Expo w Łodzi: cegiełka na Łódź Expo 2022

Łódź ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy Expo 2022. Do zaprojektowania akcesoriów promujących miasto została zaproszona również marka STRUKTU, będąca własnością Stage&Design.

Biżuteria z betonu jest w Łodzi dobrze znana. W 2013 roku została nawet wyróżniona w plebiscycie must have na Łódź Design Festival, promującym polskie dobrze zaprojektowane produkty. Jednak beton i jego szarość nie odpowiadały w pełni oczekiwaniom promocyjnym, ponieważ kojarzyły się bardziej z minimalizmem czy nowoczesnymi strukturami architektonicznymi. Projektanci zaczęli szukać inspiracji i znów znaleźli ją w tkance miejskiej. „Stworzyliśmy miniaturowe cegiełki, które w pełni oddawały historyczny charakter industrialnej i kamienicznej Łodzi – mówi Sylwia Kochaniec – Zaprojektowaliśmy serię elementów biżuterii z wykorzystaniem tych mini cegiełek. Pomysł spodobał się i w ten sposób powstała limitowana kolekcja Struktu Bricks. Bardzo ucieszył mnie i Marka Sułka, współtwórcę projektu fakt, że nasza ceglana – tym razem – biżuteria świetnie wpisała się w charakter idei promocji i marketingu Expo 2022. Pomysł był nieco szalony, ale ku naszej radości okazał się sukcesem i został doceniony przez gości konferencji promocyjnych Miasta Łodzi. My jako projektanci mocno trzymamy kciuki za to, aby Expo 2022 odbyło się w Łodzi – mieście z fantastycznym potencjałem i energią do działania i tworzenia. Mam nadzieję, że nasz mały projekt udowodnił, że Łódź jest otwarta na projektantów i ciekawe realizacje z różnych dziedzin designu.

Obecnie projektanci marki STRUKTU wykonują biżuterię na zamówienia indywidualne lub firmowe.

Expo w Łodzi: cegiełka na Łódź Expo 2022

STRUKTU BRICKS

Expo w Łodzi: cegiełka na Łódź Expo 2022

STRUKTU BRICKS

Expo w Łodzi: cegiełka na Łódź Expo 2022

STRUKTU BRICKS

Expo w Łodzi: cegiełka na Łódź Expo 2022

STRUKTU BRICKS

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jolanta Ruszkiewicz autor MAGAZIF.com

Najlepiej czuje się w industrialnych, opuszczonych przestrzeniach, dlatego z sentymentem odwiedza pełną tajemnic i magii Łódź. Genius loci nie jest dla niej pustą frazą. Kiedy go znajduje, jest na totalnym haju. Rozrywki dostarcza jej Woody Allen, ale na drinka wolałaby wybrać się z Larsem von Tierem. Od dawna marzy o nocnej wyprawie śladami bohaterów „Mistrza i Małgorzaty”. Tę książkę zna już niemal na pamięć. Z zamiłowania pisze o architekturze, designie i sztuce, a na co dzień przemyca tę wiedzę na lekcjach języka polskiego. Zastanawiacie się jak to możliwe? Zapytajcie, chętnie Wam odpowie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama