Lampy naturalne, czyli oświetlenie z naturalnych materiałów. Świet(l)ne rozwiązania do wnętrz
Lampy ścienne, stołowe i wiszące z lnu oraz kinkiety z papieru to alternatywa dla źródeł światła wykonanych np. z tworzyw sztucznych. Oświetlenie ścienne i sufitowe wykonane z naturalnych materiałów przybiera organiczne formy, ocieplając wnętrza. Oto kilka propozycji, obok których nie przejdziecie obojętnie!
Lampy ścienne z papieru
Kinkiety o organicznych kształtach wykonane z papieru mache emanują wyjątkowym urokiem, łącząc artystyczny design ze zrównoważonym rzemiosłem. Ich delikatne krzywizny i delikatne tekstury tworzą urzekającą grę światła i cienia, dodając odrobinę ciepła i elegancji do każdego pomieszczenia.
Przytłumione światło wprawi nas w wyjątkowy nastrój, a kolory ożywią wnętrze. Spójrzcie tylko na te wyjątkowe lampy ścienne, w których rzeźbiony kinkiet jest bardzo lekki i wykonany ręcznie z rozdrobnionych gazet. Lampa ścienna z papieru zafarbowana została przy użyciu naturalnych pigmentów: ultramaryny, złotej ochry i szarości.
Kinkiet ścienny w naturalnej, organicznej formie sprawi, że wystrój wnętrza zyska – i to bez względu na to, czy mówimy o salonie, gabinecie czy przedpokoju. Nawet wiszące swobodnie na ścianie modele staną się ozdobą wnętrza.
Inna z lamp to lampa wisząca Peony. Jej kształt został zainspirowany kwiatem. Lampa ma organiczną i rzeźbiarską formę. Klosz z każdej strony wygląda inaczej.
Lampa wykonana jest ręcznie odpadów masy papierniczej i kleju na bazie wody. Dlatego jest w 100% z recyklingu i można uznać ją za przyjazną dla środowiska. Występuje w kilku kolorach uzyskanych dzięki zastosowaniu naturalnych pigmentów.
Naturalne oświetlenie sufitowe i nie tylko: lampy wiszące i stołowe z lnu
Papierowe modele to jedno, ale na rynku mamy także wiele propozycji z abażurami wykonanymi z lnu. Materiał ten święci triumfy od kilku ładnych sezonów. Nic zatem dziwnego, że pokochali go także twórcy oświetlenia. Kinkiety ścienne, lampy sufitowe, lampki stołowe – każde żródło światła nie pogardzi lnianym kloszem, który w połączeniu z ciekawą podstawą tworzy intrygujący efekt. Zależnie od wybranego modelu, będzie znakomitym uzupełnieniem stylistyk takich jak minimalizm, styl skandynawski, czy japandi.
Lniane źródło światła wyczarowuje odpowiedni klimat
Ciężko nam ukryć miłość do naturalnych materiałów, zwłaszcza gdy posiadają tak wiele zalet. W sezonie letnim niekwestionowanym królem aranżacji, zarówno tych modowych, jak i wnętrzarskich, jest len. Jako materiał pochodzący wprost z natury, cechuje go biodegradowalność i przyjazność dla środowiska. Co ważne – len jest materiałem o wysokiej trwałości. Pościele, pledy i prześcieradła z niego wykonane będą służyły przez lata!
Dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jedno zastosowanie lnu, które na przestrzeni ostatnich sezonów i rosnącego zainteresowania stylistyką wnętrz w zgodzie z naturą, nieustannie zyskuje na popularności. Chodzi o materiałowe abażury i klosze lamp wykonane z tej tkaniny, czyli ciepłe akcenty wykonane z naturalnych tkanin. Nie są to bynajmniej niemodne wzory, które znamy z dawnych lat – zyskują one teraz nowoczesne, zachwycające formy, wzory i kolory.
Ledowe kinkiety
Wybierając kinkiety LED, nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną, ale także wesprzesz ochronę środowiska. Co ciekawe, ledowe kinkiety pozwalają na dowolną zmianę barwy światła, dzięki czemu wnętrze zawsze będzie oświetlone tak, jak tylko zapragniesz. Możesz też regulowac natężenie światła – wówczas klimat robi się sam!
Lampa ścienna, lampy sufitowe – naturalne i świetne rozwiązanie
Abażury z papieru, jedwabiu i lnu wracają do łask, tworząc uspokajającą i przytulną atmosferę – nawet bez użycia światła. Warto postawić na nie zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, by wprowadzany do danego wnętrza element wyposażenia stworzył odpowiedni nastrój.
Fot..: mat. prasowe Westing; Crea-re