Nie każdy może być forpocztą owych zmian przez kolejne dekady, ale ta sztuka od ponad 140 lat udaje się niemieckiej marce Küppersbusch, która pojawiła się na rynku w niezwykle przełomowym momencie historycznym. Przez pierwsze lata po założeniu w 1875 roku funkcjonowała jako manufaktura, ale na fali postępującej industrializacji szybko przerzuciła się na produkcję seryjną. Ten przełom w dziejach form użytkowych okazał się kluczowy nie tylko w kwestii rozwiązań technicznych, ale także estetycznych.

stare zdjęcie fabryki kuchenek

Nowe funkcje i czysta forma

Jak widać na archiwalnych fotografiach początkowo produkowane taśmowo kuchnie były zdobione ornamentem i detalami w duchu stylów historycznych końca XIX wieku, ale wraz z pojawieniem się koncepcji modernistycznego wzornictwa duch prostoty i dyscypliny formalnej zaczął przenikać nawet do świata sprzętów AGD.

cztery kuchenki Küppersbusch z różnych epok

Kolejne dekady przyniosły Küppersbusch nie tylko innowacje w dziedzinie produkcji płyt gazowych, piekarników, okapów kuchennych czy pierwszego na świecie grilla, ale także wieloetapową ewolucję stylu w kierunku prostoty i funkcjonalności.

fabryka kuchenek na starym zdjęciu zdjęcie starej kampanii reklamowej kuchni

Siła prostoty, moc personalizacji

Rozwój technologiczny pozwolił na miniaturyzację sprzętów kuchennych, a wraz z nią uproszczenie wzornictwa. Dziś znakiem rozpoznawczym niemieckiej marki są nowoczesne urządzenia do zabudowy, które za sprawą klasycznego, powściągliwego designu z łatwością wtapiają się w wystrój minimalistycznej kuchni.

nowoczesna otwarta kuchnia

Oszczędne formy mogą ożyć dzięki personalizowanym wykończeniom – do wyboru mamy kilka kolorów frontów oraz elementów dekoracyjnych i uchwytów, od dyskretnego czarnego aksamitu po chrom i miedź. Zaskakujące wrażenie robi także płyta indukcyjna o heksagonalnym kształcie.

wyjątkowy piec w przestronnym salonie nowoczesna sześciokątna płyta indukcyjna w blacie nowoczesny zabudowany czarny piekarnik

Fot. i oprac. na podstawie materiałów prasowych Comitor