Od 25 kwietnia w Oranżerii Pałacu w Wilanowie goście mogą zobaczyć Wystawę Wielkiej Aukcji Charytatywnej – najpiękniejszej inicjatywy filantropijnej w Polsce, łączącej świat dużego biznesu, artystów i ludzi wielkiego serca. Tegoroczna instalacja Okno na świat, zaaranżowana przez słynnego scenografa i projektanta Borisa Kudličkę, łączy Pałac w Wilanowie z LuginsLand of Art – kulturalno-artystyczną przestrzenią na Malcie otwartą dla publiczności podczas pierwszego maltabiennale.art 2024.

„Na Wielką Aukcję Charytatywną 2024 udało nam się pozyskać dzieła 15 artystów. Są to zarówno klasycy, jak Magdalena Abakanowicz i Igor Mitoraj, ale również twórcy młodszego pokolenia: Marcin Maciejowski, Bartosz Kokosiński, Igor Dobrowolski i Lia Kimura. Po raz pierwszy na aukcji pojawi się fotografia – dzieło Maurycego Gomulickiego oraz obiekt wykonany techniką druku 3D: Meta Folklore v 0.3.8 Janka Simona. Ponadto zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć trzy Figury kroczące, czyli monumentalne żeliwne rzeźby autorstwa Abakanowicz” – podsumowuje Natalia Bradbury, Head of OmenaArt Foundation, która sprawuje opiekę kuratorską nad wystawą.

Oprócz Wystawy Wielkiej Aukcji Charytatywnej goście mogą zobaczyć w Oranżerii Pałacu w Wilanowie także wystawę dodatkową. Jej kuratorką jest Anda Rottenberg, która w tym roku dołączyła do inicjatywy. Wybrane przez nią dzieła przybliżają twórczość artystów reprezentujących Polskę podczas poprzednich edycji Biennale w Wenecji. Wśród nich jest m.in. praca Małgorzaty Mirgi-Tas Przeczarowując świat, prezentowana w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji w 2022 roku, a także dzieła artystów obecnych w poprzednich edycjach: Nicolasa Grospierre’a, Mirosława Bałki, Katarzyny Krakowiak-Bałki czy Moniki Sosnowskiej.

Wystawę można oglądać do 25 czerwca.

Wystawa Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2024
Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama