na Międzynarodowych Targach Poznańskich to święto nie tylko polskiego, ale też wrocławskiego designu. Na targach pojawi się znakomita reprezentacja lokalnych projektantów i twórców i marek. Wśród nich będą błyszczały świetne ilustratorki POLA AUGUSTYNOWICZ i MARTYNA WILNER, słynna jeżycka kwiaciarnia KWIATY&MIUT na specjalnym stoisku zadba o najpiękniejsze kwiaty i akcesoria, autorskie meble ze sklejki pokaże PLYWOOD PROJECT, na dwa dni na TRŁ swoją imponującą filię otworzy wspaniała poznańska księgarnia BOOKAREST, a na stoisku STOLARNI DĘBORZYCE nie tylko kupicie znakomitej jakości wyroby z drewna, ale też zobaczycie jak wygląda toczenie na żywo! Będzie też znakomita ceramika HADAKI i świece od LUNAMOON. A to tylko próbka lokalnych twórców, których spotkacie w MTP 2-3 marca.

50 IKON TRŁ na wystawie

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy, ale też wystawy i inspiracje. W Poznaniu premierę będzie miała wystawa zdjęć 50 IKON TRŁ, czyli 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady wybranych z okazji 10-lecia targów. Na liście IKON TRŁ znaleźli się wybitni przedstawiciele wielu dziedzin współczesnego projektowania. To firmy, które stały się częścią historii TRŁ i historii polskiego designu w ogóle. To 10 lat historii Targów Rzeczy Ładnych w pigułce i najlepsza reklama polskiego designu i kreatywności. Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej zrealizowanej przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera będzie można zobaczyć na TRŁ POZNAŃ! po raz pierwszy. A oprócz tego gratka dla fanek i fanów ilustratorsko ceramicznej twóści kolektyw POL / SZTYMA / WOLNA, który zaprezentuje swoją nową ekspozycję. Miłośników współczesnej fotografii na pewno zainteresuje wystawa czarno białych zdjęć SZYMONA BRODZIAKA.

Mamaville na TRŁ

W targowy weekend Targom Rzeczy Ładnych będą towarzyszyły znakomite targi Mamaville – najpopularniejsze w Polsce Targi dla Mamy i Dziecka. To jedna z najlepszych w Polsce imprez dla rodziców i dzieci, która zaprezentuje 40 stoisk z produktami dla najmłodszych oraz małe mamavillowe miasteczko z dmuchańcem i atrakcjami, gdzie dzieci i rodzice nie będą się nudzić.

To wszystko już w sobotę i niedzielę 2-3 marca w Pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

MAGAZIF jako patron medialny zaprasza!

Targi Rzeczy Ładnych 2024 Poznań
Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama