Narzuta na łóżko latem – dlaczego warto?

Latem dużo rzadziej okrywamy się kocami, wypoczywając w dzień na łóżku, czy na kanapie. Z powodu ciepłej pogody latem dobrze wypoczywa się na łóżku bez okrycia. Co mają z tym wspólnego ? Otóż dzięki narzucie na łóżko sypialnia może zyskać świeżości, a my możliwość leżenia na pościelonej, gładkiej powierzchni. Poduszki i pościel leżące tak po prostu na łóżku mogą wprawiać w zakłopotanie, jeśli odwiedzą nas goście, a nasze łóżko w pokoju nie jest składane. Narzuta na łóżko sprawi, że łóżko zyska swój „dzienny image”. Wówczas jako schludne miejsce może służyć do siedzenia i wypoczywania w dzień. Dzięki okryciu łóżka narzutą nie musimy się przejmować, że coś zabrudzi nam pościel, bo ta pozostaje pod spodem czysta i bezpieczna.

Dodatki do sypialni na lato – narzuty na łóżko, poduszki dekoracyjne i inne

Zasłony do sypialni na lato

Latem światło słoneczne daje się we znaki wszystkim, którzy mają sypialnie lub pokój z ekspozycją na południe, czy zachód. Promienie słoneczne wpadające przez okna i potrafią wybudzić ze snu już wczesnym rankiem. Co zrobić, by zapewnić sobie bardziej przyjazne warunki do snu? Osobom, którym w spaniu przeszkadza światło, będą zadowolone z wyboru zasłon.Zasłony jak sama nazwa wskazuje, skutecznie osłonią przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dodatkowym plusem jest to, że sypialnia nie nagrzeje się w ciągu dnia tak bardzo, gdy naciągniemy zasłony przyciemniające. Sprawi to, że temperatura w pomieszczeniu będzie bardziej przyjazna, co może stanowić jeden ze sposobów na ochronę przed upałami. Z kolei wieczorami, poczujemy się bardziej komfortowo śpiąc przy otwartym balkonie jeśli użyjemy zasłon.

Pościel satynowa – komfortowy letni sen

Pościele z satyny bawełnianej dzięki swojej satynowej przędzy są niezwykle delikatne dla skóry i przyjemnie chłodne już po krótkim czasie braku kontaktu ze skórą. Sprawia to, że pościele satynowe są jednym z najlepszych wyborów na lato do sypialni. Pościel satynowa we wzory będzie także klimatycznym dodatkiem. Może sprawić, że wystrój naszej sypialni nabierze jeszcze więcej wyrazistości i stylu.

Dodatki do sypialni na lato – narzuty na łóżko, poduszki dekoracyjne i inne

Poduszki dekoracyjne, koce i poduszki na krzesła do ogrodu

Różnego rodzaju poduszki dekoracyjne oraz te na krzesła to dodatki, które doskonale dekorują przestrzeń. Sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani. Dzięki poduszkom na krzesła wieczory spędzane na zewnątrz będą mogły przedłużać się do późnych godzin, a wieczorny chłód nie będzie nam straszny. W końcu warto korzystać z letniej pogody nawet w dni pochmurne. Koce i poduszki dekoracyjne pomogą stworzyć przytulną atmosferę na tarasie i w ogrodzie.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe room99.pl