Piekarniki i płyty grzewcze Gaggenau kuszą wyglądem i zjednują serca kucharzy zaawansowaną technologią. Pokocha je profesjonalista, doceni koneser sztuki. Kuchennej i wnętrzarskiej.
Nie od dziś wiadomo, że logo Gaggenau to znak nadzwyczajnej jakości w świecie kuchennych innowacji. Z urządzeń tej marki korzystają miłośnicy wyrafinowanej kuchni i amatorzy pięknych mebli – bo stylowy wygląd to jedna z cech urządzeń Gaggenau.
Kultowy piekarnik
Ikoną wśród nich jest produkowany od 30 lat model piekarnika EB 333. Jak to się dzieje, że produkt codziennego użytku, w dodatku służący do gotowania, staje się ikoną stylu? Kultowy piekarnik Gaggenau jest prawie w całości wytwarzany ręcznie. Zaprojektowany przez samego właściciela marki Gaggenau Georga von Blanqueta, wszedł na rynek w 1986 r. Projektant zainspirował się masywnymi amerykańskimi kuchenkami wolnostojącymi i stworzył pojemny powiększony do szerokości 90 cm piekarnik. Dzisiejszy EB pozostał prawie niezmienioną, unowocześnioną wersją awangardowej bryły z lat 80. Zbudowano go z jednego arkusza stali nierdzewnej, a jego drzwi ważą bagatela 20 kg. Mimo to otwiera się je z lekkością, dzięki dobrej amortyzacji. EB 333 to podrasowana wersja klasycznego EB, z dotykowym wyświetlaczem TFT touch, który pozwala na intuicyjne sterowanie urządzeniem (17 rodzajów grzania, funkcja pieczenia na kamieniu, obrotowy rożen i termosonda). Jeżeli nie wiemy, jaki piekarnik wybrać, a cenimy w kuchni wysublimowany smak i elegancję, postawmy na klasyk. EB od Gaggenau zaspokoi nasz apetyt na dobry design.
Artystyczny rys czy subtelny minimalizm?
Seria 400 Gaggenau to urządzenia z artystycznym sznytem. Znajdziemy w niej eleganckie AGD do zabudowy, bez uchwytów, pozwalające na dowolną konfigurację – np. zestawienie piekarnika parowego z kuchenką mikrofalową i szufladą grzewczą. Warto zwrócić uwagę, że piekarniki z serii 400 otwierają się niczym lodówka – drzwi są prawo- lub lewostronne, automatyczne (kąt otwarcia to aż 180˚). Piekarnik parowy Combi BS454110 ma wbudowany moduł sterujący, bez panela kontrolnego. Sterowanie odbywa się za pomocą pokręteł i sensorów umieszczonych na wyświetlaczu TIF u dołu urządzenia. Powietrze, którym grzeje piekarnik, może osiągnąć temperaturę od 30 do 230˚C, przy wilgotności 0, 30, 60, 80 lub 100%.
W serii 400 mamy też eleganckie modułowe płyty grzewcze z ręcznie wykonanymi pokrętłami, które montuje się do frontów mebli, i wyświetlaczami TIF Touch. Seria Vario 400 wzbogaca kuchnię o specjalistyczny sprzęt: dwustrefowy grill elektryczny i płytę Teppan Yaki z szerokim zakresem ustawień. Obok indukcyjnej lub gazowej płyty grzewczej (szerokość 38–90 cm) można zamontować wentylację blatową, grill i płytę umożliwiającą korzystanie z woka.
Urządzenia tworzą moduły, które doskonale do siebie pasują i mogą być w razie potrzeby uzupełniane o kolejne sprzęty. Dostępne są również płyty z pełnopowierzchniowym polem grzewczym, a gdy mamy mało miejsca, doskonale sprawdzą się płyty z serii 200, węższe i o minimalistycznym wyglądzie. Je również można łączyć z innymi sprzętami.
W serii 200 znajdziemy urządzenia do zabudowy, które nie wystają poza szafkę dzięki instalacji Flush. Na elegancką ścianę mogą się składać nowoczesny piekarnik, piekarnik z funkcją pary, szuflada grzejna, ekspres do kawy i mikrofalówka. Seria 200 piekarników ma uchwyty na termicznie izolowanych drzwiczkach z czterowarstwowego szkła (otwierają się na bok, do 110˚), a wyświetlacz TIF i pokrętła znajdują się u góry urządzenia.
Gotowanie w szufladzie
Na uwagę zasługują szuflady do pakowania próżniowego, o które można uzupełnić dowolny piekarnik od marki Gaggenau. Pakowanie próżniowe wpływa na smak produktów – dzięki niemu zachowują soczystość, a marynowane przechodzą przyprawami, są bardziej esencjonalne i można je przechowywać znacznie dłużej.
Zapakowane próżniowo produkty można nie tylko dłużej trzymać w lodówce, ale także poddawać obróbce cieplnej.
Sous-vide z fr. oznacza „w próżni”. Jest to sposób przygotowania mięsa, ryb, warzyw i deserów w próżniowych workach foliowych w kąpieli wodnej lub w środowisku pary na stałych niskich temperaturach. W piekarnikach marki Gaggenau z funkcją pary dzięki precyzyjnej regulacji temperatury co 1°C w zakresie od 50°C do 95°C możemy „piec” tą metodą. Dzięki temu potrawa jest przygotowywana równomiernie i zachowuje swoje płyny, traci też mniej na objętości (woda nie wyparowuje), i jest zdrowsza, bo nie wymaga tak mocnego doprawiania.
Gaggenau zachwyca najwyższą jakością od dekad, jednak to nie jedyne, co wyróżnia markę. Oprócz przemyślanego designu sprzęty AGD Gaggenau są w pełni modułowe – dzięki temu można rozbudowywać kuchnię, nie martwiąc się o estetykę. Pomieszczenie nie będzie wyglądać jak zbieranina przypadkowych sprzętów, każdy kolejny, dodany w miarę potrzeby, będzie tworzył z pozostałymi piękny monolit. Spójność stylistyczna to wartość, który Gaggenau daje nam zawsze w pakiecie z technologią rodem z profesjonalnych kuchni.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Gaggenau