Czy to jeszcze przedmiot użytkowy, czy już sztuka? Marka Ciarko Design udowadnia, że ich projekty wykraczają poza standardowe myślenie o wyposażeniu kuchni. Jak daleko? Wystarczająco, by okap Monogram mógł stać się bohaterem ilustracji autorstwa znanej artystki Barrakuz.
Ciarko Design cenimy za doskonale przemyślaną funkcjonalność i wzornictwo najwyższych lotów. Ich okapy to prawdziwe perełki, które z powodzeniem mogą stać się gwiazdą kuchennej aranżacji. Wystarczy wspomnieć okap Monogram – prawdziwy creme de la creme współczesnej myśli projektowej. Nic dziwnego, że niespotykana cylindryczna bryła mogła być z łatwością wkomponowana w ilustracje rysowane przez Beatę Śliwińską Barrakuz. Ta multidyscyplinarna projektantka wizualna lubująca się w technice kolażu stworzyła prawdziwe dzieła sztuki z bryłą okapu Monogram w roli głównej.
Niespotykana cylindryczna bryła o dekoracyjnym ryflowaniu to obiekt niemal abstrakcyjny. Nic dziwnego, że artystka postanowiła osadzić go w odrealnionej przestrzeni, pośród pastelowych kolorów i geometrycznych kształtów. Pierwsza ilustracja ubrana została w ciepłe róże, oranże i beże. Artystka bawi się kolorami i fakturami – ryflowania okapu kontynuowane są w postaci elementów przypominających tekturę. W taką scenerię wkomponowano przeskalowane ludzkie dłonie, które subtelnie oplatają dwa okapy Monogram. Mają one symbolizować technologię sterowania gestem, w którą wyposażono urządzenie.
Drugi kolaż prezentuje typową funkcjonalność okapów, czyli pochłanianie brzydkich zapachów. Brokuł na widelcu i zdziwiona ryba symbolizują trudne i nieprzyjemne opary, z którymi często mierzymy się w kuchni. Złota bryła okapu stanowi skuteczną broń w walce z uciążliwymi zapachami. Także tutaj całości towarzyszą dłonie, a także szkicowo zaznaczona twarz. Lekkość kompozycji idzie w parze ze smukłą i wyszukaną formą okapu. Złoto pięknie koresponduje z błękitem, który dominuje w pracy. Abstrakcyjna konwencja kolażu doskonale wyraża myśl ukrytą w produkcie: przedmiot może być sztuką.
Współpraca pomiędzy Ciarko Design a artystką Beatą Śliwińską Barrakuz udowadnia, jak duże znaczenie dla marki ma sztuka. Chociaż oba kolaże stanowią część kampanii promocyjnej, prace mają daleko głębszy wymiar niż tradycyjna reklama. Marka chciała nie tylko zaprezentować swój produkt w sposób nieoczywisty, ale także wyrazić uznanie wobec polskich projektantów i artystów.
Przykuwające wzrok wzornictwo, doskonała funkcjonalność i niebanalne spojrzenie na projektowanie – oto za co cenimy Ciarko Design. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, koniecznie odwiedźcie nowy shoowroom marki. W pięknych wnętrzach zobaczycie wszystkie najnowsze propozycje od Ciarko. Plac Konesera 6 w Warszawie – punkt obowiązkowy na mapie każdego miłośnika dobrego designu.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Ciarko Design