Bombardowani reklamami w przestrzeni publicznej, zagubieni pośród nachalnych sloganów, staramy się nie zatracić własnej tożsamości. Kontrolnie zerkamy w stronę przeszklonych witryn, by zobaczyć swoje odbicie, i chętnie przeglądamy się w lustrze, gdy wejdziemy do toalety. Jeżeli trafimy na eMirror, przekonamy się, że wszystko co wiedzieliśmy o reklamie, jest już nieaktualne.
Gdy klasyczne lustro wyposażymy w system bazujący na sztucznej inteligencji, zyskamy ogromne możliwości kształtowania treści, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Inteligentne lustro to innowacyjny, na wskroś nowoczesny nośnik reklamowy, który nie tylko prezentuje informacje w sposób bardziej subtelny i estetyczny – jest przede wszystkim szalenie skuteczny. Skąd ta zadziwiająca skuteczność? Przecież umieszczanie reklam na wyświetlaczu to żadne novum w dobie kultury obrazkowej wspieranej przez sektor IT.
Po pierwsze – nie jest to klasyczny wyświetlacz, bo wciąż zachowuje podstawową funkcję, czyli służy do przeglądania się w nim. Po drugie – i to jest właśnie klucz do sukcesu eMirror – rozpoznaje swojego odbiorcę, używając do tego systemu eMI. Interaktywne lustro wie, z kim ma do czynienia, czyli potrafi w mig dopasować człowieka, którego twarz się w nim odbija, do konkretnej grupy docelowej. Jest przy tym bezpieczne, bo respektuje przepisy RODO i nie ustala tożsamości odbiorcy, a jedynie kwalifikuje go do wąskiej grupy. Zna jego potrzeby i odczytuje pojawiające się emocje, by jeszcze trafniej spersonalizować reklamę, której odbiorcą staje się użytkownik lustra. Ponadto reklamodawca może dzięki niemu śledzić przebieg kampanii, na bieżąco monitorować statystyki i dzięki temu szybko reagować. System pomaga mu określić, ile osób zobaczy daną reklamę w konkretnej lokalizacji oraz oszacować budżet potrzebny na tę reklamę. Reklamodawca płaci tylko za liczbę faktycznych wyświetleń reklamy, a do tych dochodzi wyłącznie gdy ktoś przegląda się w lustrze, nie wystarczy koło niego przejść.
Inteligentne lustro to innowacyjny, na wskroś nowoczesny nośnik reklamowy, który nie tylko prezentuje informacje w sposób bardziej subtelny i estetyczny – jest przede wszystkim szalenie skuteczny
Co nam dają inteligentne sprzęty?
Rozwiązania typu Smart Home pozwalają korzystać z dobrodziejstw tzw. Internetu Rzeczy (IoT), czyli uczynić domowe sprzęty i przedmioty codziennego użytku oraz maszyny elementami jednej sieci. Możliwości łączenia przedmiotów za pośrednictwem internetu są nieograniczone i stanowią ogromne ułatwienie nie tylko w codziennym życiu, ale i w tworzeniu profilu odbiorcy reklam. Systemy kamer są w stanie na przykład rozpoznać wiek i płeć przechodniów, a nawet zarejestrować ich typowe zachowania w danym miejscu. Inteligentne lustra też to potrafią i od razu wykorzystują przetworzone informacje, by do odbiorcy dotarła najlepiej pasująca do jego preferencji treść. Reklamodawca dostaje informację zwrotną, dzięki czemu wie, ile osób rzeczywiście zobaczyło jego reklamę i jaka była ich reakcja. To już nie są szacunki, jak w przypadku innych narzędzi do targetowania grupy docelowej, tylko przedstawienie stanu faktycznego.
Są wyjątkowo cienkie, mogą mieć zaledwie 12 mm grubości! Nie ma zatem problemu z wpisaniem ich w nowoczesne wnętrze
Po drugiej stronie lustra
Mimo że są wyposażone w tak potężną technologię, lustra interaktywne firmy Mirror Investment w niczym nie przypominają ordynarnych wyświetlaczy. Są wyjątkowo cienkie, mogą mieć zaledwie 12 mm grubości! Nie ma zatem problemu z wpisaniem ich w nowoczesne wnętrze.
Użyte w domach prywatnych, mogą być doskonałym oknem na świat, które pozwoli nam nieco odpocząć od wpatrywania się w maleńki ekran smartfona. Podczas porannej toalety zobaczymy na przykład najlepszą trasę do pracy, z uwzględnieniem zdarzeń drogowych i korków, sprawdzimy prognozę pogody czy zobaczymy najważniejsze wiadomości ze świata. Sami decydujemy, które informacje są dla nas przydatne lub interesujące, i wybieramy tylko te widżety, które nam się przydadzą. Na przykład szczegółowy grafik – wyświetlany dla każdego z domowników z osobna, gdy tylko system rozpozna jego twarz.
Krajobraz reklamowy
Designerski charakter interaktywnych luster to nie jedyny element, który w eMirror docenią architekci. Lustro jako nośnik reklamowy doskonale wpisuje się w obecny trend ochrony przestrzeni publicznej przed natłokiem reklam zaburzających walory krajobrazowe i architektoniczne. Lustrzane elewacje, a nawet całe domy z luster to trend, w którym doskonale odnajduje się lustrzany nośnik reklamowy, pozostając w zgodzie z uchwałami krajobrazowymi przyjmowanymi przez miasta.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Mirror Investment