Wybór między generatorem pary a stacją parową powinien być podyktowany ilością i typem prasowanych ubrań i materiałów. Zasada działania obu urządzeń jest bowiem bardzo podobna, natomiast stacja parowa pomaga w pracy z dużymi, nietypowymi materiałami, a także dużą liczbą ubrań.
Generator i stacja parowa – jak pracują?
Generator pary i stacja parowa to bardzo podobne wbrew pozorom urządzenia. Łączy je przede wszystkim zasada działania. Praca obu sprzętów bazuje na wyrzucie pary pod wysokim ciśnieniem (czasem dochodzących nawet do 8 barów) ze stopy żelazka. To podstawowa różnica dzieląca generator i stację parową od tradycyjnego żelazka parowego, które nie produkuje tak dużej ilości pary, a i siła jej wyrzutu jest nieporównywalnie mniejsza. To sprawia, że żelazka w generatorze pary i stacji parowej błyskawicznie radzą sobie z najtrudniejszymi nawet zagnieceniami, grubymi i trudnymi do rozprasowania materiałami. Para, która dostaje się między włókna tkaniny, zmiękcza je i rozprostowuje. Taka technologia jest także bezpieczna dla delikatnych tkanin, ponieważ para prostuje włókna, nie niszcząc ich. Prasowanie odbywa się wyjątkowo szybko i sprawnie. Więcej o specyfice obu urządzeń przeczytasz na https://domwporzadku.pl/.
Czym generator pary różni się od stacji parowej?
Generator pary i stacja parowa różnią się nie tyle parametrami samego żelazka czy pojemnika produkującego parę, ile budową dodatkowych elementów (a właściwie ich obecnością w przypadku stacji parowej). Stacja parowa oprócz generatora pary i stopy żelazka wyposażona jest w specjalną deskę, którą można ustawiać pod różnymi kątami, w tym w pionie. To sprawia, że prasowanie jest jeszcze łatwiejsze i mniej uciążliwe. Stacja parowa znacznie upraszcza proces prasowania narzut, odświeżania kołder (bo gorącą parą można nie tylko prasować). Urządzenie to stanowi idealne rozwiązanie dla dużych rodzin, gdzie tego typu materiałów jest dużo. Wielopoziomowa deska to także nieoceniona pomoc przy odświeżaniu odzieży wierzchniej, marynarek, płaszczy, kurtek. Znacznie łatwiej jest na niej także wyprasować dziecięcy kombinezon.
Stacja parowa znacznie upraszcza proces prasowania narzut, odświeżania kołder (bo gorącą parą można nie tylko prasować)
Stacja do prasowania sprawdza się zarówno przy dużej ilości nagromadzonych rzeczy, jak i przy ostatnich poprawkach bezpośrednio przed wyjściem z domu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku większego mieszkania i większej liczby domowników. Jej minusem jest duża ilość miejsca, jaką zajmuje. W małych mieszkaniach, przy ograniczonej liczbie domowników, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się generator pary.
Artykuł partnera